Porównanie Samsung BRB260135WW vs Samsung BRB260187WW

Samsung BRB260135WW
Samsung BRB260135WW
Samsung BRB260187WW
Samsung BRB260187WW
Cena od2549,99 od2700,00
Ocena
4,8
3 opinie
4,75 5 0 (4,8)
4,4
24 opinie
4,41 5 0 (4,4)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent Samsung Samsung
Ilość termostatów 2 2
Poziom hałasu 38 dB 38 dB
System No frost Posiada system No frost Posiada system No frost
Rodzaj Z zamrażalnikiem dolnym Z zamrażalnikiem dolnym
Rodzaj sterowania Elektroniczne Elektroniczne
Klasa zamrażania */*** ****
Klasa klimatyczna SN-N-ST-T SN-N-ST-T
Zdolność utrzymywania temperatury [h] 14 14
Zdolność zamrażania [kg/24h] 9 9
Wymuszony obieg powietrza Tak Tak
Zastosowane technologie Space Max, All-Around Cooling, Oświetlenie LED Twin Cooling
Czynnik chłodniczy R600a R600a
Gwarancja 24 miesiące 24 miesiące

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna A++ A++
Zużycie energii [kWh/rok] 240 239

Pojemność

Pojemność użytkowa zamrażarki 72 l 71 l
Pojemność całkowita 266 l 262 l
Pojemność brutto 275 l 263 l

Wyposażenie

Liczba półek 3 4
Ilość szuflad w zamrażarce 3 3
Balkoniki w chłodziarce 5 5
Dodatkowe wyposażenie Alarm otwartych drzwi, Półka na butelki, Oświetlenie LED, Pojemnik na warzywa i owoce Alarm otwartych drzwi, Wyświetlacz, Półka na wino, Pojemnik na jajka, Pojemnik na nabiał, Oświetlenie LED, Pojemnik na warzywa i owoce

Parametry fizyczne

Głębokość 55 cm 55 cm
Szerokość 54 cm 54 cm
Wysokość zabudowy 177,8 cm 178 cm
Waga 61 kg 65 kg
Dwustronny montaż drzwi Tak Tak
Liczba drzwi zewnętrznych 2 2
Uchwyt Zintegrowany Zintegrowany

Funkcje Oświetlenie LED, Alarm otwartych drzwi, Blokada rodzicielska Oświetlenie LED, Wakacje, Alarm otwartych drzwi, Wyświetlacz cyfrowy
Kolor Białe Białe
Model BRB260135WW BRB260187WW
Pojemność użytkowa chłodziarki 194 l 191 l
Położenie zamrażarki Na dole Na dole

Cechy Produktów

głośność pracy
pojemność
wygoda
oświetlenie
jakość wykończenia
klasa energetyczna

Opinie

Opinie kupujących
 • Hanna
  Ocena:
  5/5 Wystawiono POLECAM - zakupy przebiegły bez zarzutu. Informacje o statusie zamówienia były przekazywane na bieżąco, była możliwość śledzenia, czytaj więcej
 • Rafał
  Ocena:
  5/5 Wystawiono bardzo ladna lodowka dobrze chlodzi.... czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Super czytaj więcej
 • Adi
  Ocena:
  4,5/5 Wystawiono Jakość wykonania bardzo dobra. Metalowe wykończenie półek, metalowa tylna ściana. Możliwość ustawienia zamrażalnika jako lodówka, to mnie przekonało do niej. Jest to opcja rzadko spotykana w innych lodówkach. Co wyróżnia ją na tle innych to duża zdolność zamrażania. Samsung także dodał mały prezent, po mimo że nie wprowadził jeszcze urządzenia do zdalnego sterowania lodówką to zastosował wejście na ten chip. Co jest miłym dodatkiem. Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić to głośność pracy, nie jest uciążliwe lecz mogło by byś troszeczkę ciszej. czytaj więcej
 • Ew_ka
  Ocena:
  5/5 Wystawiono zawiasy lodówki przygotowane do przenoszenia obciążeń płyty meblarskiej czytaj więcej
 • Mariusz
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Lodówka poszła pod zabudowę meblową. Spełnia moje oczekiwania od tego urządzenia czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 16/17 11/17
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Ilość termostatów

Ilość termostatów to parametr lodówki, określający ile termostatów posiada dany model lodówki. Zazwyczaj lodówki mają od 1 do 3 termostatów, im jest ich więcej, tym bardziej swobodnie można zmieniać ustawienia różnych części lodówki. Jeden termostat zasila całe urządzenie i nie mamy możliwości dostosowania ustawień. Dwa termostaty, jeden dla chłodziarki i jeden dla zamrażarki, pozwalają np, wyłączyć całkowicie zamrażarkę, gdy jej nie używamy.

Poziom hałasu

Poziom hałasu lodówki to parametr podawany w decybelach, który zgodnie z rozporządzeniem unijnym, musi znaleźć się na etykiecie każdej lodówki. Określa on poziom hałasu jaki emituje urządzenie podczas swojej pracy. Im niższy parametr, ty ciszej pracuje lodówka. Poziom hałasu dla lodówek wynosi od 29 dB do 65 dB. Lodówki emitujące hałas poniżej 40 dB są określane mianem cichych urządzeń.

System No frost

System No Frost to technologia wymiany powietrza stosowana w lodówkach lub zamrażarkach, dzięki której zachowany jest stały poziom wilgoci. W miejsce ciepłego powietrza wdmuchiwane jest chłodne powietrze, które osusza wnętrze urządzenia. Zapobiega to osadzaniu się powłoki szronowej i lodu na ściankach lodówki. Urządzeń z systemem No Frost nie trzeba odmrażać i łatwiej utrzymać je w czystości, a produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość.

Zdolność utrzymywania temperatury [h]

Zdolność utrzymywania temperatury [h] przez lodówkę - jest to parametr określający przez jaki okres czasu lodówka posiada zdolność utrzymania niskiej temperatury bez zasilania. Parametr ten jest wyrażony w godzinach i im więcej godzin tym lepiej. Funkcja utrzymywania temperatury jest przydatna podczas wszelkich awarii elektrycznych lub przerw w dostawie prądu. Dzięki niej produkty spożywcze, które przechowujemy w lodówce pozostaną świeże.

Zdolność zamrażania [kg/24h]

Zdolność zamrażania to parametr zamrażarki w lodówce, który podawany jest kilogramach na dobę(kg/24h). Mówi on o tym, ile kilogramów świeżej żywności zamrażarka skutecznie zamrozi w ciągu jednej doby. Zamrażarki, które są częścią lodówek, posiadają zdolność zamrażania od 2kg/24h do nawet 18kg/24h. Im większe zapasy chcemy zrobić i im więcej produktów do zamrożenia kupujemy, tym większą zdolność zamrażania powinna mieć lodówka.

Wymuszony obieg powietrza

Wymuszony obieg powietrza to jedna z dodatkowych funkcji w nowoczesnych modelach lodówek. Komora chłodnicza posiada dodatkowe wentylatory, które wymuszają obieg powietrza wewnątrz chłodziarki. Powoduje to równomierne rozprowadzenie powietrza na wszystkich półkach, oprócz tych, które pozwalają na osobne ustawienia temperatury. Po otwarciu i zamknięciu lodówki, wymuszony obieg szybciej rozprowadza chłodne powietrze po produktach, dzięki czemu pozostają dłużej świeże i przydatne do spożycia.

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna - wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE lodówki klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A do najmniej G. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się urządzenia klasy A+ i A++ zużywające jeszcze mniej energii

Zużycie energii [kWh/rok]

Zużycie energii [kWh/rok] to parametr podawany dla lodówki, który informuje nas o tym, ile średnio rocznie energii pobierze urządzenie. Określa się to w normalnych warunkach w cyklu 24 godzinnym. Im mniej wynosi ten parametr, tym bardziej energooszczędne jest urządzenie. Rzeczywiste zużycie energii jest uzależnione od tego, w jaki sposób dane gospodarstwo domowe użytkuje lodówkę, np. jakie stosuje ustawienia chłodzenia.

Pojemność użytkowa zamrażarki

Pojemność zamrażarki to jeden z parametrów lodówki, który określa jaka jest pojemność zamrażarki w danym modelu lodówki. Parametr podawany jest w litrach, a jego wartość jest uzależniona od wymiarów lodówki. Im jest ona większa, tym większa pojemność zamrażarki i tym więcej produktów do zamrożenia w niej zmieścimy. Pojemność zamrażarki powinna być dostosowana do potrzeb gospodarstwa domowego, ilości osób i ilości zapasów przechowywanych w zamrażarce.

Ilość szuflad w zamrażarce

Ilość szuflad w zamrażarce to parametr informujący o ilości szuflad w zamrażarce danego modelu lodówki. Standardowo zamrażarki mają 2 lub trzy szuflady, ale w nowszych urządzeniach, np. dwudrzwiowych szuflad może być więcej. Większa ilość szuflad pozwoli lepiej zorganizować produkty spożywcze w zamrażarce, ułożyć oddzielnie mięso i ryby, a także inne grupy produktów. Dzięki temu łatwiej później odnaleźć mrożonkę, której potrzebujemy.

Balkoniki w chłodziarce

Balkoniki w chłodziarce to element wyposażenia lodówki, który ułatwia organizację produktów wewnątrz chłodziarki. Znajdują się one na drzwiach urządzenia i często można je dowolnie regulować, zgodnie z naszymi preferencjami. Dzięki temu mamy dostęp do żywności zawsze, gdy tego potrzebujemy. Standardowe balkoniki, które znajdziemy w chłodziarce, różnią się między sobą głębokością, co pozwala na umieszczenie na nich produktów różnej wysokości.

Szerokość

Szerokośc zabudowy - szerokość zabudowanego sprzętu podawana w centymetrach.

Dwustronny montaż drzwi

Dwustronny montaż drzwi to jedna z dodatkowych funkcji lodówek, która pozwala na zainstalowanie drzwi urządzenia z lewej strony lub z prawej strony. Lodówka jest tak skonstruowana, że wystarczy zdemontować zawiasy i przełożyć je na drugą stronę. Dzięki temu, użytkownik może wybrać na jaką stronę mają otwierać się drzwi lodówki, co jest ważne zwłaszcza w urządzeniach do zabudowy. Możemy dopasować dany model do mebli, które już mamy.

Pojemność użytkowa chłodziarki

Pojemność chłodziarki - wskazuje ile litrów żywności jest w stanie pomieścić chłodziarka. Pojemność ma bezpośrednie przełożenie na zużycie energii, im jest ona większa tym większe zużycie energii.