OGRZEWANIE Zadbaj o domowe ciepło!

Biokominki
Kratki kominkowe
Biopaliwo
Drewno kominkowe
Kosze na drewno
Odkurzacze do popiołu
Wełna ocieplająca
Styropian
Folie izolacyjne
Taśmy izolacyjne
Okna ścienne
Okna dachowe
Regulatory i sterowniki
Podgrzewacze wody
Kolektory słoneczne
Pakiety solarne
Pellet
Zasobniki
Grzejniki łazienkowe
Grzejniki pokojowe
Grzejniki dekoracyjne
Ogrzewanie przenośne
Ogrzewanie podłogowe
Głowice termostatyczne

Partnerzy akcji

Ogrzewanie domu

Technik grzewczych jest na rynku bardzo dużo, a domownicy stają przed szerokim wyborem, aby jak najtaniej ogrzać własne mieszkanie lub dom. Tanie ogrzewanie domu i mieszkania to jeden z podstawowych celów każdej osoby, która chce nieco zaoszczędzić na rachunkach domowych i więcej pieniędzy zatrzymać w domowej kasie. Niskie koszty ogrzewania nie muszą być procesem, który trudno jest zrealizować. Wystarczy odpowiednio podejść do tematu i dowiedzieć się, która technika grzewcza dla domu i mieszkania będzie najkorzystniejsza. W wielu przypadkach rozsądnym wyborem będzie centralne ogrzewanie domowe. W tym przypadku można zdecydować się przede wszystkim na węgiel oraz drewno. Jest to rozwiązanie, które zdaniem ekspertów jest najtańsze na rynku. Najlepiej jednak wybrać je w starych budynkach oraz tych, które nie są zbyt dobrze zaizolowane. Dzięki temu pod kątem finansowym taka inwestycja z całą pewnością domownikom bardzo się opłaci. W nowych budynkach centralne ogrzewanie domowe mija się z sensem.

czytaj więcej

Ogrzewanie - czym powinno się ogrzewać mieszkanie?

Świetnym wyborem dla nieco bardziej wymagających osób będą piece kaflowe lub też kominki. Pełnią nie tylko funkcję grzewczą, ale również dekoracyjną, więc doskonale przyjmą się w wielu różnych pomieszczeniach, oczywiście głównie w salonach. Piece kaflowe uważane są przez niektóre osoby za przeżytek, jednak nie jest to prawda. Ogrzewają prawie tak samo dobrze, jak profesjonalne kotły, a koszty ogrzewania nie są zbyt wysokie. Piece i kominki spiszą się najlepiej w budynkach o niezbyt dużym metrażu, np. do 40 metrów kwadratowych. Wtedy jedno napalenie może starczyć na kilka lub kilkanaście godzin, nawet gdy za oknem będą panować bardzo niskie temperatura. Takie ogrzewanie dla domu i mieszkania jest niezwykle opłacalne, a samo rozpalanie w piecu lub kominku daje domownikom ogromną satysfakcję i niesie za sobą wyjątkowy klimat.

Automatyczne kotły na pellet – czy to dobry wybór?

Innym sposobem na ogrzewanie domowych pomieszczeń są automatyczne kotły na pellet. Co prawda koszt ich montażu waha się w granicach 6-8 tysięcy złotych, ale jest to jednorazowa inwestycja. Później można się już tylko rozkoszować ciepłem domowego ogniska, które nie będzie niczym zagrożone. Koszt ogrzewania w tym przypadku nie różni się prawie niczym od wykorzystania gazu ziemnego, dlatego wielu domowników polega właśnie na takich rozwiązaniach, choć najpierw warto sprawdzić ceny grzewcze i wybrać dla siebie korzystną ofertę. Kocioł automatyczny na pellet niesie za sobą jednak wiele zalet:

  • czystość,
  • wygodę użytkowania (podobną, jak przy ogrzewaniu gazem ziemnym lub też prądem),
  • oszczędność środków.
Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto poznać opinie fachowców oraz użytkowników. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest to, że co jakiś czas kocioł należy opróżniać z popiołu. Innymi technikami grzewczymi, które poleca się domownikom są piece akumulacyjne na prąd, gaz ziemny, promienniki podczerwieni oraz powietrzna pompa ciepła. Każda z tych opcji ma swoje zalety, niektóre są bardzo nowoczesne, dlatego domownik musi sam wiedzieć, z czego chce skorzystać w swoim domu.