POWRÓT

DO FORMY

#zostanwdomu

linia
NIEZBĘDNIK DOBREJ KONDYCJI
KATEGORIE
Taśmy i gumy do ćwiczeń
Hantle
Rowery i trenażery treningowe
Piłki do ćwiczeń
Atlasy treningowe
Bieżnie treningowe
Hula Hop
Maty do ćwiczeń

Partnerzy akcji
Najnowsze artykuły

Powrót do formy w 2020 roku - czy to jeszcze możliwe?

Nastał ciężki okres dla wszystkich osób, które zamierzały powrócić do formy w 2020 roku. Pozamykane siłownie, kluby fitness, baseny czy ograniczona możliwość uprawiania joggingu skutecznie utrudniają przeprowadzanie treningów. Jednak nie oznacza to, że mamy siedzieć w domach z założonymi rękami. Nawet w małym mieszkaniu jest możliwość przeprowadzenia wielu ćwiczeń, dzięki którym powrót do formy przestanie być tylko niespełnionym marzeniem. Przygotowaliśmy mały poradnik, jak się do tego zabrać.


czytaj więcej

Ustal cel swoich treningów, które pomogą w powrocie do formy

Zanim przystąpisz do działania, musisz ustalić sobie cele. Rozpoczęcie treningów powinno być poprzedzone przygotowaniem odpowiedniego planu działania, który ma nam pomóc w powrocie do formy w 2020 roku. Istotne jest czy chcesz zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów, poprawić kondycję, a może popracować nad rozbudową masy mięśniowej. Kiedy masz sprecyzowany cel, to możesz przystąpić do stworzenia planu treningowego. Należy w nim uwzględnić naszą aktualną formą oraz sprzęt, jaki mamy do dyspozycji. Jeżeli powrót do formy ma być skuteczny, wszelkie ćwiczenia muszą być wprowadzane stopniowo, żeby zbyt szybko się nie zniechęcić. Nie można na samym początku narzucić sobie zbyt wysokiego tempa. Ważne jest stawiania sobie realnych celów do wykonania. Najlepiej rozbić je na krótko i długoterminowe, bo wtedy wszystko jest łatwiej kontrolować. Dobrym pomysłem jest ich wypisanie i umieszczenie w widocznym miejscu.

Powrót do formy 2020 - jak skompletować odpowiedni sprzęt w korzystnej cenie?

Zanim rozpoczniesz treningi, to zrób przegląd sprzętu, jaki masz do dyspozycji. Jeżeli do tej pory ćwiczyłeś poza domem i Twoja domowa siłownia świeci pustkami, wówczas musisz pomyśleć o dokupieniu kilku niezbędnych produktów. W tym miejscu bardzo pomocne może okazać się Ceneo.pl, które stworzyło specjalny niezbędnik dobrej kondycji. Dzięki niemu szybko i w korzystniej cenie kupisz sprzęt treningowy, który pomoże w powrocie do formy na wiosnę i lato 2020. Dodatkowo możesz tam przeczytać opinie innych użytkowników, którzy mieli styczność z danym produktem. Jakie rzeczy mogą się przydać w domowej siłowni? Przygotowaliśmy małą listę, zaczynając od sprzętów, które zajmują najmniej miejsca:
  • taśmy i gumy do ćwiczeń,
  • maty do ćwiczeń,
  • hantle,
  • hula hop,
  • piłki do ćwiczeń,
  • rowery i trenażery treningowe,
  • bieżnie treningowe,
  • atlasy treningowe
Jak widać możliwości jest bardzo wiele. Jeżeli nasz powrót do formy w 2020 roku ma skutkować schudnięciem, to w tym celu warto rozważyć zakup roweru lub bieżni treningowej. W celu wzmocnienia mięśni przydadzą się taśmy i gumy do ćwiczeń oraz hantle. Natomiast, gdy dysponujesz dużą przestrzenią, możesz pomyśleć o kupieniu atlasu treningowego.

Odpowiednia dieta - kluczem powrotu do formy

Sam sprzęt oraz trening to jednak za mało, żeby myśleć o skutecznym powrocie do formy. Bardzo ważnym aspektem jest również odpowiednia dieta. To co jesz i pijesz ma bardzo duże znaczenie dla Twojego organizmu. Poprzez spożywanie odpowiednich produktów możesz wspomagać spalanie tłuszczu lub rozbudowę masy mięśniowej. Na samym początku zrezygnuj więc ze słodyczy oraz z fast foodów. Zacznij spożywać kilka mniejszych posiłków o stałych porach. Pozwoli to lepiej zaprogramować organizm, dzięki czemu bardziej efektywnie będzie pożytkował dostarczane mu składniki odżywcze. Zrezygnuj również z alkoholu, który skutecznie utrudnia prawidłową regenerację oraz sprawia, że możesz mieć mniejsze chęci do przeprowadzenia kolejnego treningu.