text

Ranking Zaufanych Sklepów 2019

W tym roku świętujemy 10-lecie Rankingu Zaufanych Sklepów, czyli zestawienia najlepiej ocenianych przez klientów sklepów internetowych.

W 2019 roku zwycięzcy wyłonieni zostaną na podstawie ankiet wypełnionych przez użytkowników serwisu Ceneo.pl w okresie od 2 do 30 września 2019 roku. Nagrodzonych zostanie ponad 40 sklepów w 16 kategoriach. 

Oprócz liderów w danych kategoriach, nagrodzimy także najlepsze sklepy w usłudze „Kup na Ceneo” oraz najlepsze tegoroczne „Debiuty”.
Całości dopełni „Wybór Użytkowników” oparty o głosowanie internautów oraz jubileuszowa katagoria „Lider Dekady”.

ZASADY RANKINGU

Na ocenę sklepu, biorącego udział w rankingu, składa się średnia liczba opinii, średnia ocen uzyskanych w opiniach, udział opinii pozytywnych i zablokowanych za nadużycia oraz pozytywna weryfikacja w testach poprawności instalacji skryptów. Do finału zakwalifikują się wyłącznie sklepy, które mają zachowaną ciągłość ocen.

KATEGORIA "WYBÓR UŻYTKOWNIKA"

Jedną z najważniejszych kategorii Rankingu jest WYBÓR UŻYTKOWNIKA, która opiera się o głosowanie internautów i w tym roku potrwa od 2 do 30 września 2019. W ubiegłorocznym rankingu zwycięzcą tej prestiżowej kategorii został sklep TaniaKsiazka.pl.

O PROGRAMIE ZAUFANE OPINIE

Program „Zaufane Opinie Ceneo.pl” jest największym i najstarszym programem badającym wiarygodność internetowych sklepów w Polsce. System opiera się o ankiety, które są wypełniane przez tych klientów, którzy dokonali faktycznego zakupu w sklepie internetowym. W 2018 roku finalistów plebiscytu wyłoniono na podstawie ponad 3 mln ankiet po sprzedażowych. To właśnie one stanowią o sile rankingu i są źródłem cennej wiedzy zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.