Porównanie Netgear Nighthawk M1 (MR1100100EUS) vs NetGear AirCard 810s

Netgear Nighthawk M1 (MR1100100EUS)
Netgear Nighthawk M1 (MR1100100EUS)
NetGear AirCard 810s
NetGear AirCard 810s
Cena od1 549,00 wyprzedane
Ocena
3,8
8 opinii
3,81 5 0 (3,8)
5,0
10 opinii
5 5 0 (5,0)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Netgear Netgear
Przeznaczenie 3G, 4G 3G, 4G

Specyfikacja

Częstotliwość pracy WiFi 2,4 GHz, 5 GHz 5 GHz, 2,4 GHz
Szybkość portów LAN 10/100/1000 10/100/1000
VPN Nie -

Techniczne

WiFi Bez Wi-Fi Z Wi-Fi
Wbudowany modem Z wbudowanym modemem Z wbudowanym modemem
Ilość anten 4 anteny Brak anten
Liczba portów LAN 1 x RJ45 -
Liczba portów WAN - 1 x SIM

Fizyczne

Wysokość 18 mm -
Szerokość - 225 mm
Głębokość - 112 mm

Tryb pracy Router Router
Model Nighthawk M1 MR1000 -
Zarządzanie i konfiguracja - Przeglądarka WWW

Cechy Produktów

funkcjonalność
szybkość
wygląd

Opinie

Opinie kupujących
  • Andrzej Ocena: 5/5
    Bardzo prosta konfiguracja. Jest polski język w menu. Długi czas pracy baterii. Modem pracuje w Orange. Naprawdę polecam czytaj więcej
  • J...y Ocena: 5/5
    Rouetr rewelka! Przesiadłem się z Netgeara AirCard, który już był wg mnie ekstra, ale choć liczyłem na przyśpieszenie, to jednak nie aż takie. Totalny kop przy zwiększonej stabilności, a to wszystko przy agregacji dwóch pasm. Czekam na zapowiadane 5G i myślę, że będzie jeszcze szybciej. Tylko jak to zwykle bywa, i tu jest łyżka dziegciu, LEJEK po 100GB... Za to w nocy, w wolnym transferze, WYMIATA WSZYSTKO CO DO TEJ PORY ZNAŁEM I WIDZIAŁEM. Teraz, czyli szczyt sobotni, godz. 17:11, transfery rzędu 98 do 120Gbps przy pingu do 25ms. Opłaca się wydać te pieniądze. czytaj więcej
  • Jacek Ocena: 4,5/5
    Ok czytaj więcej
  • Piotr Ocena: 5/5
    Idealny, na aero2 osiąga 0,7mb./s z agregacją na PLAY osiąga ponad 520MB/S , Na wymuszonym paśmie przez telnen niezle ciągnie, lepszy od M1 nighthawk, który u mnie mniej wyciągał mimo wiekszej kategori , Na ten modem to tylko modowane firmawe oraz telnet i ręczne wymuszanie agregacji komendami AT wtedy w menu routera pojawia się WYBÓR PASM i nośnych. czytaj więcej
  • Piotr Ocena: 5/5
    Bardzo dobry produkt. Działa bardzo dobrze. Myślę, że dobrze wydane pieniadze. czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Spełnia oczekiwania techniczne czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 0/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Przeznaczenie

Przeznaczenie różnych technologii w routerach obejmuje 3G, 4G, 5G (łączność bezprzewodowa z siecią komórkową dla dostępu do Internetu), ADSL (tansmisja danych przez linie telefoniczne, popularna w starszych instalacjach) lub xDSL (ogólna nazwa dla technologii DSL, obejmująca ADSL, VDSL i inne warianty, umożliwiająca szerokopasmowy dostęp do Internetu przez linie telefoniczne).

Częstotliwość pracy WiFi

Częstotliwość pracy WiFi w routerach określa pasmo radiowe, na którym urządzenie działa. Najczęściej stosowane to 2,4 GHz i 5 GHz. 2,4 GHz zapewnia dalszy zasięg, ale niższą prędkość, podczas gdy 5 GHz oferuje szybsze połączenia, ale z krótszym zasięgiem. Można wybierać między nimi w zależności od potrzeb i warunków sieciowych.

Szybkość portów LAN

Określa prędkość transmisji danych między routerem a urządzeniami w sieci lokalnej. Standardowo porty LAN mogą obsługiwać prędkości od 10/100 Mbps (Fast Ethernet) do 1 Gbps (Gigabit Ethernet), wpływając na wydajność przesyłania danych w sieci domowej lub firmowej.

WiFi

Wi-Fi w routerach to technologia bezprzewodowej komunikacji, umożliwiająca podłączenie urządzeń do sieci internetowej bez konieczności stosowania kabli. Sygnał jest transmitowany w zakresie radiowym, zapewniając użytkownikom mobilność i wygodę w dostępie do sieci w domu, biurze czy innych miejscach.

Wbudowany modem

Urządzenie, które integruje funkcję modemu z funkcjami routera. Pozwala to na jednoczesne zarządzanie połączeniem z internetem i dystrybucję sygnału sieciowego do wielu urządzeń w sieci lokalnej. Zwykle obsługuje różne rodzaje połączeń, takie jak DSL, kablówka czy światłowód.

Ilość anten

Ilość anten w routerach odnosi się do liczby zewnętrznych lub wewnętrznych anten radiowych, które emitują i odbierają sygnały Wi-Fi. Więcej anten może oznaczać lepszy zasięg i wydajność sieci bezprzewodowej, umożliwiając obsługę większej liczby urządzeń i poprawiając jakość połączenia.

Cechy dodatkowe

Cechy dodatkowe w routerach mogą obejmować m.in. polskie menu, kontrolę rodzicielską czy klonowanie MAC.

Tryb pracy

Tryb pracy w routerach to access point (tworzy bezprzewodową sieć Wi-Fi), bridge (łączy dwie sieci kablowe), repeater (zmacnia sygnał Wi-Fi) oraz router (zarządza połączeniami między sieciami oraz dostępem do Internetu). Każdy tryb spełnia inne funkcje w sieci.