Porównanie Amica ZZM436I vs Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU

Amica ZZM436I
Amica ZZM436I
Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU
Hotpoint-Ariston LSTB4B01EU
Cena wyprzedane od999,00
Ocena
4,1
14 opinii
4,05 5 0 (4,1)
4,3
50 opinii
4,32 5 0 (4,3)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent Amica Hotpoint-Ariston
Pojemność użytkowa 9 kompletów 10 kompletów
Rodzaj panela Odkryty Ukryty
Sterowanie Elektroniczne Elektroniczne
Wyświetlacz Nie Nie

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna A+ A+
Klasa zmywania A A
Klasa suszenia A A
Zużycie energii w cyklu 0,78 kWh 0,94 kWh
Roczne zużycie energii 222 kWh 237 kWh
Zużycie wody w cyklu 9 l 10 l
Roczne zużycie wody 2520 l 2800 l
Poziom hałasu 49 dB 51 dB

Funkcje

Liczba programów 6 4
Niepełny załadunek Tak Tak
Program szybki Tak Tak
Temperatury zmywania 40°, 50°, 55°, 60°, 65° 40°, 45°, 50°, 55°, 60°, 65°, 70°
Wskaźnik braku nabłyszczacza Tak Tak
Wskaźnik braku soli Tak Tak
Zabezpieczenie przed zalaniem Tak Tak
Zastosowane technologie Hot Air Eco
Opóźniony start - Nie

Parametry fizyczne

Szerokość 45 cm 45 cm
Głębokość 57 cm 55 cm
Wysokość 80 cm 82 cm
Kolor Białe Białe

Funkcje Niepełny załadunek, Wskaźnik braku nabłyszczacza, Wskaźnik braku soli, Opóźniony start Niepełny załadunek, Czyszczenie zmywarki
Model ZZM436I -

Cechy Produktów

efektywność
głośność pracy
zużycie energii
zużycie wody
kosz na sztućce
wyświetlacz
komfort obsługi

Opinie

Opinie kupujących
 • tmi
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Zakupiłem zmywarkę pół roku temu. Według mnie jest to bardzo dobre urządzenie. Z 1/2 załadunku nie korzystam, opóźniony start się przydaje. Zmywarka bardzo oszczędna ponieważ posiada możliwość podłączenia do ciepłej wody przez co program 40 minut jest skrócony do 25! wtedy na cykl zużywa 0,3kW energii, po otwarciu i zostawieniu na noc rano wszystko jest suche - świetna opcja dla na prawdę oszczędnych. Program 60 minut z suszeniem jest skracany do 50. Może nie jest najcichsza ale mi to nie przeszkadza, dobrze domywa i jak za tę cenę mam 2 zamiast 1 drogiej. Polecam. PS. stosuję najtańsze tabletki w cenie 0,22 groszy za sztukę z czego daję pół wtedy wychodzi 0,11 zł za cykl zmywania, do naczyń które nie stały długo w zmywarce. Takie co stoją dłużej (2-3 dni) daję całą tabletkę i też domywa. czytaj więcej
 • Rabit
  Ocena:
  4/5 Wystawiono Zmywarka ma wszystko co potrzeba myje poprawnie w miarę cicha , Dobra zmywarka za umiarkowaną kasę . czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  Ocena:
  4,5/5 Wystawiono wszystko ok, polecam. w końcu domyte naczynia :) czytaj więcej
 • Dawid
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Zmywarkę mam kilka dni, jak narazie spisuje się bardzo dobrze, skuteczność zmywania jest bdb, skuteczność suszenia db, nie wszystkie przedmioty są zawsze suche, zawiera 4 przyciski programowe i dla mnie to jest plus , naciskasz i wykonuje swoją pracę , nie lubię zmywarek z bajerami wyświetlaczami itp, im więcej bajerów tym więcej powodów do awarii , tutaj liczy się prostotą czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  Ocena:
  5/5 Wystawiono To druga moja zmywarka tej firmy, choć trochę mniejsza, bo w aneksie kuchennym. Opcja połowy załadunku i cena mnie skusiły. A że pierwsza działa bez zarzutu i jest klasy A+++, to ta druga będzie sporadycznie używana przez Gości. czytaj więcej
 • Juliusz
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Produkt wart swojej ceny. Czego wymagać od zmywarki z tego przedziału. Myje dobrze, suszy dobrze. Najważniejsze, że nie trzeba tego robić ręcznie czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 12/14 7/14
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Pojemność użytkowa

Pojemność użytkowa zmywarki uzależniona jest od jej szerokości. Do zmywarek o szerokości 45 cm włożymy od 8 do 10 kompletów naczyń. Zmywarka o szerokości 60 cm zmieści od 12 do 15 kompletów. Producenci zmywarek za jeden komplet uważają pełną zastawę dla jednej osoby, t.j. szklankę, filiżankę, talerz głęboki, płaski i deserowy, łyżkę, nóż, widelec i łyżeczkę oraz kieliszek do wina.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna - wskazuje na poziom zużycia energii elektrycznej podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE zmywarki klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A do najmniej G. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się urządzenia klasy A+ i A++ zużywające jeszcze mniej energii

Klasa zmywania

Klasa zmywania to parametr każdej zmywarki informujący o tym, jak skutecznie urządzenie usuwa zanieczyszczenia z naczyń podczas cyklu zmywania. Jest to siedmiostopniowa skala, od A do G. Urządzenie o klasie A najskuteczniej usunie zabrudzenia, a przy tym nie uszkodzi delikatnych przedmiotów. Naczynia, garnki i kieliszki będą dokładnie umyte, a przy tym błyszczące i bez zacieków. Zmywarki o klasie G są najmniej efektywne.

Klasa suszenia

Klasa suszenia mówi o tym, jak efektywnie zmywarka wysuszy naczynia po ich umyciu. Stosuje się siedmiopunktową skalę, od A do G, gdzie A oznacza całkiem suche naczynia, bez nacieków i błyszczące. Poziom G oznacza najsłabsze suszenie, a więc naczynia po zakończonym cyklu pracy zmywarki, są wciąż wilgotne. Istnieją różne technologie suszenia: statyczne i kondensacyjne, oraz skuteczniejsze turbosuszenie i zeolity.

Zużycie energii w cyklu

Zużycie energii w cyklu to parametr zmywarki podawany w kilowatach, który mówi o tym, ile prądu pobierze urządzenie podczas jednego cyklu zmywania i suszenia. Im wyższa klasa energetyczna urządzenia, tym mniej pobiera prądu, co przekłada się na mniejsze rachunki za energię elektryczną. Nowoczesne zmywarki są bardzo ekonomiczne i ekologiczne. Urządzenie o klasie A+++ pobierze około 0,67 kWh na jeden cykl.

Roczne zużycie energii

Roczne zużycie energii to parametr zmywarki podawany w kilowatach. Informuje na o tym, ile wyniesie roczny pobór prądu przez dany model zmywarki. Oblicza się go na podstawie 280 standardowych cykli zmywania, z wykorzystaniem zimnej wody i trybów eco zmywarki. Im mniejsze roczne zużycie energii, tym dane urządzenie jest bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Jednak rzeczywiste zużycie prądu jest uzależnione od sposobu użytkowania urządzenia przez dane gospodarstwo domowe.

Zużycie wody w cyklu

Zużycie wody w cyklu to parametr, który informuje nas o tym, ile wody pobiera zmywarka w jednym cyklu mycia naczyń. Standardowe pobranie wody w pełnym programie mycia wynosi 15-20 litrów, a bardziej zaawansowane modele pobierają poniżej 10 litrów. W nowoczesnych urządzeniach stosuje się również dodatkowe funkcje, które wyczuwają stopień zabrudzenia naczyń i wody, i dostosowują do nich pobór. Dzięki temu oszczędzamy wodę i pieniądze.

Roczne zużycie wody

Roczne zużycie wody to parametr zmywarki podawany w litrach. Określa on, ile wody zużywa dana zmywarka przy 280 cyklach zmywania rocznie. Im mniejsze zużycie wody na jeden cykl zmywania, tym mniejsze będzie również roczne zużycie, a urządzenie będzie bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Nowoczesne modele zmywarek umożliwiają mycie dużej ilości naczyń w małej ilości wody. Posiadają również dodatkowe funkcje pozwalające zaoszczędzić jeszcze więcej wody.

Poziom hałasu

Poziom hałasu jest parametrem zmywarki mierzonym w decybelach. Jak większość urządzeń, zmywarka podczas swej pracy emituje dźwięk, który może być dla nas uciążliwy. Dostępne na rynku nowoczesne zmywarki nie powinny przekraczać poziomu hałasu 50 dB, gdyż przekracza to polskie normy hałasu w kuchni. Najbardziej ciche urządzenia osiągają poziom hałasu poniżej 40 dB, co może być istotne jeśli mamy dzieci lub zmywarka pracuje podczas naszego snu.

Liczba programów

Programy w zmywarce umożliwiają dostosowanie temperatury i czasu pracy urządzenia do ilości naczyń i zabrudzeń. Podstawowe programy to: mycie wstępne trwające 15 min. - dla naczyń z zaschniętymi zabrudzeniami, program normalny - mycie średnio zabrudzonych naczyń w temp. 55-65 stopni przez 60-110 minut, program intensywny - trwający 120 minut, dla bardzo brudnych naczyń i garnków. Dostępne są też programy dodatkowe, np. skrócony, pół wsadu, ekologiczny, delikatny, itp.

Niepełny załadunek

Niepełny załadunek to program wykorzystywany w zmywarkach, dzięki któremu nie musimy czekać z uruchomieniem urządzenia do momentu aż będzie ono całkiem zapełnione. Funkcja ta zmniejsza pobór wody i dopasowuje go do ilości naczyń. Możemy więc korzystać z urządzenia bez marnotrawienia wody i energii, oszczędzamy pieniądze i zasoby naturalne. W zależności od modelu, abo musimy umieścić naczynia w jednym koszu, albo swobodnie w obu koszach.

Opóźniony start

Opóźniony start to funkcja stosowana w zmywarkach, która umożliwia opóźnienie startu pracy urządzenia do nawet 24 h. Polega ona na wybraniu programu a następnie czasu jego rozpoczęcia. Jest to duże udogodnienie, gdyż mamy możliwość ustawienia pracy zmywarki tak, by odbywała się ona w dogodnym dla nas momencie, nawet wtedy gdy nie ma nas w domu. W zależności od urządzenia, możemy ustawić konkretną godzinę lub opóźnić start o 3/6/9 godzin.

Program szybki

Program szybki to funkcja w zmywarce, którą można zastosować do lekko zabrudzonych naczyń. Cały cykl pracy zmywarki jest wtedy skrócony do 30 minut, co zmniejsza pobór energii i wody. Jest to więc również rozwiązanie bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Zmywanie odbywa się w temperaturze 40 stopni, dlatego tryb szybki nie sprawdzi się przy bardzo zabrudzonych naczyniach, gdyż nie zostaną one całkowicie wyczyszczone.