Porównanie ASUS Router WiFi LTE N300 (4G-N12) vs TP-Link TL-MR6400

ASUS Router WiFi LTE N300 (4G-N12)
ASUS Router WiFi LTE N300 (4G-N12)
TP-Link TL-MR6400
TP-Link TL-MR6400
Cena wyprzedane od258,00
Ocena
4,5
13 opinii
4,54 5 0 (4,5)
4,6
142 opinie
4,62 5 0 (4,6)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka ASUS Tp-Link
Przeznaczenie xDSL, 3G, ADSL, 4G 3G, 4G

Specyfikacja

Częstotliwość pracy WiFi 2,4 GHz 2,4 GHz
Standard sieci WiFi - 802.11 b/g/n
Szybkość sieci WiFi - 300 Mbps
Szybkość portów LAN - 10/100
Szybkość portów WAN - 10/100
Zabezpieczenia - WPA/WPA-2, WEP, WPA/WPA2-PSK
Protokoły i standardy sieciowe - IPv4, IPv6
Moc nadajnika anteny - 20 dBm
Serwer wydruku - Nie
VoIP - Nie
VPN - Tak

Techniczne

WiFi Z Wi-Fi Z Wi-Fi
Wbudowany modem Z wbudowanym modemem Z wbudowanym modemem
Ilość anten 2 anteny 2 anteny
Liczba portów LAN - 3 x RJ45
Liczba portów WAN - 1 x RJ45
Liczba portów USB - Nie posiada
Wbudowany dysk twardy - Nie
Odłączana antena - Tak

Tryb pracy Router Router
Model 4G-N12 MR6400
Cechy dodatkowe - Kontrola rodzicielska
Zarządzanie i konfiguracja - Przeglądarka WWW
Obsługa WPS - Tak
Przepustowość sieci WiFi - 300 Mbps
Wbudowany wyświetlacz LCD - Nie
Zapobieganie atakom DoS - Tak

Fizyczne

Wysokość - 33,6 mm
Szerokość - 202 mm
Głębokość - 141 mm
Waga - 350 g

Cechy Produktów

funkcjonalność
szybkość
wygląd

Opinie

Opinie kupujących
  • piotrpfk Ocena: 5/5
    Testuję ten router od miesiąca w dość trudnych warunkach - lokal na parterze a wokoło mnóstwo drzew - inne routery z wbudowanymi antenami miały problemy związane ze słabym zasięgiem LTE, a ten sprawuje się bardzo dobrze. WiFi i Ethernet także działają bez zarzutu. Bardzo prosta konfiguracja. Jedyna wada to błędy w tłumaczeniu menu na język Polski, ale można się przyzwyczaić. Zdecydowanie polecam ten router!!! czytaj więcej
  • JAREK Ocena: 5/5
    Towar adekwatny do ceny jestem w 100% zadowolony zasięg jest o 50% od wcześniejszego routera. Szybki stabilny wszystko oki czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 4,5/5
    daje radę. sygnał WiFi w całym dwupiętrowym domu. ładnie się łączy z LTE, prosty konfig. polecam czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Zanim zakupiłem produkt wiele o nim czytałem. Jednak oczywiście nic nie jest w stanie poznać produktu tak możliwość sprawdzenia go w warunkach "naturalnych". Jako że mieszkam na wsi, mam ograniczony zasięg do mobilnego internetu, działał słabo na telefonach komórkowych, jednak kiedy włożyłem kartę do router'a - działa mega dobrze, przyznaje, że nawet lepiej niż u sasiada obok na kablu. Nie wiesza się i nawet mogę śmiało oglądać filmy po streamingu w jakości Ultra HD. Minusem może być brak USB i podpięcia dysku zewnętrznego, jednak w dobie Smart TV każdy z nich ma takie złącze. Polecam! czytaj więcej
  • w...4 Ocena: 5/5
    Ruter bardzo dobry, w pełni spełnia moje oczekiwania. W domu drewnianym świetnie dostępny sygnał, a nawet 20 m po za nim sygnał jest zadowalający. Zależało mi na podłączeniu kamery po wi-fi oddalonej o ok 20-23 m od rutera. Połączyła się bez problemu i działa bez zarzutu. W domu o powierzchni w podstawie 75m kw. sygnał jest bardzo dobry, bez względu na to czy na parterze czy na piętrze. Sygnał nie zawiesza się, prędkość nie zwalnia. Na potrzeby domowego użytkownika (filmy i gry on-line) śmiga super. Polecam ten ruter😊 czytaj więcej
  • a...i Ocena: 5/5
    ok czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 0/2 2/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Przeznaczenie

Przeznaczenie różnych technologii w routerach obejmuje 3G, 4G, 5G (łączność bezprzewodowa z siecią komórkową dla dostępu do Internetu), ADSL (tansmisja danych przez linie telefoniczne, popularna w starszych instalacjach) lub xDSL (ogólna nazwa dla technologii DSL, obejmująca ADSL, VDSL i inne warianty, umożliwiająca szerokopasmowy dostęp do Internetu przez linie telefoniczne).

Częstotliwość pracy WiFi

Częstotliwość pracy WiFi w routerach określa pasmo radiowe, na którym urządzenie działa. Najczęściej stosowane to 2,4 GHz i 5 GHz. 2,4 GHz zapewnia dalszy zasięg, ale niższą prędkość, podczas gdy 5 GHz oferuje szybsze połączenia, ale z krótszym zasięgiem. Można wybierać między nimi w zależności od potrzeb i warunków sieciowych.

Szybkość portów LAN

Określa prędkość transmisji danych między routerem a urządzeniami w sieci lokalnej. Standardowo porty LAN mogą obsługiwać prędkości od 10/100 Mbps (Fast Ethernet) do 1 Gbps (Gigabit Ethernet), wpływając na wydajność przesyłania danych w sieci domowej lub firmowej.

WiFi

Wi-Fi w routerach to technologia bezprzewodowej komunikacji, umożliwiająca podłączenie urządzeń do sieci internetowej bez konieczności stosowania kabli. Sygnał jest transmitowany w zakresie radiowym, zapewniając użytkownikom mobilność i wygodę w dostępie do sieci w domu, biurze czy innych miejscach.

Wbudowany modem

Urządzenie, które integruje funkcję modemu z funkcjami routera. Pozwala to na jednoczesne zarządzanie połączeniem z internetem i dystrybucję sygnału sieciowego do wielu urządzeń w sieci lokalnej. Zwykle obsługuje różne rodzaje połączeń, takie jak DSL, kablówka czy światłowód.

Ilość anten

Ilość anten w routerach odnosi się do liczby zewnętrznych lub wewnętrznych anten radiowych, które emitują i odbierają sygnały Wi-Fi. Więcej anten może oznaczać lepszy zasięg i wydajność sieci bezprzewodowej, umożliwiając obsługę większej liczby urządzeń i poprawiając jakość połączenia.

Cechy dodatkowe

Cechy dodatkowe w routerach mogą obejmować m.in. polskie menu, kontrolę rodzicielską czy klonowanie MAC.

Tryb pracy

Tryb pracy w routerach to access point (tworzy bezprzewodową sieć Wi-Fi), bridge (łączy dwie sieci kablowe), repeater (zmacnia sygnał Wi-Fi) oraz router (zarządza połączeniami między sieciami oraz dostępem do Internetu). Każdy tryb spełnia inne funkcje w sieci.