Porównanie GORENJE MEKI610I vs AEG 47036IU-MN

GORENJE MEKI610I
GORENJE MEKI610I
AEG 47036IU-MN
AEG 47036IU-MN
Cena wyprzedane wyprzedane
Ocena
4,0
8 opinii
4 5 0 (4,0)
4,8
6 opinii
4,83 5 0 (4,8)

Podstawowe informacje

Producent Gorenje AEG
Rodzaj frontu Nowoczesny Tradycyjny
Liczba pól grzejnych 4 pola 4 pola
Typ płyty Indukcyjna Indukcyjna

Techniczne

Pojemność piekarnika 65 l 72 l

Fizyczne

Szerokość 60 cm 60 cm

Moc

Klasa energetyczna A A

Chłodne drzwi Nie -
Funkcje Grill, Termoobieg -
Grill Tak -
Kolor Srebrne Srebrne
Konstrukcja Szuflada -
Liczba funkcji piekarnika 11 -
Moc przyłączeniowa 10400W -
Opcja samoczyszczenia piekarnika Nie -
Opuszczana grzałka grilla Nie -
Pojemność piekarnika [l] 61 - 70 powyżej 70
Rodzaj piekarnika Elektryczny -
Rodzaj prowadnic w piekarniku Teleskopowe -
Rożen Nie -
Ruszt Tak -
Sterowanie Elektroniczne -
Technologie producenta AquaClean, Szybkie nagrzewanie -
Termoobieg Tak -
Termosonda Nie -
Wnętrze piekarnika Emalia -
Wyświetlacz Tak -
Zegar Tak -

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
klasa energetyczna
jakość wykończenia
funkcjonalność
wyposażenie

Opinie

Opinie kupujących
  • gniewna2 Ocena: 4,5/5 Kuchenka prosta w obsłudze, łatwo się czyści, dobre rozwiązanie z łączeniem pól na większy garnek, troszkę za głośno pracują wiatraki chłodzące. czytaj więcej
  • Bogumiła Ocena: 5/5 Pieczenie super a na indukcji gotuje się szybko czytaj więcej
  • MARIUSZ Ocena: 5/5 Jest godna polecenia czytaj więcej
  • janusz Ocena: 5/5 Na razie spisuje się rewelacyjnie i spełnia wszystkie wymagania . czytaj więcej
  • dx Ocena: 5/5 Spełnia oczekiwania. czytaj więcej
  • SM Ocena: 5/5 Jak narazie działa wyśmenicie. czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 2/6 5/6

Opis pojęć użytych w porównaniu

Liczba pól grzejnych

Liczba pól grzejnych to parametr, który informuje nas o tym, ile pól grzejnych posiada dany model kuchenki elektrycznej. Większość kuchenek posiada cztery pola o różnej średnicy i mocy. Prostsze modele z czterema polami o różnej średnicy, wymagają dopasowania wielkości garnków do wielkości pól. Nowsze modele posiadają poszerzone pola podwójne lub potrójne, czyli dwa lub trzy okręgi umożliwiające użycie garnków o różnych średnicach.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE kuchenki elektryczne klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A do najmniej G. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się urządzenia klasy A+ i A++ zużywające jeszcze mniej energii

Funkcje

Funkcje kuchenki elektrycznej - to tryby funkcjonowania kuchenki, które ułatwiają jej użytkowanie. Najpopularniejsze wybory to: grzanie z góry, gdzie grzałka zamontowana jest w górnej części piekarnika; grzanie z dołu, czyli grzałka dolna; grzanie z góry i z dołu, jednoczesne pieczenie z obu stron; grill, intensywne grzanie od góry; termoobieg, obieg powietrza w piekarniku, dzięki czemu potrawa jest ogrzewana z każdej strony; rozmrażanie, pracuje sam wentylator.

Konstrukcja

Konstrukcja – parametr kuchenki określający zasadniczy sposób jej budowy oraz rodzaj wykorzystanych w konstrukcji materiałów. Podstawowy podział kuchenek dokonany pod tym względem wyróżnia urządzenia wyposażone w pokrywę szklaną oraz kuchenki, w których zastosowano pokrywy metalowe. Dodatkowymi elementami konstrukcji kuchenki może być wyposażenie urządzenia w wysuwaną szufladę lub w uchylny schowek przeznaczone do przechowywania podstawowych akcesoriów kuchennych.

Liczba funkcji piekarnika

Liczba funkcji piekarnika to parametr kuchenki elektrycznej, który informuje nas o tym, ile różnych funkcji posiada dany piekarnik. Im jest ich więcej, tym więcej różnych potraw jesteśmy w stanie przygotować. Nowoczesne piekarniki mają wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że mogą zastąpić inne urządzenia, np. można w nich gotować na parze lub grillować. Funkcje takie jak: samoczyszczenie lub sterowanie komórką, zwiększają również komfort użytkowania.

Pojemność piekarnika [l]

Pojemność piekarnika jest parametrem podawanym w litrach, który mówi o tym ile potraw możemy upiec w nim jednocześnie. Zakres pojemności w dostępnych na rynku urządzeniach jest bardzo duży i wynosi od 23 litrów do nawet 90 lirów. Małe, kompaktowe piekarniki oprócz mniejszej pojemności, będą również mieć węższe blachy, a więc nie każde naczynie w nich umieścimy. Jeśli pieczemy więcej niż jedną potrawę, warto wybrać piekarnik o pojemności minimum 50 litrów.

Zabezpieczenie przeciwwypływowe

Zabezpieczenie przeciwwypływowe - rodzaj zabezpieczenia, którego działanie zapobiega wypływowi niebezpiecznego i szkodliwego gazu ziemnego z instalacji. Zabezpieczenie uaktywnia się samoczynnie, kiedy tylko płomień palnika zostanie zdmuchnięty lub zalany i odcina całkowicie dopływ gazu, aż do czasu powtórnego, manualnego uruchomienia urządzenia.