Porównanie Yokohama Geolandar A/T G015 215/65R16 98H RPB vs Toyo OPEN COUNTRY AT PLUS 215/65R16 98H

Yokohama Geolandar A/T G015 215/65R16 98H RPB
Yokohama Geolandar A/T G015 215/65R16 98H RPB
Toyo OPEN COUNTRY AT PLUS 215/65R16 98H
Toyo OPEN COUNTRY AT PLUS 215/65R16 98H
Cena od391,00 od446,60
Ocena
4,9
15 opinii
4,87 5 0 (4,9)
5,0
1 opinia
5 5 0 (5,0)
Wybrane oferty

Etykieta

Opór toczenia F, F E
Przyczepność na mokrej nawierzchni C, C E
Klasa zewnętrznego hałasu toczenia B, B B
Hałas zewnętrzny [dB] 70, 70 70

Podstawowe informacje

Marka Yokohama, Yokohama Toyo
Klasa opony Premium, Premium Średnia
Szerokość 215, 215 215
Profil 65, 65 65
Średnica 16, 16 16
Indeks nośności 98, 98 98
Indeks prędkości H do 210 km/h, H do 210 km/h H do 210 km/h

Inne

Zastosowane technologie Rant ochronny, Rant ochronny -

Rok produkcji 2022, 2023 -

Cechy Produktów

głośność
przyczepność
wytrzymałość

Opinie

Opinie kupujących
  • Mikołaj Ocena: 4,5/5
    Poprzednio jeździłem kilka lat na wcześniejszym modelu Geolandar A/T-S. Starszy model, choć miał grubsze kostki bieżnika, paradoksalnie był cichszy. Po zmianie dała się zauważyć większa głośność, choć wg etykiety EU powinno być odwrotnie. Za to G015 ma zdecydowanie lepsze zachowanie na śniegu i mokrej lub pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni (ma oznaczenie 3PMSF). Prowadzenie i radzenie sobie w trudnych warunkach nadal wyśmienite, jak w poprzedniku. Nie jest to opona MT i w ciężki teren nie ma sensu się na nich zapuszczać, ale do turystyki i codziennej jazdy terenówką - godna polecenia. czytaj więcej
  • k...0 Ocena: 5/5
    Przyczepność na każdej nawierzchni czy pada śnieg czy deszcz . Hamowanie też nie ma różnicy nawierzchni czytaj więcej
  • k...k Ocena: 5/5
    jestem bardzo zadowolony. Jesienią sprawują się doskonale. czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    5,0/5 czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Opór toczenia

Opór toczenia to siła działająca przeciwnie do kierunku jazdy opony. Im opór jest niższy, tym mniejsze zapotrzebowanie energetyczne i zużycie paliwa.

Model

Model opony to unikalna identyfikacja lub nazwa produktu, określająca jego cechy, specyfikacje i zastosowania, ułatwiająca jego rozpoznanie i wybór przez klienta.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Przyczepność na mokrej nawierzchni to zdolność przylegania opony do jezdni pokrytej warstwą wody. Skala od A do G oznacza jaka jest droga hamowania na mokrej nawierzchni. Symbol A określa najkrótszą, a F najdłuższą.

Klasa opony

Klasa opony odpowiada za jej zakres cenowy oraz jakość. Wyróżniamy opony klasy ekonomicznej, średniej i premium.

Klasa zewnętrznego hałasu toczenia

Poziom emisji hałasu opony to trzystopniowa skala, na której 1 oznacza najniższy hałas generowany przez oponę podczas jazdy. Parametr ten wpływa na komfort jazdy oraz oddziaływanie na środowisko.

Hałas zewnętrzny [dB]

Ten parametr określa poziom hałasu zewnętrznego emitowanego przez oponę, wyrażony w decybelach.

Szerokość

Parametr szerokości opony to wymiar opony wyrażony w milimetrach bądź calach i określa szerokość bieżnika opony. Jest to pierwsza liczba w trójcyfrowym kodzie rozmiaru opony, który zazwyczaj znajduje się na jej boku.

Profil

Parametr profilu w oponie samochodowej określa stosunek wysokości bocznej ściany opony do jej szerokości. Jest to zwykle wyrażane jako procent szerokości opony. Na przykład, opona o oznaczeniu 225/50R17 ma szerokość 225 mm, profil 50% i średnicę wewnętrzną 17 cali. Profil opony ma wpływ na wiele właściwości, takich jak stabilność, komfort jazdy, przyczepność i trwałość.

Średnica

Średnica opony samochodowej to jeden z jej podstawowych wymiarów i oznacza odległość między jej zewnętrznymi punktami kontaktu z drogą, mierzonych przez środek koła. W oznaczeniu wymiarów opony, parametr ten zazwyczaj jest podawany w calach. Przykładowo, dla opony o oznaczeniu 205/55 R16, średnica wynosiłaby 16 cali. Parametr ten ma znaczenie w kontekście doboru felg, na której będzie montowana opona, ponieważ średnica felgi musi odpowiadać średnicy opony.

Indeks nośności

Indeks nośności w oponach jest liczbą, która określa maksymalne obciążenie, jakie dana opona może udźwignąć przy określonym ciśnieniu powietrza. Jest to ważne oznaczenie dla bezpieczeństwa jazdy, ponieważ przekroczenie maksymalnego obciążenia może prowadzić do uszkodzenia opony lub innych poważnych problemów z samochodem. Indeks nośności jest wyrażony w postaci liczby od 62 do 126, gdzie każda liczba odpowiada określonej wartości nośności w kilogramach.

Indeks prędkości

Indeks prędkości informuje o maksymalnej, dopuszczalnej prędkości dla danej opony, np. N-do 140 km/h

Zastosowane technologie

Zastosowane technologie to rozwiązania, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Homologacja

Homologacja opon to zatwierdzenie przez organ regulacyjny lub certyfikacyjny, który potwierdza, że spełniają one określone normy bezpieczeństwa i wydajności. Opony z homologacją zapewniają jak najlepsze działanie z danym modelem samochodu.

Rodzaj bieżnika

Rodzaj bieżnika to jego wzór i konstrukcja, które wpływają na właściwości trakcyjne opony i odporność na różne warunki drogowe. Wybór opony z odpowiednim bieżnikiem jest ważny dla jej dopasowania do rodzaju nawierzchni, na której będzie użytkowana.

Rok produkcji

Rok produkcji jest ważnym parametrem, ponieważ wiek opony wpływa na jej trwałość i właściwości. Zazwyczaj jest oznaczony na boku opony jako czterocyfrowy numer, gdzie dwie ostatnie cyfry oznaczają rok produkcji. Wybierając opony, warto zwracać uwagę na ten parametr, aby zapewnić bezpieczeństwo i wydajność na drodze.