Porównanie Sony HT-SF150 Czarny vs JBL Bar Studio czarny

Sony HT-SF150 Czarny
Sony HT-SF150 Czarny
JBL Bar Studio czarny
JBL Bar Studio czarny
Cena od426,75 od942,21
Ocena
4,4
20 opinii
4,35 5 0 (4,4)
4,7
19 opinii
4,66 5 0 (4,7)
Wybrane oferty

Dane podstawowe

Marka Sony JBL
Rodzaj Soundbar (Listwa) Soundbar (Listwa)
Typ subwoofera Brak Brak
Kod producenta HTSF150 -

Parametry techniczne

Liczba kanałów 2 2
Moc łączna zestawu od 101W do 200W do 100W
Komunikacja Bluetooth, HDMI 2.1, USB Bluetooth
Dekodery dźwięku Dolby Digital Dolby Digital, Dolby Audio
Zastosowane technologie S-Force PRO Front Surround, ClearAudio+ JBL SoundShift
Pozostałe funkcje Możliwość montażu na ścianie Możliwość montażu na ścianie
Złącza HDMI, USB, Wejście optyczne HDMI, AUX, USB, Wejście optyczne

Parametry fizyczne

Kolor Czarny Czarny
Zakrzywiony (Curved) Nie Nie

Zasilanie

Pobór mocy 30 W -
Pobór mocy w trybie czuwania 0,5 W 0,5 W

Model HT-SF150 -

Cechy Produktów

Opinie

Opinie kupujących
  • larry69 Ocena: 5/5
    Super sprzęt kupiony w dobrej cenie. Akurat moje potrzeby zostały spełniony w 100%. Dodatkowo udało mi się kupić soundbar w bardzo korzystnej cenie co tym bardziej jest godne uwagi czytaj więcej
  • d walkuski***** Ocena: 5/5
    Fajny sprzęt za niewielką cenę, w zupełności spełnia moje oczekiwania pod względem dżwięku. czytaj więcej
  • aradek65. Ocena: 4/5
    Bardzo dobrze współpracuje z pilotem od telewizora. czytaj więcej
  • Miras_1968 Ocena: 5/5
    Wszystkie funkcje deklarowane przez producenta działają poprawnie. Czysty dźwięk w całym zakresie głośności. Przyjemny choć niezbyt głęboki (z uwagi na wymiary sprzętu) bas. Używam wejścia optycznego, ale po blue-to połączenie jest równie szybkie i bezproblemowe. Z uwagi na wymiary sprzętu (długość to zaledwie 64 cm) łatwo zmieścić urządzenie w tradycyjnej zabudowie (moja szafka ma tylko 76 cm przestrzeni). W małych mieszkaniach poziom głośności jest wytaczający. Zdecydowanie polecam. czytaj więcej
  • Zibi Ocena: 4/5
    Opinii w polskim internecie ze świecą szukać, więc czas to zmienić ;) Kupiony w ciemno bez odsłuchu. W tej klasie chyba jako jedyny posiada HDMI Z ARC możemy, więc sterować pilotem od tv. Jest to wygodne i daje nam gwarancję, że praktycznie wszystko zadziała np.Netflix czy filmy online streamowane po DLNA. Obudowa (ciemno grafitowa) jest kompaktowa i ładnie wykonana - żadnego błyszczącego "badziewia". Belka zmieści się bezproblemowo na półce pod tv. W trybie standard gra dość płasko, więc trzeba użyć trybu surround (najlepiej movie lub voice) i wtedy zaczyna się zabawa... (warto używać ścieżek dźwiękowych Dolby). Jak niewierny "Tomasz" zbytnio nie ufałem by zestaw bez suba miał dobre basy i się zdziwiłem... Bas jest lepszy niż z większości tanich subwooferów, wszak schodzi do 60Hz i nie je czytaj więcej
  • Darek Ocena: 4/5
    towar ok, gra dobrze tak jak w opiniach przedstawionych wcześniej czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 2/3 2/3
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj soundbarów to przede wszystkim konstrukcja, np. pojedynczy soundbar, soundbar z wbudowanym subwooferem lub soundbar z możliwością podłączenia bezprzewodowego subwoofera. Mogą różnić się też konfiguracją głośników, np. stereo, wielokanałowy lub wirtualny dźwięk przestrzenny.

Typ subwoofera

Typ subwoofera w soundbarach to zwykle bezprzewodowy subwoofer aktywny. Jest to oddzielne urządzenie, które można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, co zapewnia lepszą dystrybucję basów i ulepsza dźwięk. Subwoofer aktywny zawiera własne zasilanie i wzmacniacz, co pozwala na głębokie i mocne basy.

Liczba kanałów

Liczba kanałów odnosi się do ilości oddzielnych ścieżek dźwiękowych, które są emitowane przez głośniki. Typowy soundbar może mieć 2.0 (dwie ścieżki stereo), 2.1 (dwie ścieżki stereo plus subwoofer), 5.1 (pięć głośników i subwoofer) lub nawet więcej kanałów, co wpływa na jakość dźwięku i doświadczenie dźwiękowe użytkownika.

Komunikacja

Komunikacja to proces przekazywania sygnałów dźwiękowych między różnymi urządzeniami lub głośnikami, obejmuje połączenia przewodowe, takie jak HDMI, optyczne lub analogowe, oraz bezprzewodowe, takie jak Bluetooth, Wi-Fi lub NFC, umożliwiając różne sposoby podłączenia i strumieniowania dźwięku.

Dekodery dźwięku

Dekodery dźwięku przetwarzają różne formaty dźwięku na sygnał, który może być odtwarzany przez głośniki - mogą obsługiwać standardy dźwięku, takie jak Dolby Digital, DTS lub nawet nowsze formaty, zapewniając lepszą jakość dźwięku i bardziej immersyjne doświadczenie słuchania.

Złącza

Złącza mogą obejmować: wejścia audio analogowe (np. RCA, AUX), cyfrowe (np. optyczne, koaksjalne), porty USB (do odtwarzania muzyki z pendrive'a), czytnik kart SD (do odtwarzania z kart pamięci), oraz złącza Bluetooth (do bezprzewodowego połączenia z urządzeniami). Różnorodne złącza pozwalają na podłączenie różnych źródeł dźwięku i zwiększają funkcjonalność zestawu stereo.

Pobór mocy

Pobór mocy to jeden z parametrów telewizora, który informuje o tym, ile dane urządzenie pobiera energii elektrycznej. Na tej podstawie ustala się klasę energetyczną urządzenia, która jest siedmiostopniowa od A+++ do D. Urządzenia o klasie od A+++ do A mają najwyższą klasę energetyczną, a więc pobierają najmniej prądu. Przekłada się to niższe rachunki i jest też bardziej ekologiczne.

Pobór mocy w trybie czuwania

Pobór mocy w trybie czuwania to jeden z parametrów telewizora informujący o tym, ile prądu zużyje urządzenie w trybie stand by. Tryb czuwania to bardzo wygodna funkcja, która umożliwia ponowne uruchomienie telewizora i jego wyłączenie bez konieczności podchodzenia do urządzenia, wystarczy do tego pilot. Jednak telewizor mimo, że z niego nie korzystamy wciąż pobiera energię elektryczną, dlatego im niższa wartość parametru, tym lepiej.