Sklep volumina.pl - opinie

12 miesięcy
Ten sklep nie uzyskał opinii w ciągu 30 dni
Kucharka litewska (reprint)
Autor: zawadzka Wincentyna, Wydawnictwo: Volumina, Rok wydania: 1913
Przewodnik do pisania listów miłosnych
Przeszukując zakamarki i katalogi bibliotek natrafiliśmy na Przewodnik do pisania listów miłosnych. Z uśmiechem zasiedliśmy do studiowania podniszczonej książki i zakochaliśmy się w niej. Przeniosła nas na początek XX wieku, do czasów panien w długich sukniach i dystyngowanych kawalerów. Z zapartym tchem czytaliśmy wzory listów do kochanków, narzeczonych, rodziców z prośbą o rękę oraz zaproszeń na ślub. Dziełko zawiera także mowę kwiatów, grę towarzyską z wróżbami miłosnymi, mowę znaczków i kwiatów, a także wiersze o miłości. To swoiste kompendium wiedzy miłosnej sprzed ponad 100 lat. Książka ta ukazała się jako pierwsza tego typu publikacja w języku polskim, doczekała się kilku wznowień, a także fali krytyki i oskarżeń o szerzenie niemoralności. Oczarowani światem, w którym się znaleźliśmy - wykonaliśmy reprint Przewodnika...Oprawiliśmy go w szare płótno ze srebrnym podtłoczeniem i papierową wklejką tytułową. Blok zdobią biało-granatowe kapitałki i granatowa wstążka. Publikacja ta będzie bardzo miłym prezentem na przykład z okazji zaręczyn. Papier i projekt okładki sprawia, że wygląda dokładnie, jak książka z epoki. Zachowaliśmy oryginalny język i czcionki, aby Państwa podróż w czasie stała się pełniejsza.Możliwość dodania do książki indywidualnej dedykacjiSzanowni Państwo, aby uczynić nasze książki jeszcze bardziej wyjątkowymi pragniemy zaoferować Państwu możliwość dołożenia indywidualnej dedykacji do zamówionych tytułów. Usługę taką wykonamy zupełnie za darmo. Ponieważ reprinty drukowane są każdorazowo na żądanie klienta - możemy przed montażem wyklejek i okładki dołożyć dodatkową kartkę do bloku. Taki egzemplarz będzie jedyny na świecie i niepowtarzalny, ponieważ dedykacja będzie integralną częścią książki. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą stronę tytułową. Tekst drukujemy ozdobną czcionką na identycznym papierze jak ten, na którym wydrukowana jest książka. Możemy tam również umieścić zdjęcie lub grafikę (wydruk czarno-biały). Prosimy wtedy o przysłanie pliku pdf z projektem strony i koniecznie - uwzględnieniem formatu książki np. 170x240 mm.Jeżeli chcą Państwo do swojej książki dołożyć dedykację - prosimy o wpisanie jej treści w formularzu zamówienia lub zamieszczenie informacji o wysłanym mailem pliku.Przykładowe strony:
Styl zygmuntowski (reprint)
Autor: Jan Sas zubrzycki, Wydawnictwo: Volumina, Rok wydania: 1914
Willanów. Dawny i teraźniejszy. Album widoków i pamiątek
Pałac w Wilanowie po dziś dzień zachwyca przyjezdnych swą wspaniałością, ogromem i misternością barokowej architektury. Co ciekawe – II Wojnę Światową Pałac przeszedł nieomal bez zniszczeń. Rezydencja zbudowana przez Jana III Sobieskiego przez kolejne stulecia przechodziła w ręce najsławniejszych rodów szlacheckich. Na samym początku XIX wieku Stanisław Kostka Potocki utworzył w Pałacu muzeum, wiedząc, jak ważne dla historii Polski pamiątki są tam zgromadzone. Dzieje Wilanowa i jego kolekcji są równie bogate i ciekawe, jak historie rodzin, które nim władały. Jednak przez dziesiątki lat nie mógł się on doczekać swojej obszerniejszej monografii. za dzieło to zabrał się Hipolit Skimborowicz – pisarz i publicysta. Oprawą artystyczną kierował jeden z najznamienitszych polskich ilustratorów – profesor Wojciech Gerson. Pod jego okiem pracowało kilku znakomitych plastyków, a mistrzowie drzeworytnictwa osiągali maksimum swego kunsztu. Dzięki temu powstał niezwykły album opisujący widoki i pamiątki Wilanowa. Każda karta ozdobiona jest kilkoma cudnymi drzeworytami, nawet szpalty tekstu oddzielone są ilustracjami, zamiast zwyczajowo wówczas używaną linią. To sprawia, że w rękach trzyma się nie tylko wartościową książkę historyczną, ale prawdziwe dzieło sztuki.
Kościoły warszawskie rzymsko-katolickie (reprint) (okładka kolekcjonerska)
Książka Juliana Bartoszewicza zawiera bardzo szczegółowe opisy dwudziestu czterech warszawskich kościołów od momentu ich powstania po czasy współczesne autorowi. Bartoszewicz z wielkim pietyzmem opisywał rozwój budowli, ich przebudowy oraz największych dobrodziejów każdego kościoła, a także ważne osoby w nich pochowane. Jako wykształcony historyk i z zamiłowania varsavianista posiadał wszelką potrzebną ku temu wiedzę i narzędzia. Książkę zdobią niezwykłej urody, bardzo szczegółowe drzeworyty autorstwa Michała Storkmana. Całość tworzy niezwykle ciekawy opis historyczny nie tylko samych kościołów, ale i społeczeństwa stołecznego na przestrzeni wieków. Książka ta z pewnością spodoba się historykom i miłośnikom Warszawy. Uroku dodaje jej oryginalny język, którego nie poddawaliśmy korekcie, aby jeszcze pełniej oddać klimat minionych wieków.Reprint dostępny jest w dwóch typach oprawy – kolekcjonerskiej (jasnobrązowa skóra ekologiczna) oraz luksusowej (półskórek). Wydrukowany został na szlachetnym, lekko kremowym papierze objętościowym, który jest doskonałą imitacja ówcześnie stosowanych papierów drukarskich. Introligator opatrzył książki we wstążeczki czytelniczej i ozdobne kapitałki. Oprawy posiadają tłoczenia i ręcznie wprawiane, papierowe wklejki. Uroku dodają zadrukowane lustra. Całość została zaprojektowana tak, jakby zrobiono to przeszło wiek temu.Możliwość dodania do książki indywidualnej dedykacjiSzanowni Państwo, aby uczynić nasze książki jeszcze bardziej wyjątkowymi pragniemy zaoferować Państwu możliwość dołożenia indywidualnej dedykacji do zamówionych tytułów. Usługę taką wykonamy zupełnie za darmo. Ponieważ reprinty drukowane są każdorazowo na żądanie klienta - możemy przed montażem wyklejek i okładki dołożyć dodatkową kartkę do bloku. Taki egzemplarz będzie jedyny na świecie i niepowtarzalny, ponieważ dedykacja będzie integralną częścią książki. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą stronę tytułową. Tekst drukujemy ozdobną czcionką na identycznym papierze jak ten, na którym wydrukowana jest książka. Możemy tam również umieścić zdjęcie lub grafikę (wydruk czarno-biały). Prosimy wtedy o przysłanie pliku pdf z projektem strony i koniecznie - uwzględnieniem formatu książki np. 170x240 mm.Jeżeli chcą Państwo do swojej książki dołożyć dedykację - prosimy o wpisanie jej treści w formularzu zamówienia lub zamieszczenie informacji o wysłanym mailem pliku.
Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa (reprint) (okładka kolekcjonerska)
Dzięki, zaszczepionemu przez ojca, zamiłowaniu do rzeczy polskich Gloger podróżował od najmłodszych lat po wsiach i szkicował stare dworki, lamusy, dzwonnice, kościoły i inne budowle. Spisywał pieśni i podania wiejskich staruszek i tworzył kolekcję niezwykłych pamiątek. Po latach, kiedy wiele konstrukcji zostało rozebranych na skutek ich starości, bądź unicestwionych przez pożary – Gloger postanowił swoją kolekcję ubrać w wydawnictwo naukowe. Ponieważ wiele rzeczy nie znalazło swojego miejsca w Encyklopedii Staropolskiej powstał pomysł napisania Budownictwa drzewnego. Tu zaczęła się niezwykła historia współpracy z wieloma malarzami, grafikami, fotografami, etnografami i konserwatorami, którzy z zamiłowania do polskiej architektury postanowili pomóc autorowi w stworzeniu tego dzieła. zgromadzony materiał rósł w ogromnym tempie i z zaplanowanego jednego tomu powstały dwa (do litery L). Nie wiadomo, jakie rozmiary osiągnąłby ten zbiór, gdyby pracy nad nim nie przerwała śmierć Glogera. Mimo to Budownictwo..., choć nieskończone jest niezwykłym świadectwem historii rdzennie słowiańskiej sztuki.z uwagi na wagę tej książki i jej niezwykłą urodę - postanowiliśmy wykonać jej reprodukcję, którą niniejszym Państwu prezentujemy. Książka wydrukowana jest na objętościowym papierze o lekko kremowym odcieniu, który jest zbliżony do papierów drukarskich stosowanych na przełomie wieków. Reprint posiada dopasowane kolorystycznie kapitałki i wstążeczkę czytelniczą. Dostępny jest w dwóch typach oprawy: kolekcjonerskiej oraz luksusowej. Obie oprawy są tłoczone i posiadają złocenia.Możliwość dodania do książki indywidualnej dedykacjiSzanowni Państwo, aby uczynić nasze książki jeszcze bardziej wyjątkowymi pragniemy zaoferować Państwu możliwość dołożenia indywidualnej dedykacji do zamówionych tytułów. Usługę taką wykonamy zupełnie za darmo. Ponieważ reprinty drukowane są każdorazowo na żądanie klienta - możemy przed montażem wyklejek i okładki dołożyć dodatkową kartkę do bloku. Taki egzemplarz będzie jedyny na świecie i niepowtarzalny, ponieważ dedykacja będzie integralną częścią książki. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą stronę tytułową. Tekst drukujemy ozdobną czcionką na identycznym papierze jak ten, na którym wydrukowana jest książka. Możemy tam również umieścić zdjęcie lub grafikę (wydruk czarno-biały). Prosimy wtedy o przysłanie pliku pdf z projektem strony i koniecznie - uwzględnieniem formatu książki np. 170x240 mm.Jeżeli chcą Państwo do swojej książki dołożyć dedykację - prosimy o wpisanie jej treści w formularzu zamówienia lub zamieszczenie informacji o wysłanym mailem pliku.

Ceneo wstrzymało prezentację oferty sklepu dnia .

volumina.pl - OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Wszystkich opinii - 43
  1. teresa

bardzo dobre

2. Tomasz
    nie polecam

Owszem, usługa wykonana wzorowo. Jednak towar, mimo pozornie wysokiej jakości jest bublem.

3. .

4. zorowl

Przepięknie wydane książki. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak profesjonalnie opakowanymi i zabezpieczonymi przed ewentualnym zniszczeniem podczas dostawy książkami. Gorąco polecam sklep Volumina.pl

OK
  5. Mieszkaniec Wielkopolski

Bardzo rzetelny sklep z ksiazkami.Jestem b.zadowolony z zakupu.Pozdrawiam.

Forma dostawy
    Poczta Polska zmienila sie bardzo.Na plus.
  6. Łukasz

Szybka i fachowa obsługa,

7. Marcin

Wszystko tak jak trzeba

Wszystko tak jak trzeba
  8. k

super, w pełni i z serca polecam

9. Maria

Jestem zadowolona z zamówienia. Bardzo podoba mi się oprawa kiążek, jakość ich wykonania i estatyka. Zamówienie dotarło bardzo szybko. Jeśli znajdę jeszcze ciekawe książki chętnie skorzystam z Państwa sklepu. Chętnie skorzystam również z promocji jeśli będą dostępne.

Forma dostawy
    Często korzystam z takiej formy dostawy, ponieważ mam punkt odbioru niedaleko mojego miejsca zamieszkania i mogę odebrać zamówioną przesyłkę w każdym czasie przez całą dobę. Zamówienie dotarło bardzo szybko i nie było żadnych problemów z dostawą.
  10. Beata

Bardzo dobra firma oferująca ciekawe reprinty starych książek bo bardzo przystępnej cenie i pięknie wydane. Doskonałe na prezent dla moli książkowych u których przy każdej ścianie stoi regał na książki.

Forma dostawy
    Szybka i bezproblemowa dostawa.
  11. staszek

Polecam innym. Profesjonalne załatwianie klientów.

12. matsemi7

Ponad półtorej tygodnia czekania (wpłata nie zaksięgowana?), ale warto było. Poza tym wszystko wzorcowo. Polecam!

Forma dostawy
    Jak zawsze wzorcowo. Polecam!
  13. Jacek

Super!

Forma dostawy
    Szybko, sprawnie, kontakt telefoniczny, super.
  14. darek4041

Trochę za wolno przekazano do wysyłki.

Tylko paczkomaty
  15. bea

Wysoka jakość produktu, przesyłka dotarła dobrze zapakowana tak, że okładki książek były nienaruszone. Sklep i wydawnictwo godne polecenia