Sklep volumina.pl - opinie

Na Ceneo od 2012-03-29
12 miesięcy
Ten sklep nie uzyskał opinii w ciągu 30 dni
Baśnie - Nowe powieści czarodziejskie - Hans Christian Andersen
Pragniemy zaprezentować Państwu piękne, dwutomowe wydanie Nowych powieści czarodziejskich Andersena, które stanowią zbiór jego najpopularniejszych baśni, okraszony wieloma pięknymi rycinami. Andersen – niespełniony autor sztuk teatralnych, powieściopisarz, zapamiętany przez współczesnych jako dziwak i ekscentryk – dziś znany jest przede wszystkim z utworów napisanych dla dzieci, choć sam, jak pisze jego biograf, nie lubił, gdy szufladkowano jego baśnie jako utwory dla najmłodszych. Każda z nich zawiera ponadczasowy i głęboki sens moralny. Pod przykrywką opowieści osadzonych w świecie czarownic, zwierząt, księżniczek i rycerzy, kryje się historia ludzkich uczuć, problemów i kompleksów. Na Baśniach Andersena wychowały się całe pokolenia, były one tłumaczone na wiele języków i przez te wszystkie lata nie straciły nic ze swojej aktualności. Nasz reprint posiada jeszcze jedną zaletę – w dobie kolorowych książeczek z wieloma obrazkami i minimum treści – oddajemy na Państwa ręce wydanie, które doskonale nadaje się do czytania dziecku przed snem. Baśnie są obszerne, napisane lekko „epokowym” językiem, co w żaden sposób nie przeszkadza młodemu czytelnikowi w ich zrozumieniu, a zaznajamia dziecko z pięknem dawnej polszczyzny.Wydanie pochodzi z 1900 roku (wpis cenzury) i zostało przez nas graficznie niezmienione. Reprint jest wierną repliką oryginału i książka wygląda tak, jak ta, która trafiła na półki przeszło sto lat temu. Została przez nas oprawiona w brązową skórę ekologiczną. Dostępna jest także w luksusowym półskórku. Książka posiada dopasowane kolorystycznie kapitałki i wyklejki oraz elegancką wstążeczkę. Reprint będzie doskonałym, bardzo wyszukanym i eleganckim prezentem nie tylko dla dzieci. Wraz z naszymi pozostałymi publikacjami tworzy niezwykłą serię wydawniczą, która będzie ozdobą każdej domowej biblioteki.Spis treści:Tom 1: 1. Mały Tuk / 2. Bociany / 3. Córka króla trzęsawisk / 4. Co stary zrobi, dobrze zrobi / 5. Różany elf / 6. Syn szwajcara / 7. O dziewczynce, która chleb deptała / 8. Dzik bronzowy / 9. Królowa śniegów / 10. Chłopczyk i dziewczynka / 11. Ogródek kobiety, która umiała czarować / 12. O królewiczu i królewnie / 13. O małej rozbójniczce / 14. O Laponce i Finlandce / 15. O pałacu królowej śniegów, i co się w nim zdarzyło / 16. Kufer latający / 16. Krzesiwo / 17. Holger Duńczyk / 18. Świerk / 19. Rosół z kołka / 20. Czego pierwsza mysz dowiedziała się w podróży / 21. Opowiadanie drugiej myszy / 22. Co mówiła czwarta myszka przed trzecią / 23. Cudowny przepis / 24. Calóweczka (Calineczka)Tom 2: 1. Pięcioro w strączku / 2. Kaleka / 3. Szlafmyca starego kawalera / 4. Kalosze szczęścia / 5. Co spotkało radcę prawnego / 6. Przygoda stróża nocnego / 7. Krytyczna chwila. Niezwykła podróż / 8. Przemiana kancelisty / 9. Najlepsze, co kalosze sprawiły / 10. Pod wierzbą / 11. Mały Klaus i duży Klaus / 12. Dziecię w grobie / 13. Cień / 14. Najszczęśliwsza ze wszystkich / 15. Syrena / 16. Sąsiedzi / 17. Wszystko na właściwem miejscu / 18. Ropucha / 19. Żuk / 20. Świeca i łojówka / 21. Złotko / 22. Szyjka od butelki / 23. Jaś głuptaśMożliwość dodania do książki indywidualnej dedykacjiSzanowni Państwo, aby uczynić nasze książki jeszcze bardziej wyjątkowymi pragniemy zaoferować Państwu możliwość dołożenia indywidualnej dedykacji do zamówionych tytułów. Usługę taką wykonamy zupełnie za darmo. Ponieważ reprinty drukowane są każdorazowo na żądanie klienta - możemy przed montażem wyklejek i okładki dołożyć dodatkową kartkę do bloku. Taki egzemplarz będzie jedyny na świecie i niepowtarzalny, ponieważ dedykacja będzie integralną częścią książki. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą stronę tytułową. Tekst drukujemy ozdobną czcionką na identycznym papierze jak ten, na którym wydrukowana jest książka. Możemy tam również umieścić zdjęcie lub grafikę (wydruk czarno-biały). Prosimy wtedy o przysłanie pliku pdf z projektem strony i koniecznie - uwzględnieniem formatu książki np. 170x240 mm.Jeżeli chcą Państwo do swojej książki dołożyć dedykację - prosimy o wpisanie jej treści w formularzu zamówienia lub zamieszczenie informacji o wysłanym mailem pliku.Przykładowe strony:
Szkoła maszynisty (reprint)
Autor: Julius Brosius, Richard Koch, Wydawnictwo: Volumina, Rok wydania: 1879
Przewodnik do pisania listów miłosnych
Przeszukując zakamarki i katalogi bibliotek natrafiliśmy na Przewodnik do pisania listów miłosnych. Z uśmiechem zasiedliśmy do studiowania podniszczonej książki i zakochaliśmy się w niej. Przeniosła nas na początek XX wieku, do czasów panien w długich sukniach i dystyngowanych kawalerów. Z zapartym tchem czytaliśmy wzory listów do kochanków, narzeczonych, rodziców z prośbą o rękę oraz zaproszeń na ślub. Dziełko zawiera także mowę kwiatów, grę towarzyską z wróżbami miłosnymi, mowę znaczków i kwiatów, a także wiersze o miłości. To swoiste kompendium wiedzy miłosnej sprzed ponad 100 lat. Książka ta ukazała się jako pierwsza tego typu publikacja w języku polskim, doczekała się kilku wznowień, a także fali krytyki i oskarżeń o szerzenie niemoralności. Oczarowani światem, w którym się znaleźliśmy - wykonaliśmy reprint Przewodnika...Oprawiliśmy go w szare płótno ze srebrnym podtłoczeniem i papierową wklejką tytułową. Blok zdobią biało-granatowe kapitałki i granatowa wstążka. Publikacja ta będzie bardzo miłym prezentem na przykład z okazji zaręczyn. Papier i projekt okładki sprawia, że wygląda dokładnie, jak książka z epoki. Zachowaliśmy oryginalny język i czcionki, aby Państwa podróż w czasie stała się pełniejsza.Możliwość dodania do książki indywidualnej dedykacjiSzanowni Państwo, aby uczynić nasze książki jeszcze bardziej wyjątkowymi pragniemy zaoferować Państwu możliwość dołożenia indywidualnej dedykacji do zamówionych tytułów. Usługę taką wykonamy zupełnie za darmo. Ponieważ reprinty drukowane są każdorazowo na żądanie klienta - możemy przed montażem wyklejek i okładki dołożyć dodatkową kartkę do bloku. Taki egzemplarz będzie jedyny na świecie i niepowtarzalny, ponieważ dedykacja będzie integralną częścią książki. Do Państwa dyspozycji oddajemy całą stronę tytułową. Tekst drukujemy ozdobną czcionką na identycznym papierze jak ten, na którym wydrukowana jest książka. Możemy tam również umieścić zdjęcie lub grafikę (wydruk czarno-biały). Prosimy wtedy o przysłanie pliku pdf z projektem strony i koniecznie - uwzględnieniem formatu książki np. 170x240 mm.Jeżeli chcą Państwo do swojej książki dołożyć dedykację - prosimy o wpisanie jej treści w formularzu zamówienia lub zamieszczenie informacji o wysłanym mailem pliku.Przykładowe strony:
Willanów. Dawny i teraźniejszy. Album widoków i pamiątek
Pałac w Wilanowie po dziś dzień zachwyca przyjezdnych swą wspaniałością, ogromem i misternością barokowej architektury. Co ciekawe – II Wojnę Światową Pałac przeszedł nieomal bez zniszczeń. Rezydencja zbudowana przez Jana III Sobieskiego przez kolejne stulecia przechodziła w ręce najsławniejszych rodów szlacheckich. Na samym początku XIX wieku Stanisław Kostka Potocki utworzył w Pałacu muzeum, wiedząc, jak ważne dla historii Polski pamiątki są tam zgromadzone. Dzieje Wilanowa i jego kolekcji są równie bogate i ciekawe, jak historie rodzin, które nim władały. Jednak przez dziesiątki lat nie mógł się on doczekać swojej obszerniejszej monografii. za dzieło to zabrał się Hipolit Skimborowicz – pisarz i publicysta. Oprawą artystyczną kierował jeden z najznamienitszych polskich ilustratorów – profesor Wojciech Gerson. Pod jego okiem pracowało kilku znakomitych plastyków, a mistrzowie drzeworytnictwa osiągali maksimum swego kunsztu. Dzięki temu powstał niezwykły album opisujący widoki i pamiątki Wilanowa. Każda karta ozdobiona jest kilkoma cudnymi drzeworytami, nawet szpalty tekstu oddzielone są ilustracjami, zamiast zwyczajowo wówczas używaną linią. To sprawia, że w rękach trzyma się nie tylko wartościową książkę historyczną, ale prawdziwe dzieło sztuki.
Praktyczne buwnictwo wiejskie
Praktyczne budownictwo wiejskie Aleksandra Zabierzowskiego to zbiór dwunastu zeszytów ukazujących się cyklicznie od lipca 1856 do 1858 roku. Każdy zeszyt poświęcany jest jednemu rodzajowi budowli, a wszystkie razem opisują kompleksową zabudowę wiejską i dworską. Każda z części rozpoczyna się od omówienia tablic oraz wykazu niezbędnych do budowy materiałów. Tam, gdzie jest to zasadne autor objaśnia dodatkowo rozkład wewnętrzny pomieszczeń. Część tekstową kończy rozdzialik poświęcony wiadomościom technicznym. Każdy zeszyt zawiera kilka bardzo szczegółowych tablic z wizerunkami zewnętrznego wyglądu budynku, jego przekrojem i planami poszczególnych pomieszczeń.ISBN: 9788378679752EAN: 9788378679752Wydawnictwo: Volumina.plAutorzy: Aleksander ZabierzowskiRok wydania: 2015Ilość stron: 214Oprawa: twardaFormat: 17.0x24.0 cm
Gorzelnik i piwowar doskonały (reprint)
Autor: Piątkowski A., Wydawnictwo: Volumina, Rok wydania: 1809

Ceneo wstrzymało prezentację oferty sklepu dnia .

volumina.pl - OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

Wszystkich opinii - 51
  1. Betty

perfect

2. GEORGE

Jedyny w swoim rodzaju volumen książek i albumów. BRAWO

Bardzo dobrze
  3. Nick

Profesjonalna obsługa.vSklep godny zaufania.

Forma dostawy
    Brak możliwości dostawy w godz. popołudniowych, brak opcji zapłaty kartą za paczkę.
  4. klient

Sklep, który ma bardzo ciekawą ofertę. Polecam

5. Justyna

Super!!!

Super
  6. Iwona

POLECAM!

POLECAM!
  7. Małgorzata

rzetelnie, szybko, dobry przepływ informacji

sprawnie.
  8. Taras

Все супер, щиро дякую!

9. niedziela

Polecam serdecznie, jedyne do czego mogę się przyczepić to druk mógłby być trochę wyższej jakości. Ale nie ma co stawiać wysokich wymagań, przy niskiej cenie za książkę (28zł).

Forma dostawy
    Dostawa paczki zajęła 3 dni robocze, przy czym została dostarczone 3 dnia po południu. Ten czas mógłby być odrobinę krótszy.
  10. solberg

realizacja zamówienia błyskawiczna !!!

dobra, bez problemu
  11. Urszula

Wszystko w porzadku, bardzo dobra współpraca

bezproblemowo
  12. Anna N.

Jestem bardzo zadowolona - szybka realizacja, dobra informacja mailowa na kazdym etapie i zamowienie bardzo dobrej jakosci. Polecam.

Tym razem bez zarzutu.
  13. Żyletka

OK, oby tak dalej!

w porządku
  14. dżordż

Zakup bez problemów, polecam.

nie miałem problemów
  15. X

Bardzo dobra księgarnia internetowa.