Porównanie Canon EOS R czarny body vs Sony Alpha A7 III Czarny Body

Canon EOS R czarny body
Canon EOS R czarny body
Sony Alpha A7 III Czarny Body
Sony Alpha A7 III Czarny Body
Cena od7099,00 od7998,00
Ocena
4,9
14 opinii
4,85 5 0 (4,9)
4,9
35 opinii
4,89 5 0 (4,9)
Najlepsze oferty

Podstawowe informacje

Producent Canon Sony
Rodzaj body body

Przetwornik obrazu

Rozdzielczość efektywna 30,3 Mpix 24,2 Mpix
Stabilizacja obrazu Bez stabilizacji obrazu Ze stabilizacją obrazu

Podgląd zdjęć

Wizjer Z wizjerem Z wizjerem
Rozmiar wyświetlacza LCD 3,1" 3"

Techniczne

Zasilanie Akumulator dedykowany Akumulator dedykowany

Funkcje Auto ISO Auto ISO, Tryb panoramy, Histogram, Focus peaking
Głębokość 84,4 mm 73,7 mm
Hot Shoe Tak Nie
Karty pamięci SD, SDHC, SDXC, UHS-II Memory Stick Pro Duo, SD, SDHC, SDXC, microSDHC, microSDXC, microSD, Memory Stick Pro-HG Duo, Memory Stick Micro
Kolor Czarne Czarne
Komunikacja Bluetooth, NFC, Wi-Fi Bluetooth, NFC, Wi-Fi
Lampa błyskowa Możliwość podpięcia Możliwość podpięcia
Maksymalna rozdzielczość 6720 x 4480 6000 x 4000
Maksymalna szybkość zdjęć w serii 8 kl./s 10 kl./s
Maksymalna wartość czułości ISO 40000 204800
Model EOS R ILCE7M3
Niestandardowy balans bieli Tak Tak
Obsługa formatu RAW Tak Tak
Rodzaj matrycy CMOS CMOS
Rodzaj migawki Mechaniczna Cyfrowa
Rozdzielczość filmów 3840 x 2160 4096 x 2160
Rozmiar matrycy 24 x 36 mm 24 x 36 mm
Szerokość 135,8 mm 126,9 mm
Szybkość migawki 1/8000 1/8000
Waga 660 g 650 g
Wysokość 98,3 mm 95,6 mm
Złącza i porty Wi-Fi, HDMI (Typ C), Bluetooth mini HDMI
Zoom optyczny W zależności od obiektywu 30x

Cechy Produktów

funkcjonalność
jakość zdjęć
szybkość działania

Opinie

Opinie kupujących
 • Marcin
  Ocena:
  4,5/5 Wystawiono Moje pierwsze „bezlustro” po wielu latach używania lustrzanek Canon. Niewątpliwą zaleta jest rozmiar i kompaktowość oraz ergonomia, która jest całkiem dobra, choć inna niż w przypadku lustrzanek. Jakość zdjęć jest bardzo dobra, jak na pełną klatkę przystało. Fenomenalny jest AF, który wszystko trafia, nawet moimi jasnymi szkłami, którymi z „lustrem” nie było idealnej celności tutaj jest po prostu szok – 100% celności. Super jest detekcja oka, która pomaga przy wyostrzaniu na twarzy. Jak dla mnie aparat spełnia w pełni moje oczekiwania i to był bardzo udamy zakup. czytaj więcej
 • Jacek
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Aparat Canon Eos R jest kolejnym, milowym krokiem firmy Canon. Aparat jest szybki, lekki i poręczny, robi niesamowite zdjęcia i jest bardzo ergonomiczny. Technologia bezlusterkowa pozwala na bezpośredni podgląd tego jak będzie wyglądało zdjęcie po wykonaniu. To przełom. czytaj więcej
 • Mateusz
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Fantastyczny aparat bezlusterkowy z masą dogodnych nowoczesnych funkcji w obsłudze. Od pierwszego dnia stał się moim głównym aparatem (i już pierwszego dnia szybko ogarnąłem jego obsługę). czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Aparat dobrze sprawdza się w terenie. Uchwyci najmiejsze szczególy. Godny polecenia czytaj więcej
 • Użytkownik Ceneo
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Sprzęt bardzo dobry. Przystępna cena do jakości. Godny polecenia wszystkim zainteresowanym czytaj więcej
 • sgmnd
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Prawie idealny aparat dla zawodowego „hybrid shootera”. Używam w 70 % do zdjęć i 30 % do wideo. Jednocześnie korzystam nadal z 5d III (ponad 400tyś przebiegu) i coraz bardziej przechodzę na Sony. Nieźle współpracuje z obiektywami Canona przez Sigmę MC-11, np 85 1.2l ma pewniejszy af na Sony niż na 5D III. Korpus bardzo lekki, wygodny w podróżach. Fajny setup streetowy z 28mm 2.0 od Sony. Bardzo długi czas pracy na baterii, w moich zastosowaniach dwa razy dłuższy niż przewiduje producent. Jedyne czego mi brakuje to 4K w 60 klatkach i odchylanego ekranu w bok. czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 8/14 10/14
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rozdzielczość efektywna

Rozdzielczość efektywna aparatu cyfrowego jest określana za pomocą dwóch liczb określających liczbę pikseli w matrycy. Pierwsza to liczba wszystkich pikseli (np. 8,2MP), druga to liczba pikseli efektywnych (np.8,0MP). Liczba wszystkich pikseli określa nam, ile pikseli światłoczułych jest na matrycy aparatu. Liczba pikseli efektywnych określa z kolei, ile z tych pikseli stanowi punkty robionego zdjęcia (w praktyce jest równa iloczynowi wskazanej rozdzielczości aparatu).

Stabilizacja obrazu

Stabilizacja obrazu to jedna z funkcji w aparatach z wymienną optyką. Są dwa rodzaje stabilizacji: stabilizacja w korpusie lub stabilizacja w obiektywie. Stabilizacja umieszczona w korpusie aparatu jest bardzie powszechna, gdyż jest skuteczniejsza niż ta dostępna w obiektywie. Możemy również założyć na aparat dowolny obiektyw, również taki bez stabilizacji (jest on tańszy od obiektywu ze stabilizacją), a funkcja ta wciąż będzie działać.

Wizjer

Wizjer - element aparatu fotograficznego, który umożliwia podgląd kadru przed wykonaniem zdjęcia. Istnieje podział wizjerów na elektroniczne, charakterystyczne dla bezlusterkowców, i optyczne, które znajdziemy w lustrzankach. Wizjery mogą różnić się budową i działaniem. Lustrzanki w wizjerze przedstawiają obraz naturalny, podczs gdy aparaty cyfrowe ukazują obraz cyfrowo przetworzony. Wybierając zatem bezlusterkowec wysokiej jakości, należy zawsze szukać modelu z wysoką rozdzielczością wizjera.

Hot Shoe

Hot Shoe to złącze umieszczone w górnej części korpusu aparatu cyfrowego, które służy do łączenia ze specjalnie ukształtowanym elementem zewnętrznej lampy błyskowej. Pozwala ono na bezpośrednie przekazywanie sygnałów między aparatem i lampą. Możliwe jest również zainstalowanie specjalnego adaptera "gorącej stopki" na aparacie, który umożliwia instalację wszelkich dodatkowych akcesoriów, a nawet drugiego aparatu. Jest to przydatne rozwiązanie zwłaszcza dla profesjonalistów.

Maksymalna rozdzielczość

Maksymalna rozdzielczość to jeden z parametrów aparatów cyfrowych, który podawany jest megapikselach i określa on maksymalną liczbę foto-czułych komórek na elemencie światłoczułym aparatu. Każda komórka odpowiada jednemu pikselowi zdjęcia. Im większa maksymalna rozdzielczość, tym lepszej jakości zdjęcia otrzymamy po ich wywołaniu. w celu określenia potrzebnej rozdzielczości powinniśmy ustalić wielkość zdjęć do wywołania. Im jest ona większa, tym większej rozdzielczości potrzebujemy.

Maksymalna szybkość zdjęć w serii

Maksymalna szybkość zdjęć w serii to parametr aparatów cyfrowych podawany w klatkach na sekundę. Informuje nas o tym, ile maksymalnie klatek zapisze aparat w ciągu jednej sekundy, jeśli uruchomimy funkcję zdjęć seryjnych. W profesjonalnym sprzęcie może to być nawet 10 klatek na sekundę. Jest to uzależnione od szybkości działania całego aparatu, również od szybkości transferu danych do pamięci wewnętrznej.

Maksymalna wartość czułości ISO

Maksymalna wartość czułości ISO to parametr w aparacie, który określa wrażliwość sensora na światło. Im wyższy ten parametr, tym matryca mocniej reaguje na światło. Im wyższa czułość, tym mniejsza jakość zdjęć. Pojawiają się szumy, zmniejsza się szczegółowość, kontrast i nasycenie. Wyższą wartość czułości ISO zazwyczaj wykorzystuje się podczas robienia zdjęć w nocy, podczas zdjęć dziennych możemy ją wykorzystać dla uzyskania specjalnego efektu na zdjęciu.

Niestandardowy balans bieli

Niestandardowy balans bieli to jedna z funkcji w aparacie cyfrowym, która pozwala samodzielnie dostosować balans bieli podczas wykonywania zdjęć. Funkcja ta jest zazwyczaj wykorzystywana w nietypowych warunkach oświetlenia. Aby jej użyć, należy najpierw ją uruchomić, a następnie wykadrować biały obiekt w taki sposób, by wypełnił cały kadr. Dzięki temu, aparat ustawi wartość niestandardowego balansu bieli, która zostanie ustawiona do zdjęć.

Rozdzielczość filmów

Rozdzielczość filmów to parametr mówiący o tym, w jakiej rozdzielczości będą nagrywane filmy przez dany apart cyfrowy. Główną rolą aparatu jest robienie zdjęć, dlatego nagrywane filmy będą zazwyczaj gorszej jakości, niż te nagrane sprzętem do tego przeznaczonym. Jest to dodatkowa funkcja. Standardowa rozdzielczość nagrań aparatem cyfrowym wynosi 160x120, 320x240, lub 640x480 pikseli. Nawet najwyższa rozdzielczość nie zapewni dobrej jakość filmów.

Szybkość migawki

Szybkość migawki to jeden z parametrów występujący w aparatach cyfrowych. Jest to czas otwarcia migawki liczony w ułamkach sekundy lub w całych sekundach. Podczas tego momentu, naświetlany jest element światłoczuły w aparacie. Czas naświetlania jest uzależniony od jakości oświetlenia w jakim wykonujemy dane zdjęcie. Przy słaby oświetleniu potrzebny jest dłuższy czas naświetlenia, czyli czas otwarcia migawki powinien być dłuższy.

Zoom cyfrowy

Zoom cyfrowy to jedna z funkcji dostępnych w aparacie cyfrowym, która pozwala na powiększenie przez urządzenie utrwalonego na matrycy obrazu cyfrowego. Po wykonaniu zdjęcia możemy powiększyć jego konkretny obszar, niestety odbywa się to ze stratą dla jakości obrazu. Jest to sztuczne powiększenie tworzone przez procesor w aparacie, które daje nam pozorne przybliżenia. Wybierając aparat cyfrowy lepiej kierować się możliwościami zoomu optycznego.

Zoom optyczny

Zoom optyczny to jeden z parametrów aparatu cyfrowego. Informuje nas o tym, ile razy można zwiększyć ogniskową w obiektywnie zmiennoogniskowym, a więc jaki jest zakres przybliżenia. Przykładowo, pięciokrotny zoom (zoom x5 ]) mówi o tym, że najdłuższa ogniskowa w danym obiektywie będzie pięć razy dłuższa, niż jego najkrótsza ogniskowa. Zoom optyczny to ważny parametr, gdyż umożliwia wykonania przybliżenia na interesujący nas obiekt.