Porównanie Polaroid SNAP Touch Czarny (SB3611) vs Polaroid SNAP Biały

Polaroid SNAP Touch Czarny (SB3611)
Polaroid SNAP Touch Czarny (SB3611)
Polaroid SNAP Biały
Polaroid SNAP Biały
Cena wyprzedane wyprzedane
Ocena
5,0
1 opinia
5 5 0 (5,0)
4,3
11 opinii
4,27 5 0 (4,3)

Podstawowe informacje

Marka Polaroid Polaroid

Techniczne

Lampa błyskowa Wbudowana Wbudowana
Wizjer - Z wizjerem

Cechy Produktów

funkcjonalność
jakość zdjęć
szybkość działania

Opinie

Opinie kupujących
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Polecam. Zdjęcia dobrej jakości, nawet możliwość zapisu w RAW aparat posiada. Filmy FULL HD zadziwiająco dobre. Najlepsza funkcja to drukowanie zdjęć z mojego telefonu. Piękna sprawa. Kilkadziesiąt fotek z galerii telefonu sobie wydrukowałem. Nie myślałem, że tyle radości to może sprawić. czytaj więcej
  • Lukasz Ocena: 4,5/5
    Super aparat. Dobre zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach. czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Bardzo fajny aparat, ja kupiłem kolor niebieski. Aparat świetnie wygląda, robi dobrej jakości zdjęcia cyfrowe, a te drukowane również są niezłe. Kupiłem na ślub zamiast wypożyczyć foto-budkę i nie żałuję była to super decyzja, a aparat na podróży poślubnej jeszcze wykorzystałem i dalej będę używał :-) czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Polecam. Aparat okazał się super prezentem. Nie jest to profesjonalny aparat ale do wykonywania i drukowania okazjonalnych zdjęć jak najbardziej. Dla mnie największą jego zaletą to bardzo fajny wygląd i małe rozmiary. Mniejszego z drukarką nie znalazłem. czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 1/2 0/2

Opis pojęć użytych w porównaniu

Grubość

Grubość aparatu analogowego to miara jego fizycznego wymiaru w kierunku od frontu do tyłu. Ma to wpływ na kompaktowość urządzenia. Im mniejsza grubość, tym aparat jest bardziej poręczny i łatwiejszy do przenoszenia.

Szerokość

Szerokość urządzenia w aparatach analogowych to wymiar mierzący rozpiętość aparatu od jednej krawędzi do drugiej. Ta cecha wpływa na kompaktowość i wygodę przenoszenia.

Wysokość

Wysokość urządzenia to wymiar mierzący pionową rozpiętość aparatu. Ten parametr wpływa na ergonomiczność obsługi oraz estetykę aparatu.

Waga

Waga urządzenia w aparatach analogowych to fizyczna masa aparatu, wpływająca na jego przenośność i wygodę użytkowania. Lekkie aparaty są łatwiejsze do noszenia, podczas gdy aparaty z większą wagą mogą oferować stabilność podczas fotografowania.

Wizjer

Wizjer - element aparatu fotograficznego, który umożliwia podgląd kadru przed wykonaniem zdjęcia. Istnieje podział wizjerów na elektroniczne, charakterystyczne dla bezlusterkowców, i optyczne, które znajdziemy w lustrzankach. Wizjery mogą różnić się budową i działaniem. Lustrzanki w wizjerze przedstawiają obraz naturalny, podczs gdy aparaty cyfrowe ukazują obraz cyfrowo przetworzony. Wybierając zatem bezlusterkowec wysokiej jakości, należy zawsze szukać modelu z wysoką rozdzielczością wizjera.

Kompensacja ekspozycji

Kompensacja ekspozycji to możliwość ręcznej regulacji jasności zdjęć. Pozwala dostosować naświetlenie, idealne przy zmieniających się warunkach oświetleniowych. Im większa kompensacja, tym lepsza kontrola nad jasnością zdjęć.

Zakres otwarcia migawki

Zakres otwarcia migawki to zakres czasowy, w jakim migawka pozostaje otwarta, umożliwiając naświetlenie kliszy lub filmu światłoczułego. Im krótszy czas otwarcia, tym lepiej uchwycone są ruchome obiekty, a zdjęcia są bardziej ostre.

Lampa błyskowa

Lampa błyskowa w aparatach analogowych to wbudowane źródło światła, wspomagające fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia. Daje dodatkowe światło, redukując cienie i poprawiając jakość zdjęć.

Obszar obrazu

Obszar obrazu w aparatach analogowych to przestrzeń, która jest rejestrowana przez matrycę lub kliszę podczas robienia zdjęć. Im większy obszar obrazu, tym więcej szczegółów może być uchwycone na zdjęciach.

Rozmiar filmu

Rozmiar filmu w aparatach analogowych odnosi się do szerokości używanego filmu światłoczułego. Im większy rozmiar filmu, tym więcej szczegółów może być uchwycone, co wpływa na jakość zdjęć.

Zakres ISO

Zakres ISO w aparatach analogowych określa wrażliwość filmu światłoczułego na światło. Im wyższy zakres ISO, tym aparat jest bardziej czuły na słabe oświetlenie, jednak może to wpływać na poziom szumów na zdjęciach.

Zasilanie

Rodzaj zasilania w aparatach analogowych określa, jakie źródło energii jest używane do pracy aparatu. Może to być bateria, akumulator, lub zasilanie zewnętrzne.

Ogniskowa

Ogniskowa to parametr określający zdolność obiektywu do zbliżania obrazu. Im większa ogniskowa, tym obraz jest bardziej zbliżony, co sprawia, że obiekty wydają się większe i bliżej siebie.

Ostrość

Ostrość w aparatach analogowych to zdolność obiektywu do precyzyjnego uchwycenia szczegółów na fotografii. Im większa ostrość, tym bardziej wyraźne i klarowne są detale.

Programy

Programy makro w aparatach analogowych umożliwiają uchwycenie detali z bliska, idealne do fotografii zbliżeń na przykład roślin, owadów czy drobnych przedmiotów. Natomiast tryb selfie dedykowany jest do autoportretów, automatycznie dostosowując parametry aparatu do zdobycia najlepszych autoportretów.