Porównanie EasyPix Kiddypix Galaxy niebieski vs Vtech Kidizoom Duo 5.0 Niebieski

EasyPix Kiddypix Galaxy niebieski
EasyPix Kiddypix Galaxy niebieski
Vtech Kidizoom Duo 5.0 Niebieski
Vtech Kidizoom Duo 5.0 Niebieski
Cena od187,97 od424,89
Ocena
1,0
1 opinia
1 5 0 (1,0)
5,0
5 opinii
5 5 0 (5,0)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Easypix VTech
Kolor Niebieskie -
Przeznaczenie - Uniwersalne
Wiek dziecka - Dla malucha (<3 lat)
Bohater - Brak
Materiał - Tworzywo sztuczne
Certyfikaty, opinie, atesty - CE
Głębokość - 7 cm

Obiektyw

Zoom cyfrowy 0x -
Stabilizacja obrazu Bez stabilizacji obrazu -
Rozdzielczość efektywna 5 Mpix -
Technologia matrycy CMOS -
Zoom optyczny 0x -

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa Wbudowana -

Podgląd zdjęć

Wizjer Z wizjerem -
Przekątna ekranu 3'' -

Techniczne

Zasilanie baterie/akumulatorki AA -

Cechy Produktów

funkcjonalność
-
jakość zdjęć
-
szybkość działania
-
trwałość -
wygląd -
zabawa -

Opinie

Opinie kupujących
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 1/5
    Aparat działał sprawnie do momentu zakończenia okresu gwarancji. Potem przestał. Nic się nie stało, po prostu się nie włączył. Próbowaliśmy naprawić jednak widać zostało to tak zaplanowane że się nie da. Nie polecam. czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Bardzo fajny aparat, wydaje się wytrzymały. Nasz egzemplarz kilka razy spadł już na ziemię, ale dzięki gumowym bokom nic się nie stało. Gorzej z lądowaniem w piasku, drobinki jak wejdą pod przyciski to je blokują, ale można to wyczyścić. Dla drobnych rączek 3latka mógłby być ciut mniejszy, ale dalej nie jest to wielki problem. W opisie sklepu zabrakło informacji, że menu jest po czesku lub slowacku, jest tylko ze nie ma polskiego. Mimo wszystko można zrozumieć o co chodzi. Jakość zdjęć adekwatna do parametrów, dla dziecko wystarczająca. czytaj więcej
  • Ul Ocena: 5/5
    Wnuk był przeszczesliwy. Zdjęcia robi sie w prostu sposób a i mozna dodać świetne efekty specjalne. Dobrze wyprofilowane uchwyty ułatwiają dziecku trzymanie aparatu i robienie zdjęć. Dostępność kilku gier wzbudziła zachwyt dziecka. Polecam. czytaj więcej
  • m...k Ocena: 5/5
    produkt spełniający oczekiwania, solidnie wykonany, czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Określa, w jaki sposób zabawka reaguje na działania dziecka. To mogą być lalki, gry, gadżety elektroniczne itp. Wybór zależy od wieku i preferencji dziecka. Zabawki interaktywne angażują zmysły i rozwijają umiejętności, pozwalając na zabawę w sposób, który zachęca do eksploracji i nauki poprzez działanie.

Przeznaczenie

Określa ich cel i sposób zabawy lub użytkowania. To może być zabawa edukacyjna, kreatywna, ruchowa, relaksacyjna lub funkcjonalność jak przechowywanie, transport, opieka nad dzieckiem itp. Wybór zależy od potrzeb i rozwoju dziecka oraz celów, jakie chce osiągnąć rodzic lub opiekun. Przeznaczenie wpływa na wartość zabawki lub akcesorium dla dziecka.

Wiek dziecka

Zakresy wiekowe wskazane na opakowaniach zabawek to zalecenia dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedniego rozwoju dziecka. Są one oparte na zdolnościach poznawczych, umiejętnościach fizycznych i emocjonalnych danego wieku.

Interakcja z dzieckiem

Zdolność zabawki do reagowania na działania i sygnały dziecka. To może obejmować dźwięki, ruchy, reakcje na dotyk lub mowę. Ta cecha zachęca do angażowania się w zabawę, rozwijania zdolności komunikacyjnych i zapewnia interaktywne doświadczenia, co jest istotne dla rozwoju dzieci.

Rozwijane umiejętności

Polega na stymulowaniu kreatywności, koordynacji, zdolności muzycznych i poznawczych dzieci. Te zabawki wspierają naukę i rozwijają umiejętności, takie jak rysowanie, rozwiązywanie problemów, odkrywanie dźwięków, nauka rytmu, czy komunikacja. Dają dzieciom możliwość eksperymentowania, ucząc je nowych umiejętności w interaktywny i zabawny sposób.

Bohater

Odnosi się do postaci, postaci animowanej lub postaci znanego z mediów, która jest głównym motywem produktu. To może być postać z kreskówki, filmu, książki lub popularnej serii. Produkty z określonym bohaterem są często atrakcyjne dla dzieci, które lubią identyfikować się z ulubionymi postaciami i światami rozrywki.

Licencja

Odnosi się do umowy lub zezwolenia na korzystanie z określonej marki, znaku towarowego, treści lub technologii. To upoważnia producenta do wykorzystywania tych elementów w swoich produktach. Posiadanie licencji może wpłynąć na cenę, jakość i dostępność produktu, a także określa, czy produkt jest oficjalnym produktem danej marki czy organizacji.

Materiał

Parametr "materiał" odnosi się do surowca lub zestawu surowców, z jakich wykonany jest produkt. Jest to informacja dotycząca użytego materiału lub materiałów w procesie produkcji. Rodzaj materiału może wpływać na różne aspekty, takie jak bezpieczeństwo, trwałość, tekstura, a także środowiskowe aspekty produktu.

Zasilanie

Źródło energii, które umożliwia działanie produktu. To może być baterie, akumulatory, wtyczka sieciowa lub ręczne naciśnięcie. Ten parametr wpływa na trwałość, koszty eksploatacji i bezpieczeństwo użytkowania produktu dla dzieci.

Certyfikaty, opinie, atesty

Certyfikaty w zabawkach potwierdzają zgodność produktu z określonymi standardami bezpieczeństwa, jakości i ochrony zdrowia. Zwykle są one wydawane przez niezależne laboratoria lub agencje certyfikujące, które przeprowadzają testy i oceniają zabawkę pod kątem ryzyka dla dzieci, potencjalnych zagrożeń oraz zgodności z obowiązującymi przepisami i normami. Certyfikaty te mają na celu zapewnienie konsumentom, że dany produkt jest bezpieczny do użytku.

Efekty świetlne

Odnosi się do funkcji wykorzystujących światło, takie jak migające światełka, efekty LED lub projekcje. Te dodatkowe elementy sensoryczne mogą wzbogacić zabawę, stymulować zmysły i tworzyć atrakcyjne wrażenia wizualne, co przyczynia się do interaktywności i edukacji dzieci.

Efekty dźwiękowe

Odnosi się do funkcji dźwiękowych lub dźwiękowych efektów dodanych do produktu, które mogą zawierać melodie, dźwięki, mowy lub efekty dźwiękowe. Te dodatkowe sensoryczne doznania mogą wzbogacić doświadczenie zabawki, ucząc, bawiąc i rozwijając zmysły dziecka.

Długość pracy na baterii

Czas, przez który zabawka może działać bez konieczności wymiany baterii. Ten parametr jest istotny, ponieważ wpływa na trwałość zabawki oraz wygodę użytkowania. Dłuższy czas pracy na baterii oznacza mniej częstych zmian baterii i dłuższą zabawę.

Kontrola rodzicielska

Funkcja umożliwiająca rodzicom nadzorowanie i kontrolowanie, jakie treści lub funkcje są dostępne dla dziecka podczas zabawy. To może obejmować ustawienia dotyczące poziomu trudności, czasu gry lub dostępu do treści online. Ta cecha pomaga zapewnić bezpieczną i odpowiednią zabawę z uwzględnieniem potrzeb i wieku dziecka.

Obsługa dotykiem

Oznacza możliwość reagowania na dotyk, przesuwanie lub gesty wykonane przez dziecko na powierzchni zabawki. Ta cecha umożliwia interaktywną zabawę, rozwijanie zdolności motorycznych i sensorycznych oraz dodaje elementy zabawy, które angażują zmysły dziecka.

Obsługa głosem

Zdolność zabawki do reagowania na komendy, dźwięki lub mowę dziecka. To umożliwia interaktywną zabawę, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i zdolności językowych oraz wprowadza elementy zabawy, które pozwalają dziecku kontrolować zachowanie zabawki poprzez głos.

Obsługiwane jezyki

Lista języków, w których zabawka może komunikować się z dzieckiem. Ta cecha jest istotna w kontekście dostosowania zabawki do języka używanego przez dziecko i rodziców. Zabawki obsługujące wiele języków mogą pomóc w nauce i rozwoju językowym w zabawie.

Samodzielne poruszanie

Zdolność zabawki do poruszania się bez konieczności ręcznego sterowania przez dziecko. To może obejmować roboty, auta, lub inne urządzenia, które same się przemieszczają. Ta cecha dodaje interaktywności do zabawy, rozwijając koordynację i zdolności motoryczne dziecka.

Współpraca z systemem

Określa, czy zabawka jest kompatybilna z konkretnymi systemami operacyjnymi lub platformami, takimi jak iOS, Android, czy Windows. To informacja dla rodziców, która pomaga zapewnić, że zabawka będzie działać z ich urządzeniem, umożliwiając płynną interakcję i zabawę.

Współpraca z aplikacjami

Zdolność zabawki do łączenia się z aplikacjami na urządzeniach mobilnych lub komputerach. To pozwala na rozszerzenie funkcji zabawki, dostęp do dodatkowych treści lub sterowanie nią za pomocą smartfona lub tabletu. Ta cecha może tworzyć interaktywne i edukacyjne doświadczenia, rozwijając możliwości zabawy.

Wysokość

Wymiar pionowy, określający odległość między najniższym a najwyższym punktem przedmiotu. Jest istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania, umożliwiając dostosowanie do wieku oraz potrzeb dziecka.

Szerokość

Wymiar mierzony w kierunku horyzontalnym, określający rozmiar przedmiotu w najszerszym punkcie. Parametr kluczowy dla zapewnienia odpowiedniego dopasowania do przestrzeni użytkowej oraz bezpieczeństwa użytkowania przez dzieci.

Głębokość

Odnosi się do wymiaru trzeciego, który może określić rozmiar, pojemność lub zakres zastosowań danego produktu. To ważny parametr do oceny zgodności z przestrzenią i potrzebami dziecka.

Waga

Parametr określający masę produktu. To ważne zarówno ze względów praktycznych, takich jak łatwość przenoszenia, jak i bezpieczeństwa dzieci, aby uniknąć produktów zbyt ciężkich lub lekkich w zależności od wieku i umiejętności dziecka.

Elementy zestawu

Lista elementów i akcesoriów, które są dostarczane z zabawką. To może obejmować przyrządy, reagenty, książki, lub inne narzędzia naukowe. Ten parametr informuje, co jest zawarte w zestawie, pomagając dzieciom rozwijać ciekawość naukową i zdolności eksperymentalne.

Zoom cyfrowy

Zoom cyfrowy to jedna z funkcji dostępnych w aparacie cyfrowym, która pozwala na powiększenie przez urządzenie utrwalonego na matrycy obrazu cyfrowego. Po wykonaniu zdjęcia możemy powiększyć jego konkretny obszar, niestety odbywa się to ze stratą dla jakości obrazu. Jest to sztuczne powiększenie tworzone przez procesor w aparacie, które daje nam pozorne przybliżenia. Wybierając aparat cyfrowy lepiej kierować się możliwościami zoomu optycznego.

Ilość megapikseli

Ilość megapikseli - liczba całkowita elementarnych punktów odwzorowanych przez matrycę CCD, która wyrażana jest w milionach pikseli, o czym świadczy przedrostek "mega". W opisie parametrów poszczególnych aparatów fotograficznych megapiksele wykorzystywane są jako jednostka, która opisuje wielkość maksymalną tworzonego obrazu. Oprócz ilości megapikseli na jakość rejestrowanego obrazu przekłada się również wielkość danej matrycy aparatu.

Stabilizacja obrazu

Stabilizacja obrazu w aparacie cyfrowym jest funkcją bardzo ułatwiającą filmowanie, jak i robienie zdjęć. Pozwala ona na nagrywanie bez jakichkolwiek drgań na ekranie oraz minimalizuje efekt poruszenia i rozmazania fotografii. Opcja ta jest szczególnie przydatna w pomieszczeniach z małą ilością światła.

Zoom optyczny

Zoom optyczny to jeden z parametrów aparatu cyfrowego. Informuje nas o tym, ile razy można zwiększyć ogniskową w obiektywnie zmiennoogniskowym, a więc jaki jest zakres przybliżenia. Przykładowo, pięciokrotny zoom (zoom x5 ]) mówi o tym, że najdłuższa ogniskowa w danym obiektywie będzie pięć razy dłuższa, niż jego najkrótsza ogniskowa. Zoom optyczny to ważny parametr, gdyż umożliwia wykonania przybliżenia na interesujący nas obiekt.

Rozdzielczość efektywna

Rozdzielczość efektywna aparatu cyfrowego jest określana za pomocą dwóch liczb określających liczbę pikseli w matrycy. Pierwsza to liczba wszystkich pikseli (np. 8,2MP), druga to liczba pikseli efektywnych (np.8,0MP). Liczba wszystkich pikseli określa nam, ile pikseli światłoczułych jest na matrycy aparatu. Liczba pikseli efektywnych określa z kolei, ile z tych pikseli stanowi punkty robionego zdjęcia (w praktyce jest równa iloczynowi wskazanej rozdzielczości aparatu).

Maksymalna rozdzielczość

Maksymalna rozdzielczość to jeden z parametrów aparatów cyfrowych, który podawany jest megapikselach i określa on maksymalną liczbę foto-czułych komórek na elemencie światłoczułym aparatu. Każda komórka odpowiada jednemu pikselowi zdjęcia. Im większa maksymalna rozdzielczość, tym lepszej jakości zdjęcia otrzymamy po ich wywołaniu. w celu określenia potrzebnej rozdzielczości powinniśmy ustalić wielkość zdjęć do wywołania. Im jest ona większa, tym większej rozdzielczości potrzebujemy.

Rozdzielczość filmów

Rozdzielczość filmów to parametr mówiący o tym, w jakiej rozdzielczości będą nagrywane filmy przez dany apart cyfrowy. Główną rolą aparatu jest robienie zdjęć, dlatego nagrywane filmy będą zazwyczaj gorszej jakości, niż te nagrane sprzętem do tego przeznaczonym. Jest to dodatkowa funkcja. Standardowa rozdzielczość nagrań aparatem cyfrowym wynosi 160x120, 320x240, lub 640x480 pikseli. Nawet najwyższa rozdzielczość nie zapewni dobrej jakość filmów.

Zoom optyczny

Zoom optyczny to jeden z parametrów aparatu cyfrowego. Informuje nas o tym, ile razy można zwiększyć ogniskową w obiektywnie zmiennoogniskowym, a więc jaki jest zakres przybliżenia. Przykładowo, pięciokrotny zoom (zoom x5 ]) mówi o tym, że najdłuższa ogniskowa w danym obiektywie będzie pięć razy dłuższa, niż jego najkrótsza ogniskowa. Zoom optyczny to ważny parametr, gdyż umożliwia wykonania przybliżenia na interesujący nas obiekt.

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa to wbudowane źródło światła w aparatach bezlusterkowych, pomagające oświetlić scenę podczas robienia zdjęć w warunkach słabego oświetlenia. Zapewnia dodatkowe światło, poprawiając jakość zdjęć i redukując efekty cieni oraz czerwonych oczu.

Karty pamięci

Karty pamięci w aparatach bezlusterkowych to nośniki danych, na których zapisywane są zdjęcia i filmy. Popularne rodzaje to karty SD oraz ich wersje rozszerzone, jak SDHC i SDXC. Wielkość karty zależy od potrzeb użytkownika i możliwości aparatu.

Wielkość ekranu

Wielkość ekranu to parametr, który informuje o przekątnej ekranu w aparacie cyfrowym. Ekran służy nam do podglądu fotografowanego obrazu, przeglądu już wykonanych zdjęć i ich edycji, a także sterowania urządzeniem. W związku z licznymi funkcjami ekranu w aparacie cyfrowym, jego wielkość ma znaczenie. Im większa przekątna, tym większy komfort korzystania z aparatu. Łatwiej jest również o dobre zdjęcie, gdy dokładnie widzimy fotografowany obraz na podglądzie.

Wizjer

Wizjer to dodatkowy element występujący w niektórych aparatach cyfrowych. Może ułatwić kadrowanie, jeśli wykonujemy zdjęcie w pełnym słońcu, które sprawia, że nic nie widać na ekranie LCD z powodu odblasków. Ważną cechą wizjera jest pokrycie kadru, najlepiej stuprocentowe, jego rozmiar, rozdzielczość i powiększenie. Warto zdecydować się na model aparatu, który obok ekranu posiada również wizjer, gdy daje to możliwość wykonania zdjęć w każdych warunkach.

Obsługa formatu RAW

Obsługa formatu RAW to funkcja aparatu cyfrowego, dzięki której zrobione zdjęcie jest zapisane w pliku RAW, a nie JPG. Zapisanie zdjęcia w takim formacie daje więcej możliwości edycji, a zdjęcia są lepszej jakości, bardzo zbliżonej do zdjęć analogowych. Taki format zdjęcia zajmuje również o wiele więcej miejsca na karcie pamięci. Warto o tym pamiętać podczas wakacji lub robiąc zdjęcia na ważnym wydarzeniu.

Szybkość migawki

Szybkość migawki to jeden z parametrów występujący w aparatach cyfrowych. Jest to czas otwarcia migawki liczony w ułamkach sekundy lub w całych sekundach. Podczas tego momentu, naświetlany jest element światłoczuły w aparacie. Czas naświetlania jest uzależniony od jakości oświetlenia w jakim wykonujemy dane zdjęcie. Przy słaby oświetleniu potrzebny jest dłuższy czas naświetlenia, czyli czas otwarcia migawki powinien być dłuższy.

Wyjście statywowe

Wyjście statywowe to element aparatu cyfrowego, który umożliwia umocowanie aparatu na statywie. Dzięki niemu, urządzenie jest stabilne i ma wycelowany obiektyw cały czas w jedno miejsce. Statyw jest konieczny, gdy chcemy korzystać z niektórych funkcji aparatu, takich jak: time-laps, malowanie światłem lub oświetlenie ruchomych obiektów za pomocą błysku seryjnego. Zastosowanie tych funkcji nie byłoby możliwe bez statywu, gdyż wymagają całkowitego unieruchomienia aparatu przez długi czas.

Zakres ISO

Zakres ISO to podstawowy parametr w aparacie cyfrowym. Jest to skala czułości matrycy aparatu na światło. Określa ilość światła, która jest potrzebna do prawidłowego naświetlenia elementu światłoczułego. Aparaty cyfrowe mają zazwyczaj zakres ISO od 100 do 1600, a w bardziej profesjonalnym sprzęcie ten zakres może być jeszcze większy. Im niższe ISO ustawimy na naszym aparacie, tym bardziej ostre i bardziej kolorystyczne zdjęcie uzyskamy.

Maksymalna ilość zdjęć w serii

Maksymalna ilość zdjęć w serii to jeden z parametrów w aparacie cyfrowym. Określa on ile zdjęć jedno po drugim wykona aparat, przy uruchomionej funkcji zdjęcia seryjne. W zależności od modelu, aparat może wykonać od kilku do nawet kilkudziesięciu zdjęć w serii. Często możliwe jest również wybranie szybkości robienia zdjęć seryjnych między serią szybką i normalną.

Rodzaj migawki

Rodzaj migawki w aparatach bezlusterkowych może być mechaniczny, elektroniczny, hybrydowa lub szczelinowa.

Złącza i porty

Złącza i porty w aparatach bezlusterkowych to interfejsy do podłączania dodatkowych akcesoriów i przesyłania danych. Mogą zawierać porty USB, HDMI, mikrofonowe, słuchawkowe i gniazdo dla karty pamięci. Umożliwiają ładowanie, przesyłanie zdjęć oraz podłączanie mikrofonów czy innych akcesoriów.