Porównanie LG 65SK8000 vs LG 65SK8100

LG 65SK8000
LG 65SK8000
LG 65SK8100
LG 65SK8100
Cena od4499,99 wyprzedane
Ocena 4,79 5 0 (4,8)
4,6
4 opinie
4,55 5 0 (4,6)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent LG LG
Przekątna ekranu 65 cali 65 cali
Rodzaj ekranu Prosty Prosty
Rozdzielczość 4K UHD 4K UHD
Rozdzielczość ekranu 3840x2160 3840x2160
Technologia 4K UHD 4K UHD
Zastosowane technologie Local Dimming, IPS Panel, ULTRA Luminance, Dynamic Colour Enhancer, Dolby Vision, Wide Color Gamut, 4K Upscaler, Billion Rich Colors, True Colour Accuracy, Dynamic Tone Mapping, Nano Cell Colour, Wide Viewing Angle, Active Depth Enhancer Local Dimming, IPS Panel, Dynamic Colour Enhancer, Dolby Vision, Wide Color Gamut, 4K Upscaler, Billion Rich Colors, True Colour Accuracy, Dynamic Tone Mapping, Nano Cell Colour, Wide Viewing Angle, Active Depth Enhancer
Tuner DVB-C, Analogowy, DVB-T2, DVB-S2 DVB-C, DVB-T2, DVB-S2
Blokada rodzicielska Tak Tak
Model SK8000 SK8100

Obraz

Wielkość ekranu 164 cm 164 cm
Rodzaj matrycy LED LED
Częstotliwość odświeżania 100 Hz 100 Hz
Technologia 3D Nie posiada Nie posiada
Tryb HDR Tak Tak
Obraz w obrazie (PIP) - Nie

Dźwięk

Moc głośników 2 x 10W 40 W
Dolby digital Tak Tak
System dźwięku przestrzennego Tak Tak
Automatyczna regulacja głośności Tak Tak

Funkcje sieciowe

Smart TV WebOS WebOS
Funkcje Smart TV Twitter, YouTube, Facebook, Netflix Twitter, YouTube, Facebook, Netflix
Wi-Fi Wi-Fi Wi-Fi
Komunikacja Wi-Fi Wi-Fi
DLNA Nie Tak
HbbTV Nie Tak
Przeglądarka internetowa Tak Tak
Telegazeta Tak Tak

Złącza

Ilość złącz HDMI 4 4
Ilość złącz USB 2 3
Złącze EURO Nie Nie
Wejście RF Tak Tak
Wejście komponentowe Tak Nie
Wejście PC VGA Nie Nie
Złącze RS-232C Nie Nie
Gniazdo CI Tak Tak
Ethernet (LAN) Tak Tak
DisplayPort Nie Nie
Cyfrowe wyjście optyczne Nie Tak
AV Tak Nie
Czytnik kart pamięci Nie Nie

Etykieta energetyczna

Klasa energetyczna A+ A+
Pobór mocy 121 W 121 W
Pobór mocy w trybie czuwania 0,5 W 0,5 W
Przycisk całkowitego wyłączenia Nie Nie
Roczne zużycie energii 168 kWh 168 kWh
Czujnik oświetlenia Nie Nie
Napięcie zasilania 100 - 240 V 100 - 240 V

Parametry fizyczne

Standard VESA 300x300 300x300
Waga bez podstawy 13,2kg -
Waga z podstawą 13,4kg -
Głębokość bez podstawy 6,4cm 6,4cm
Głębokość z podstawą 26,9cm 31,85cm
Szerokość bez podstawy 145,6cm 145,6cm
Szerokość z podstawą 145,6cm 145,6cm
Wysokość bez podstawy 84,4cm 84,4cm
Wysokość z podstawą 90,8cm 91,6cm

Cechy Produktów

jakość dźwięku
jakość obrazu
łatwość obsługi
wygląd

Opinie

Opinie kupujących
 • Tomek
  Ocena:
  4/5 Wystawiono Ogólnie jestem zadowolony z zakupu, niestety brak prawdziwej czerni widać zwłaszcza na filmach i HDR nie radzi sobie z szybkim obrazem w HD i UHD (np z kamer sportowych), przy spokojnym obrazie jest całkiem nieźle. Sztuczna inteligencja LG AI ThinQ bawi tylko przez pierwsze kilka dni i raczej dodatkowy bajer niż przydatna funkcja. Ciężko ogarnąć ustawianie klawiszy 1-9 pod daną funkcję czytaj więcej
 • Bogdan
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Telewizor bardzo dobrej jakości. Zachwyca jakością obrazu i dźwięku. Obsługa internetu sprawna i szybka. Jestem zadowolony z zakupu. czytaj więcej
 • Adam
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Telewizor posiadam miesiąc. Jakość obrazu o wiele lepsza niż kilku letni samsung. Filmy 4K z Youtube rewelacja, telewizja HD też super ostry obraz. Oczywiście nie ma prawdziwej czerni ale tego się spodziewałem i nie jest to problemem jeśli nie ma się innego Tv obok do porównania. Oczywiście należy wyłączyć local diming, bo niestety robi jakieś dziwne pasy (jak pisali inni). Dźwięk z TV całkiem niezły (system Atmos i adaptacyjny dzwięk) robi fajne wrażenie przestrzeni. Ogólnie polecam ten TV. Mam tylko problem, że automatyczne wyszukiwanie programów z kablówki dzieli programy naziemne na numery od 1 do 30 a następnie programy z kablówki od 800 do 8xx. Ktoś wie czy można to zmienić w ustawieniach? Drugi TV LG i taki sam problem... czytaj więcej
 • Andrzej
  Ocena:
  5/5 Wystawiono Telewizor posiadam od tygodnia, ale obraz i dźwięk są w porządku. czytaj więcej
 • Grzegorz
  Ocena:
  4,5/5 Wystawiono OK.Polecam telewizor czytaj więcej
 • jacek
  Ocena:
  4,5/5 Wystawiono Dobry TV jak na ta cene i posiada Dolby Vision! czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 20/24 20/24
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rozdzielczość

Rozdzielczość w telewizorach – jest to jeden z parametrów wyświetlania obrazu, wrażany w ilości pikseli. Na rynku RTV, najczęściej spotykana rozdzielczość telewizorów to HD (high definition), czyli 1366×768, 1600×900 pikseli oraz Full HD o parametrach 1920x1080. Coraz częściej można również spotkać telewizory w rozdzielczości Ultra HD (3840x2160) oraz 4K (4096x2304). Jednak przyszłość należy do telewizorów w rozdzielczości UHDTV (7680x4320 pikseli).

Częstotliwość odświeżania

Parametr częstotliwości odświeżania obrazu w telewizorze wyrażany jest w hercach (Hz) i oznacza jak często odświeżany jest obraz na ekranie. Im ten parametr jest wyższy tym lepiej, ponieważ obraz jest bardziej płynny i nie ma efektu smużenia co jest widoczne szczególnie na dynamicznych nagraniach.

Obraz w obrazie (PIP)

Obraz w obrazie, w skrócie PiP, to funkcja dostępna w niektórych telewizorach lub monitorach. Umożliwia ona oglądanie programów z dwóch źródeł jednocześnie. Jeden w dużym formacie, a drugi w małym oknie. Jeśli monitor/telewizor posiada dwa tunery, możliwe jest oglądanie dwóch kanałów telewizyjnych. Jeśli posiada jeden tuner, możliwe jest oglądanie dodatkowego obrazu z innego źródła, np. odtwarzacza Blu-ray lub komputera.

Technologia 3D

Technologia 3D to jedna z funkcji, jaką posiadają niektóre modele telewizorów. Pozwala ona oglądać na ekranie telewizora trójwymiarowe treści. Aby było to możliwe, dany film lub program musi być nagrywany w technologii 3D, a odbiorca musi posiadać dodatkowe okulary, którą umożliwiają odbiór trójwymiarowego obrazu. Im lepszej jakości okulary, tym lepszy jakości obraz 3D, dlatego jest to podstawa przy korzystaniu z tej technologii.

Tryb HDR

Tryb HDR (z ang. High Dynamic Range) - sposób odczytu obrazu, który charakteryzuje się szerokim zakresem dynamiki. Wyświetlany obraz ma więc wysoką rozpiętość tonalną, która zbliżona jest do zakresu luminacji rejestrowanego przez człowieka. Rozwiązanie to sprawia, że tryb HDR zapewnia nieosiągalną wcześniej gradację wyświetlanych na ekranie telewizora odcieni, co w bezpośredni sposób przekłada się na zwiększenie jakości przetwarzanego obrazu.

Dolby digital

Dolby digital to jedna z funkcji telewizora, wykorzystująca technologię stratnej kompresji wielokanałowego dźwięku. Dzięki niej możliwe jest powstanie wielokanałowego dźwięku wysokiej jakości, co jest przydatne podczas oglądania filmów. Pierwotnie technologia ta była wykorzystywana na salach kinowych, ale obecnie jest ona dostępna praktycznie w każdym telewizorze. Dolby Digital pozwala na uzyskanie bardziej realistycznego dźwięki o lepszej jakości, niż technologia Dolby Surround.

System dźwięku przestrzennego

System dźwięki przestrzennego (Dolby Surround) to jedna z funkcji w telewizorze. Jest ona możliwa dzięki zastosowaniu procesora Dolby i ma na celu urealistycznienie dźwięku. Poprawia się również jego jakość i płynność. Znacząco poprawia to jakość filmów oglądanych na telewizorze i jest to jeden z elementów kina domowego. Wraz z rozwojem technologii powstały różne rodzaje i udoskonalenia systemu dźwięku przestrzennego.

Automatyczna regulacja głośności

Automatyczna regulacja głośności to jedna z funkcji niektórych telewizorów. Użytkownik może ją uruchomić w dowolnym momencie, wchodząc w ustawienia danego telewizora i również w dowolnym momencie może ją wyłączyć. Telewizor automatycznie dostosowuje głośność programu tak, by zawsze była ona na tym samym poziomie. Przydaje się to np. podczas bloku reklamowego, który jest zazwyczaj o wiele głośniejszy nie program lub film.

Wi-Fi

WiFi to jedna z dodatkowych funkcji stosowana w telewizorach. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z sieci bezprzewodowej za pomocą telewizora. Oprócz korzystania z oferty programowej telewizji, mamy o wiele większe możliwości, a telewizor może posłużyć nam jako komputer. Możemy korzystać z aplikacji, które umożliwiają oglądanie filmów lub słuchanie muzyki, a nawet przeglądać Internet lub rozmawiać z rodziną za pomocą Skypa.

DLNA

DLNA to dodatkowa funkcja w telewizorze, dzięki niej można bezprzewodowo dzielić pliki multimedialne między telewizorem a innym urządzeniem. Możemy więc wyświetlić film lub pokazać zdjęcie na telewizorze, np. bezpośrednio z naszego smartfona. Jest to duże ułatwienie, gdy nie wymaga podłączenia kolejnych kabli, których i tak zawsze jest za dużo. Funkcja niezbędna dla ludzi, którzy lubią oglądać pokazy zdjęć lub filmy z Internetu, na dużym ekranie.

HbbTV

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to telewizja hybrydowa, która łączy w sobie emisję sygnałów telewizyjnych oraz multimedialne treści, które są dostarczane przez szerokopasmowy Internet do telewizora. Dzięki temu możliwe jest tworzenie interaktywnych aplikacji telewizyjnych, które dostarczają dodatkowe treści podczas transmisji telewizji na żywo. Odbiór HbbTV na danym telewizorze jest możliwy, jeśli posiada on specjalne oprogramowanie oraz jest podłączony do Internetu.

Przeglądarka internetowa

Przeglądarka internetowa to jedna z dodatkowych funkcji dostępnych w telewizorach. Znajdziemy ją w tzw. Smart TV, które poprzez Wi-Fi łączą się z Internetem. Dzięki tej funkcji, telewizor ma o wiele większą użyteczność. Możemy na nim nie tylko oglądać programy telewizyjne, ale również przeglądać Internet. Wyświetlać dowolne filmy i seriale oferowane przez specjalne aplikacje, nie jesteśmy już ograniczeni do oferty programowej.

Telegazeta

Telegazeta to jedna z funkcji, która jest dostępna w telewizorze. Do emisji telewizyjnej jest dołączony sygnał cyfrowy,który zawiera dane. Jest on odbierany przez telewizor, a następnie dane są interpretowane przez odbiornik telewizyjny jako tekst. Dzięki temu w telegazecie można zamieścić program telewizyjny, bieżące informacje z kraju i ze świata, ogłoszenia, serwisy sportowe i pogodowe, a także inne informacje wybrane przez nadawców telewizyjnych.

Ilość złącz HDMI

Ilość złączy HDMI to parametr, który informuje nas o tym, ile złączy High Definition Media Interface posiada dany model telewizora. HDMI to złącze cyfrowe, które umożliwia przesyłanie sygnału cyfrowego. Dzięki niemu, możliwe jest wysyłanie obrazu i dźwięku wysokiej jakości na ekran telewizora z innego urządzenia, np. z komputera. Im więcej złączy HDMI w danym telewizorze, tym więcej dodatkowych urządzeń możemy do niego jednocześnie podłączyć.

Ilość złącz USB

Ilość złączy USB (Universal Serial Bus) to parametr w telewizorze, który informuje o tym, ile złącz USB znajduje się w danym modelu odbiornika telewizyjnego. Złącze USB umożliwia podłączenie do telewizora innych urządzeń takich jak: pendrive, odtwarzacz MP3, kamera, aparat, dysk twardy czy telefon komórkowy. Im więcej złączy USB w danym telewizorze, tym więcej dodatkowych urządzeń możemy do niego jednocześnie podłączyć.

Złącze EURO

Złącze Euro, inaczej Scart, to jedno ze złączy, które od lat wykorzystuje się w telewizorach. Umożliwia podłączenie do urządzenia innych sprzętów, takich jak np. zestaw kina domowego. Jeśli dany model telewizora nie posiada łącza HDMI, to tym bardziej przydatne jest złącze Euro, które umożliwia przesył sygnału audio-wideo. Aby jakość odebranego na telewizorze sygnału była wysoka, same pliki multimedialne również muszą być wysokiej jakości.

Wejście RF

Wejście RF to jeden z podstawowych elementów w telewizorze, który umożliwia podłączenie przewodu od anteny lub telewizji kablowej. Dzięki niemu możliwy jest odbiór programów telewizyjnych telewizji naziemnej. Podłączenie anteny umożliwia odbiór darmowych programów, natomiast płatna telewizja kablowa oferuje pakiety różniące się ceną i ofertą programową.

Wejście komponentowe

Wejście komponentowe to element w telewizorze, który pozwala na podłączenie do niego innego sprzętu, takiego jak projektor lub odtwarzacz DVD. Dzięki temu, możliwy jest przesył analogowego obrazu o wysokiej rozdzielczości i wyświetlenie go na ekranie telewizora. Nie musimy się ograniczać do oferty programowej, tylko możemy samodzielnie wybierać filmy, które chcemy oglądać, a które znajdują się np. na nośnikach DVD.

Wejście PC VGA

Wejście PC VGA to złącze wykorzystywane w telewizorach. Pozwala na podłączenie do telewizora komputera PC lub laptopa, nawet jeśli nie posiadają one złącza HDMI. Wejście PC VGA umożliwia integrację tych urządzeń z telewizorem, co pozwala na wyświetlenie obrazu z monitora komputera, na ekranie telewizora. Dzięki wejściu PC (VGA) możemy podłączyć każdy model komputera.

Złącze RS-232C

Złącze RS-232C to jedno ze złączy telewizora. Jest ono wykorzystywane do wykonywania prac serwisowych. Przez złącze RS-232C podłączany jest komputer, by było możliwe np. wgranie nowego oprogramowania lub dokonanie zmian, a także sterowanie telewizorem z komputera. Dzięki temu możliwa jest naprawa telewizora przez punkt serwisowy, jeśli nastąpi awaria odbiornika telewizyjnego. Dla zwykłego użytkownika złącze to nie jest do niczego przydatne.

Gniazdo CI

Gniazdo CI (Common Interface) to dość nowy element stosowany w telewizorach. Dzięki niemu możliwe jest odbieranie płatnych stacji telewizyjnych lub radiowych. Nie wymaga to użycia żadnego dodatkowego kabla, wystarczy aktywna karta operatora, który świadczy usługi telekomunikacyjne. Jest to ułatwienie jeśli korzystamy z płatnych kanałów, gdyż zmniejszamy liczbę kabli podłączonych do naszego telewizora. Wystarczy włożyć kartę abonamentową do telewizora.

Ethernet (LAN)

Ethernet (LAN - Local Area Network) to złącze, które umożliwia podłączenie telewizora do Internetu za pomocą przewodu. Dzięki zastosowaniu takiej funkcji, możemy korzystać z przeglądarki Internetowej na ekranie naszego telewizora, przeglądać portale społecznościowe, strony internetowe, wyświetlać filmy lub obrazy z Internetu. Złącze Ethernet jest stosowane dla telewizorów z grupy Smart TV, pozostałe telewizory nie będą go posiadały.

DisplayPort

DisplayPort to złącze cyfrowe, które stosuje się w telewizorach. Dzięki niemu możliwy jest przesył sygnału cyfrowego z komputera na telewizor. Umożliwia to odtwarzanie plików video na ekranie odbiornika telewizyjnego. W porównaniu z innymi tego typu złączami, DisplayPort posiada najwyższą przepustowość i przesył obrazu w wysokiej rozdzielczości. Wraz z obrazem może być również przesyłany dźwięk wielokanałowy. DisplayPort zapewnia obraz i dźwięk o wysokiej jakości.

Czytnik kart pamięci

Czytnik kart pamięci to dodatek w niektórych modelach telewizorów, który umożliwia podłączenie przenośnej karty pamięci. Możemy wtedy wyświetlić na ekranie telewizora, multimedia zapisane na karcie pamięci. Jest to wygodne rozwiązane, gdyż nie jest konieczne przenoszenie zapisanych plików na inne urządzenia, które można podłączyć do telewizora. Łatwo więc obejrzymy zdjęcia lub filmy, które zrobiliśmy aparatem cyfrowym lub kamerą, wystarczy przełożyć kartę.

Pobór mocy

Pobór mocy to jeden z parametrów telewizora, który informuje o tym, ile dane urządzenie pobiera energii elektrycznej. Na tej podstawie ustala się klasę energetyczną urządzenia, która jest siedmiostopniowa od A+++ do D. Urządzenia o klasie od A+++ do A mają najwyższą klasę energetyczną, a więc pobierają najmniej prądu. Przekłada się to niższe rachunki i jest też bardziej ekologiczne.

Pobór mocy w trybie czuwania

Pobór mocy w trybie czuwania to jeden z parametrów telewizora informujący o tym, ile prądu zużyje urządzenie w trybie stand by. Tryb czuwania to bardzo wygodna funkcja, która umożliwia ponowne uruchomienie telewizora i jego wyłączenie bez konieczności podchodzenia do urządzenia, wystarczy do tego pilot. Jednak telewizor mimo, że z niego nie korzystamy wciąż pobiera energię elektryczną, dlatego im niższa wartość parametru, tym lepiej.

Czujnik oświetlenia

Czujnik oświetlenia to jedna z dodatkowych funkcji dostępnych w telewizorze, której zadaniem jest dostosowywanie jasności ekranu do warunków zewnętrznych, czyli zmiany natężenia i barwy światła w pomieszczeniu. Zmiany te są dokonywane na bieżąco i automatycznie, wraz ze zmieniającym się światłem. Jeśli zmiany dokonywane przez telewizor nam nie odpowiadają, można wyłączyć czujnik oświetlenia i ustawić stałą jasność ekranu, która nam odpowiada.