Sklep volumina.pl - opinie

Na Ceneo od 2012-03-29
12 miesięcy
Ten sklep nie uzyskał opinii w ciągu 30 dni
Dokładna nauka warzenia piwa
Dokładna nauka warzenia piwa wyszła spod pióra doświadczonego piwowara – Karola Schmidta, który praktykował między innymi w Londynie, a także był piwowarem i założycielem browarów w Grudziądzu. Autor o profesji swej pisze: „Sztuka warzenia piwa ma w celu przysposobienia napoju pożywnego i upaiaiącego, który skutkiem przyrządzenia właściwego i fermentacyi stosowney, z rozmaitych rodzaiów zboża i warzywa robić się daje. (*) Własności pożywne tego napoju stanowią znakomitą iego zaletę, własność upaiaiąca zaś, ani iest niebespieczną, ani nawet szkodliwą, pewne gatunki porteru angielskiego wyiąwszy, które sprawuią do czasu przy zbytecznem ich użyciu, ból głowy, z przyczyny znayduiącey się w nich zaprawy.” Książka szczegółowo traktuje o sposobach fabrykacji piwa, urzadzeniu browaru i podaje receptury rozmaitych gatunków piw i podpiwka.Reprint tej pięknej publikacji oprawiony został w szare płótno z papierowymi wyklejkami na grzbiecie oraz przedniej części okładki. Ponadto reprint posiada dopasowane kolorystcznie biało-granatowe kapitałki oraz granatową wstążeczkę czytelniczą. zadruk na szlachetnym, leko kremowym papierze sprawi, że otrzymacie Państwo książkę taką, jaką była ongiś – na podobnym papierze, z oryginalną czcionką i pisownią.
Willanów. Dawny i teraźniejszy. Album widoków i pamiątek
Pałac w Wilanowie po dziś dzień zachwyca przyjezdnych swą wspaniałością, ogromem i misternością barokowej architektury. Co ciekawe – II Wojnę Światową Pałac przeszedł nieomal bez zniszczeń. Rezydencja zbudowana przez Jana III Sobieskiego przez kolejne stulecia przechodziła w ręce najsławniejszych rodów szlacheckich. Na samym początku XIX wieku Stanisław Kostka Potocki utworzył w Pałacu muzeum, wiedząc, jak ważne dla historii Polski pamiątki są tam zgromadzone. Dzieje Wilanowa i jego kolekcji są równie bogate i ciekawe, jak historie rodzin, które nim władały. Jednak przez dziesiątki lat nie mógł się on doczekać swojej obszerniejszej monografii. za dzieło to zabrał się Hipolit Skimborowicz – pisarz i publicysta. Oprawą artystyczną kierował jeden z najznamienitszych polskich ilustratorów – profesor Wojciech Gerson. Pod jego okiem pracowało kilku znakomitych plastyków, a mistrzowie drzeworytnictwa osiągali maksimum swego kunsztu. Dzięki temu powstał niezwykły album opisujący widoki i pamiątki Wilanowa. Każda karta ozdobiona jest kilkoma cudnymi drzeworytami, nawet szpalty tekstu oddzielone są ilustracjami, zamiast zwyczajowo wówczas używaną linią. To sprawia, że w rękach trzyma się nie tylko wartościową książkę historyczną, ale prawdziwe dzieło sztuki.
Kurs buwy mostów
Celem, jaki postawił przed sobą Pszenicki, pisząc Kurs budowy mostów, było stworzenie zwięzłego i nie nazbyt obszernego zbioru wykładów tyczących się omawianej dziedziny. Materiał podany jest treściwie i zwięźle. Autor podaje obliczenia i zastosowanie wzorów do poznania wytrzymałości części mostów, nie tylko samych materiałów, z których są wykonane. Tom ten poświęci głównie mostom drewnianym i ich podporom – kamiennym lub drewnianym. Klasyfikuje je i dzieli na różne rodzaje, podaje wytrzymałość i naprężenia, analizuje połączenia i zastosowanie. Podaje sposób wyliczenia wytrzymałości dźwigarów dla różnego typu pociągów. Wykład uzupełniają setki tabel i rysunków.
Przewodnik do pisania listów miłosnych
Przeszukując zakamarki i katalogi bibliotek natrafiliśmy na Przewodnik do pisania listów miłosnych. Z uśmiechem zasiedliśmy do studiowania podniszczonej książki i zakochaliśmy się w niej. Przeniosła nas na początek XX wieku, do czasów panien w długich sukniach i dystyngowanych kawalerów. Z zapartym tchem czytaliśmy wzory listów do kochanków, narzeczonych, rodziców z prośbą o rękę oraz zaproszeń na ślub. Dziełko zawiera także mowę kwiatów, grę towarzyską z wróżbami miłosnymi, mowę znaczków i kwiatów, a także wiersze o miłości. To swoiste kompendium wiedzy miłosnej sprzed ponad 100 lat. Książka ta ukazała się jako pierwsza tego typu publikacja w języku polskim, doczekała się kilku wznowień, a także fali krytyki i oskarżeń o szerzenie niemoralności. Oczarowani światem, w którym się znaleźliśmy - wykonaliśmy reprint Przewodnika...Oprawiliśmy go w szare płótno ze srebrnym podtłoczeniem i papierową wklejką tytułową. Blok zdobią biało-granatowe kapitałki i granatowa wstążka. Publikacja ta będzie bardzo miłym prezentem na przykład z okazji zaręczyn. Papier i projekt okładki sprawia, że wygląda dokładnie, jak książka z epoki. Zachowaliśmy oryginalny język i czcionki, aby Państwa podróż w czasie stała się pełniejsza.Możliwość dodania do książki indywidualnej dedykacjiSzanowni Państwo, aby uczynić nasze książki jeszcze bardziej wyjątkowymi pragniemy zaoferować Państwu możliwość dołożenia indywidualnej dedykacji do zamówionych tytułów. Usługę taką wykonamy zupełnie za darmo. Ponieważ reprinty drukowane są każdorazowo na żądanie klienta - możemy przed montażem wyklejek i okładki dołożyć dodatkową kartkę do bloku. Taki egzemplarz będzie jedyny na świecie i niepowtarzalny, ponieważ dedykacja będzie integralną częścią książki. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą stronę tytułową. Tekst drukujemy ozdobną czcionką na identycznym papierze jak ten, na którym wydrukowana jest książka. Możemy tam również umieścić zdjęcie lub grafikę (wydruk czarno-biały). Prosimy wtedy o przysłanie pliku pdf z projektem strony i koniecznie - uwzględnieniem formatu książki np. 170x240 mm.Jeżeli chcą Państwo do swojej książki dołożyć dedykację - prosimy o wpisanie jej treści w formularzu zamówienia lub zamieszczenie informacji o wysłanym mailem pliku.Przykładowe strony:
Piwowarstwo
Piwowartwo Jana Koncewicza to nauka o tym jak urządzić i prowadzić browar począwszy od zapewnienia niezbędnych ku temu narzędzi, na doborze odpowiedniego surowca kończąc. W wyniku wzrostu cen produktów wzrastał koszt wytworzenia piwa, a piwowarzy uparcie trzymali się z dala od nowoczesnych urządzeń (np. termometru). Chcąc uzyskać więcej produktu mocno rozcieńczali brzeczkę, co powodowało jej częste kwaśnięcie, o które posądzali złe powietrze, a nawet czarownice. To z kolei powodowało duże straty, szczególnie w większych browarach. Przeto Koncewicz postanowił napisać podręcznik traktujący o dobrych praktykach piwowarstwa, napominając o konieczności zapoznania się z naukowymi zasadami chemii i fizyki. Zamieścił w nim również szczegółowe rachunki i ryciny.Reprint Piwowarstwa dostępny jest w jasnobrązowej skórce ekologicznej z papierowymi naklejkami tytułowymi na przedniej części okładki oraz na grzbiecie. Ponadto blok ozdabiają kapitałki i wstążeczka oraz zadrukowane wyklejki. Zadruk na szlachetnym, lekko kremowym papierze i zachowana czcionka oryginału sprawiają, że otrzymujecie Państwo książkę wydaną tak, jak były one robione pod koniec XIX wieku.Możliwość dodania do książki indywidualnej dedykacjiSzanowni Państwo, aby uczynić nasze książki jeszcze bardziej wyjątkowymi pragniemy zaoferować Państwu możliwość dołożenia indywidualnej dedykacji do zamówionych tytułów. Usługę taką wykonamy zupełnie za darmo. Ponieważ reprinty drukowane są każdorazowo na żądanie klienta - możemy przed montażem wyklejek i okładki dołożyć dodatkową kartkę do bloku. Taki egzemplarz będzie jedyny na świecie i niepowtarzalny, ponieważ dedykacja będzie integralną częścią książki. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą stronę tytułową. Tekst drukujemy ozdobną czcionką na identycznym papierze jak ten, na którym wydrukowana jest książka. Możemy tam również umieścić zdjęcie lub grafikę (wydruk czarno-biały). Prosimy wtedy o przysłanie pliku pdf z projektem strony i koniecznie - uwzględnieniem formatu książki np. 170x240 mm.Jeżeli chcą Państwo do swojej książki dołożyć dedykację - prosimy o wpisanie jej treści w formularzu zamówienia lub zamieszczenie informacji o wysłanym mailem pliku.
zdobnictwo rękodzielnicze (reprint) (okładka kolekcjonerska)
Autor: Gerson Wojciech, Wydawnictwo: Volumina, Rok wydania: 1896

Ceneo wstrzymało prezentację oferty sklepu dnia .

volumina.pl - OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Wszystkich opinii - 28
  1. Michał

Ciekawy towar, dobra obsługa, szybka realizacja.

oj Brzoska Brzoska
  2. Teodor

Świetna oferta, dobry dostęp, sprawna realizacja zamówienia

OK
  3. Marcin

Polecam!

4. Andrzej

W razie potrzeby będę korzystać z oferty tego sklepu.

Pozytywnie.
  5. Jacek

Szybka wysyłka. Książka pięknie wydana, dobrze zabezpieczona na czas transportu.

Forma dostawy
    Przesyłka szybka, acz kurier nie dzwonił wcześniej.
  6. Kasia

Polecam ten sklep. Książka była pięknie wydana, a cała transakcja przebiegła szybko i bez problemów. Na pewno skorzystam jeszcze z oferty volumina.pl

Dla mnie ok.
  7. Joanna

Bardzo dobrze. Przejrzysta informacja o statusie zamówienia, niezwłoczna wysyłka, książka bardzo dobrze zapakowana. Zamówienie dotarło do mnie szybko i w idealnym stanie.

Forma dostawy
    Bardzo dobrze. Paczka szybko dotarła do celu, na bieżąco mogłam śledzić jej status, a najważniejsze informacje były przesyłane także SMSem. Odbiór w paczkomacie przebiegł szybko i bez kłopotów, przesyłkę zastałam w idealnym stanie.
  8. Monika

Robienie zakupów w volumina.pl było dla mnie bardzo dobrym i miłym doświadczeniem. Pierwszy raz robiłam zakupy w Internecie i zrealizowałam je z wielką łatwością, ponieważ zasady zamówienia są przejrzyście napisane, a same zakupy dokonuje się krok po kroku na stronie sklepu. Książki otrzymałam starannie zapakowane, bez zarzutu. Idealnie zgadzały się z opisem umieszczonym na stronie sklepu. Piękna oprawa, czcionka z epoki, piękne, wyjątkowo staranne ilustracje. Na bieżąco otrzymywałam informacje na temat etapu przygotowania przesyłki. Przesyłkę przygotowano w tempie ekspresowym. Szczerze polecam ten sklep.

Forma dostawy
    Bardzo dobra, szybka, miła obsługa, bez zarzutu. Polecam.
  9. A

Produkt dobrze zapakowany, wysłany następnego dnia po złożeniu zamówienia (przesyłka za pobraniem) polecam

Produkt dostarczony szybko
  10. Beata

Bardzo profesjonalne podejście do klienta.

OK.

nv

fda
  13. Mk

14. Sławomir

Bardzo wysoka kultura obsługi. Terminowość i co ważniejsze pełen profesjonalizm.

Forma dostawy
    Poczta Polska, stara firma ale działająca jak nowa. Pan doręczyciel pełen inicjatywy. Polecam.
  15. Janusz

Bardzo rzetelny sklep,

Forma dostawy
    Zmienila sie bardzo na korzysc,