Data modyfikacji:

Zabawy na urodziny – najciekawsze pomysły  

Samodzielne zorganizowanie urodzin to zazwyczaj wyzwanie – zaproszenia, jedzenie oraz atrakcje, które spodobają się każdemu dziecku. Na szczęście jest wiele sprawdzonych pomysłów na zabawy na urodziny. Zebraliśmy najciekawsze.
Istnieje wiele firm zajmujących się profesjonalną organizacją przyjęć urodzinowych dla dzieci. Jednak koszt takiego przedsięwzięcia to zazwyczaj minimum około 1000 zł, dlatego warto sięgnąć do pokładów własnej kreatywności, by ograniczyć nieco wydatki.

Wynajęcie animatorki to zazwyczaj także dodatkowy koszt, który również można obniżyć. Jak? Przygotować scenariusz własnych zabaw. Dekorując dom na przyjęcie pamiętaj, że zarówno wystrój, jak i zabawy na urodziny dla dzieci powinny być dostosowane do grupy zaproszonych, a więc musisz wcześniej dowiedzieć się, co najbardziej lubią robić młodzi goście.

Zabawy na urodziny na świeżym powietrzu

Zabawy na urodziny ze świątecznym motywem: szukanie niespodzianek

Jeśli twoje dziecko świętuje w okolicach świąt wielkanocnych, możesz wykorzystać motyw szukania niespodzianek w ogrodzie. Potrzebne będą czekoladowe jajeczka, zajączki lub kolorowe jajka ze styropianu, które później możecie wspólnie udekorować.

Pochowaj je w zakamarkach ogrodu lub na okolicznej łące. Możesz też poumieszczać niespodzianki w domu. Przygotuj mapkę z zaznaczonymi orientacyjnie punktami, w których ukryte będą niespodzianki i rozdaj każdemu z dzieci.

Ukryć można właściwie każdy drobiazg – szukanie skarbów, bucików dla księżniczek, popularnych laleczek LOL lub czegokolwiek innego, co zaskoczy i uraduje dzieci, też będzie dobrą zabawą.

Bańki mydlane – zabawy na urodziny, które sprawdzają się zawsze

To już prawdziwy klasyk każdych urodzin. Tak niewiele, a daje dzieciom tak dużo radości. Mogą być tradycyjne, w drobnych pojemniczkach, ale możesz też zaopatrzyć się w specjalny zestaw z butlą płynu i sznurkową pętlą do robienia gigantycznych baniek.

Zabawy na urodziny, kochane przez dzieci, ale niekoniecznie przez dorosłych: piniata

To zabawa, która nie wszystkim rodzicom się podoba, za to dzieci ją uwielbiają. Potrzebna będzie tekturowa figurka piniaty, którą wypełnisz cukierkami. Można też kupić piniatę z wypełnieniem.

Każde dziecko po kolei uderza jeden raz w piniatę specjalnym kijkiem, a wygrywa to dziecko, któremu uda się ją zepsuć na tyle, że wysypią się z niej cukierki. Nie wszyscy dorośli akceptują tę zabawę ze względu właśnie na element uderzania, który może kojarzyć się z agresją. Wydaje się jednak, że dzieci doskonale wiedzą, że to tylko zabawowe uderzanie.

Zabawy na urodziny w domu

Imprezka baletnic

Twoja córka zaprasza na przyjęcie tylko koleżanki? Zatem trzeba zorganizować dziewczęce atrakcje. Jeśli dziewczynki mają od 6 do 8 lat, to prawdopodobnie i jubilatka i jej przyjaciółki zadowolone będą z warsztatów robienia spódniczek baletowych.

Potrzebne będą: rolka tiulu lub tiul cięty z kawałka oraz gumka lub ażurowa opaska na głowę. Każdej z dziewczynek należy dać tyle gumki, by nie ściskała w pasie. Tiul pocięty na paseczki długości około metra należy przywiązywać do gumki w taki sposób, by obie części znalazły się po bokach.

Wiążemy paski obok siebie ciasno lub luźno, w zależności od tego, jak gruba ma być spódnica. Możecie się też pobawić kolorami i przywiązywać obok siebie różnobarwny tiul. Potem wystarczy włączyć muzykę klasyczną, np. skoczny motyw z Jeziora Łabędziego Piotra Czajkowskiego i rozkręcić baletową imprezę.
Tajemnicze pudełko, worek z niespodzianką
To zabawa, która prawie nie wymaga nakładów finansowych, a angażuje zmysły dziecka. Do pudełka wkładasz kilkanaście różnych przedmiotów domowego użytku, np. wyciskacz do czosnku, gąbkę, kamień lub inne zaskakujące, niezbyt duże rzeczy.

Dzieci kolejno wkładają do pudełka rękę, próbując zgadnąć, co to jest. Zabawa gwarantuje sporo śmiechu.

Inną wersją tej zabawy na urodziny z sensorycznym motywem może być worek z niespodzianką. Do czarnej, bawełnianej torby należy włożyć drobne prezencikinaklejki, spinki, samochodzik, szminkę, zestaw cekinów, ołówek itp. Wcześniej dzieci losują hasła, które muszą pokazać w formie kalamburów. Gdy grupa odgadnie hasło, pokazujące dziecko losuje nagrodę, wkładając dłoń do czarnej torby z upominkami.