Porównanie Amica EB622BA+ IN vs Amica EB621BA+ IN

Amica EB622BA+ IN
Amica EB622BA+ IN
Amica EB621BA+ IN
Amica EB621BA+ IN
Cena wyprzedane wyprzedane
Ocena
4,0
15 opinii
4 5 0 (4,0)
4,5
17 opinii
4,47 5 0 (4,5)

Dane podstawowe

Marka Amica Amica
Rodzaj Elektryczny Elektryczny
Front Nowoczesne Nowoczesne
Pojemność 66 l 66 l
Prowadnice Teleskopowe Teleskopowe
Sterowanie Pokrętła, Sensorowe Pokrętła
Wnętrze piekarnika Emalia Aqualytic Emalia łatwoczyszcząca

Funkcje

Ilość funkcji piekarnika 10 10
Termoobieg Tak Tak
Grill Tak Tak
Rożen Tak Nie
Termosonda Tak Tak
Wyświetlacz Tak Tak
Zegar Tak Tak
Timer Tak -
Czyszczenie Parowe Parowe
Blokada piekarnika Tak -
Zastosowane technologie Soft Close -

Etykieta energetyczna

Moc 3100 W 3100 W
Napięcie zasilania 230 V 230 V
Klasa energetyczna A+ A+

Parametry fizyczne

Kolor Czarne Czarne
Szerokość 60 cm 59,5 cm

Funkcje Grill, Termoobieg, Termosonda Grill, Termoobieg, Termosonda
Głębokość 57,5 cm 57,5 cm
Pojemność piekarnika [l] 61 - 70 61 - 70
Szerokość zabudowy 57 - 60 cm 57 - 60 cm
Wysokość 59,5 cm 59,5 cm
Model - EB621BA+ IN

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
wygoda
jakość wykończenia
funkcjonalność
wyposażenie

Opinie

Opinie kupujących
  • Paweł Ocena: 5/5
    Bardzo estetyczne wykonanie. Szybko się nagrzewa i informuje sygnałem, że jest gotowy. Bardzo przydatny jest tryb dziecko, który uniemożliwia przypadkowe włączenie piekarnika przez dzieci. Rączka świeci na czerwono do momentu, gdy piekarnik jest gorący (nawet po wyłączeniu). Produkt godny polecenia. czytaj więcej
  • Magdalena Ocena: 5/5
    Dobrze wygląda, cichy, intuicyjny w obsłudze. Godny polecenia. czytaj więcej
  • madzuoo Ocena: 4,5/5
    Mocno wydmuchuje gorące powietrze w trakcie pracy (może tak robią wszystkie do zabudowy, nie wiem) Bardzo ładny piekarnik, jest nie tylko piekarnikiem, ale i "meblem" ;-) W instrukcji dodana jest informacja, że mniejsza niż 1 km porcja np. mięsa nie opłaca się piec w piekarniku, a lepiej przyrządzić na płycie indukcyjnej. Ma dużo opcji np. kiedy ma się włączyć, kiedy ma się wyłączyć więc łatwo zaplanować pieczenie nawet pod naszą nieobecność czytaj więcej
  • J...k Ocena: 5/5
    Ciężko mi się wypowiedzieć na temat użytkowania, piekarnik dopiero co został zamontowany i wypalony w środku. Do czego mogę się przyczepić - to jakość wykonania - od nowości drzwi z panelem sterowania nie są idealnie spasowane - aluminiowe obrzeże nie schodzi się, a regulacja drzwi śrubą nie daje w 100% idealnego efektu, jak ktoś jest pedantem, to trochę to przeszkadza - podobnie pokrętła sterujące - mają spore "luzy" i nie do końca fajnie się to prezentuje, acz na wyłączonym piekarniku nie widać problemu aż tak. Co do wnętrza - nie ma się do czego przyczepić, szkoda że producent nie podaje ilości prowadnic teleskopowych - są 2 pary, można zmieniać ich miejsce zamontowania, może komuś ułatwi to decyzję co do zakupu. Termosonda, szybki nagrzew i temperatura do 280 stopni, co powinno pozwol czytaj więcej
  • Czarny Ocena: 5/5
    SUPER PIEKAENIK TO JUZ DRUGI TEJ SAMEJ LINII ZAKUOIONY PRZEZE.MNIE.POLECAM ZA.JAKOSC WYKONANIA I DESIGN DO TEGO POLSKI PRODUCENT TO JUZ KOLEJNE URZADZENIE AMICA W NASZYM DOMU...I WSZYSTKIE SA SUPER, POLECSM czytaj więcej
  • U...o Ocena: 4,5/5
    Fajny i ładny piekarnik,mam go od paru dni.Na razie sprawuje się dobrze.Mam nadzieję,że będzie sprawował się dobrze przez długie lata. czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 11/13 11/13

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Określa ich przeznaczenie i sposób montażu. Istnieją różne typy piekarników, takie jak kompaktowe, parowe lub mikrofalowe, które łączą piekarnik i mikrofalówkę w jednym urządzeniu. Wybór zależy od potrzeb użytkownika i dostępnej przestrzeni w kuchni.

Front

Odnosi się do wyglądu zewnętrznej części urządzenia, którą widać na zewnątrz. Front może mieć różne style, takie jak stal nierdzewna, czarna ceramika, biała emalia itp. Wybór frontu może wpłynąć na estetykę kuchni, dopasowując się do pozostałych urządzeń AGD lub mebli kuchennych.

Pojemność

Pojemność to jeden z parametrów piekarnika, który podawany jest w litrach. Parametr ten określa liczbę dań, które jednocześnie można przyrządzić w piekarniku i jest on uzależniony od wymiarów urządzenia. Najmniejsze, kompaktowe piekarniki, o pojemności 30-50 litrów, pozwolą przyrządzić jedno danie. Standardowe piekarniki mają pojemność 50-80 litrów i są najczęściej wybierane przez rodziny. Urządzenia o największych wymiarach będą mieć największą pojemność od 80 do 90 litrów.

Prowadnice

Istotny element, który umożliwia wysuwanie i wsuwanie rusztu lub blachy wewnątrz piekarnika. Mogą być teleskopowe lub standardowe. Prowadnice teleskopowe pozwalają wyciągnąć wnętrze piekarnika na zewnątrz, ułatwiając obsługę potraw. Prowadnice standardowe nie wychodzą poza wnętrze piekarnika. Teleskopowe prowadnice są wygodniejsze, ale mogą być dostępne tylko w droższych modelach.

Sterowanie

Określa sposób kontrolowania urządzenia. Może to być sterowanie mechaniczne (np. pokrętłami), elektroniczne (panel dotykowy), zdalne (pilot), głosowe (za pomocą asystentów) lub przez aplikację mobilną. Wybór zależy od rodzaju urządzenia i preferencji użytkownika. Sterowanie elektroniczne zapewnia precyzję, a zdalne oraz głosowe dodają wygodę. Aplikacje mobilne pozwalają na zdalny monitoring i kontrolę.

Ilość funkcji piekarnika

Określa różnorodność możliwości gotowania. Standardowe piekarniki oferują podstawowe funkcje, takie jak pieczenie góra-dół, termoobieg, grill i rozmrażanie. Jednak nowoczesne modele mogą mieć znacznie więcej opcji, takie jak gotowanie na parze, funkcje automatycznego pieczenia, programy do wypieku chleba, pizzę itp.

Termoobieg

Termoobieg - mechanizm, który za pomocą wiatraków umożliwia cyrkulację gorącego powietrza w piekarniku. Piekarniki z termoobiegiem rozprowadzają ciepło równomiernie w całym piecu, usuwając przy tym całkowicie znajdujące się w nim zimne powietrze, co konsekwencji tego umożliwia bardziej równomierne, szybsze i dzięki niższej wymaganej dla piekarnika temperaturze - oszczędniejsze gotowanie niż w konwencjonalnych piekarnikach.

Grill

Grill to jedna z funkcji piekarników, dzięki której, możliwe jest przygotowanie w nim większej ilości różnego rodzaju potraw. Grillowanie potraw w piekarniku, polega na umieszczenie ich bezpośrednio pod źródłem ciepła. Otrzymujemy w ten sposób zapieczoną, chrupiącą powierzchnię i upieczony środek. Bardzo często grill nastawiamy dopiero pod koniec pieczenia, by nie wysuszyć potrawy, gdyż moc grilla jest większa niż standardowego pieczenia.

Rożen

Niektóre nowsze piekarniki mają w swoim wyposażeniu rożen, często również obrotowy, który pozwala na idealne wypieczenie potraw - najczęściej mięsnych - równomiernie z każdej strony. Dokonując wyboru nowego piekarnika, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w tę funkcję. Ułatwia on i przyśpiesza przyrządzanie potraw.

Wyświetlacz

Wyświetlacz to element piekarnika, który pokazuje czas i wybrany tryb pracy, służy również do zaprogramowania pracy urządzenia. Obecnie, jest to coraz bardziej rozbudowany element i zwiększa się jego rola. Najnowsze modele posiadają kolorowe, przewijane wyświetlacze TFT, które steruje się osobnymi sensorami lub dotykowo. Posiadają one od 3 do 7 cali i wiele dodatkowych funkcji, np. mogą się łączyć z internetem.

Czyszczenie

Piekarniki oferują różne metody czyszczenia, takie jak pyroliza, kataliza, czy tradycyjne czyszczenie manualne. Wybór zależy od preferencji i gotowania.

Moc

Moc to jeden z parametrów piekarnika. Podaje się go w watach i określa on maksymalną moc z jaką działa piekarnik. Im większa moc urządzenia, tym szybciej będzie ono się nagrzewało to pożądanej przez nas temperatury, a więc szybciej przygotujemy posiłek. Szybkość nagrzewania piekarnika to dość istotna cecha, zwłaszcza wtedy, gdy mamy mało czasu. Niestety wiąże się to również z większym poborem energii.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna- wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE piekarniki klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A++ do najmniej E.

Szerokość

Kluczowy parametr, który określa, ile miejsca zajmuje urządzenie w kuchni. Standardowa szerokość piekarnika wynosi 60 cm, ale dostępne są także modele o innych rozmiarach, na przykład 45 cm lub 90 cm.

Funkcje

Obejmują m.in. konwekcję, grzanie górnego i dolnego grzałki, termoobieg, rozmrażanie i wiele innych.

Głębokość

Odległość od przodu do tyłu urządzenia. Standardowa głębokość lodówek, kuchenek, zmywarek i innych urządzeń kuchennych wynosi zazwyczaj około 60 cm, co jest dostosowane do standardowych blatów kuchennych. Jednak istnieją również urządzenia o większej lub mniejszej głębokości, które mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb i dostępnej przestrzeni.

Pojemność piekarnika [l]

Pojemność piekarnika jest parametrem podawanym w litrach, który mówi o tym ile potraw możemy upiec w nim jednocześnie. Zakres pojemności w dostępnych na rynku urządzeniach jest bardzo duży i wynosi od 23 litrów do nawet 90 lirów. Małe, kompaktowe piekarniki oprócz mniejszej pojemności, będą również mieć węższe blachy, a więc nie każde naczynie w nich umieścimy. Jeśli pieczemy więcej niż jedną potrawę, warto wybrać piekarnik o pojemności minimum 50 litrów.

Szerokość zabudowy

Istotny parametr określający, jakie rozmiary mebli kuchennych lub wnęki są potrzebne do zamontowania urządzenia. Piekarniki dostępne są w różnych szerokościach, zazwyczaj standardowe to 60 cm, ale można także znaleźć modele o innych wymiarach, na przykład 45 cm.

Wysokość

Określa rozmiar urządzenia i jego dostosowanie do danego miejsca w kuchni. Wysokość może się różnić w zależności od rodzaju urządzenia. Wybór odpowiedniej wysokości ma znaczenie przy planowaniu przestrzeni w domu oraz integracji urządzeń w meble kuchenne.