Porównanie Acer Predator Orion 9000 PO9-900 (DGE0JEP003) vs MSI Aegis Ti3 8RF SLI-006EU (AEGISTI38RFSLI006EU)

Acer Predator Orion 9000 PO9-900 (DGE0JEP003)
Acer Predator Orion 9000 PO9-900 (DGE0JEP003)
MSI Aegis Ti3 8RF SLI-006EU (AEGISTI38RFSLI006EU)
MSI Aegis Ti3 8RF SLI-006EU (AEGISTI38RFSLI006EU)
Cena wyprzedane wyprzedane
Ocena
4,6
7 opinii
4,57 5 0 (4,6)

Podstawowe informacje

Marka Acer MSI
Rodzaj dysku HDD, SSD SSD

Parametry

Procesor Intel Core i9-7900X Intel Core i7-8700K
Dysk twardy 1TB HDD 3TB HDD
Pamięć RAM 16GB 64GB
Rodzaj obudowy Tower Tower
Karta graficzna - GeForce GTX 1080 Ti
Napęd optyczny - Posiada wbudowany napęd optyczny

Oprogramowanie

System operacyjny Windows 10 Home Windows 10 Home

Producent karty graficznej Nvidia Nvidia
Moc wbudowanego zasilacza - 850 W

Cechy Produktów

jakość
wydajność
wygląd

Opinie

Opinie kupujących
  • Ten produkt nie ma jeszcze opinii
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 4,5/5
    Nie znalazłem gry, w którą nie da się zagrać w max detalach w 4k w pełnej płynności! Mam nadzieję, że starczy co najmniej na 5 lat. czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 3,5/5
    Ja mam i jest fajny jednak jak ktoś chce to mogę odsprzedać za 5000, używany tydzień ale jest razem z fajną obudową czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 4,5/5
    4,5/5 czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 0/2 1/2

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj dysku

Rodzaj dysku w laptopach określa technologię pamięci masowej, na której przechowywane są dane. Najpopularniejsze rodzaje to HDD (dysk twardy) oferujący duże pojemności, oraz SSD (dysk SSD) charakteryzujący się szybkością i cichą pracą. Istnieją także hybrydowe rozwiązania łączące obie technologie dla lepszej wydajności.

Pamięć RAM

Pamięć RAM (Random Access Memory) w laptopach to rodzaj pamięci operacyjnej, która tymczasowo przechowuje dane potrzebne do bieżącej pracy systemu operacyjnego i programów. Im więcej RAMu, tym więcej aplikacji można uruchamiać jednocześnie, co przyspiesza działanie laptopa i zapewnia płynniejsze użytkowanie.

System operacyjny

System operacyjny w tabletach PC to oprogramowanie kontrolujące działanie urządzenia. Najpopularniejszymi systemami są Android, iOS (dla iPada) i Windows. Każdy ma swoje unikalne funkcje, interfejs użytkownika i kompatybilność z aplikacjami. Wybór systemu operacyjnego wpływa na dostępność aplikacji, integrację z innymi urządzeniami oraz ogólną wydajność i funkcjonalność tabletu.

Chipset

Zestaw układów scalonych odpowiedzialnych za komunikację między procesorem, pamięcią, kartą graficzną i innymi podzespołami. Decyduje o funkcjach i możliwościach płyty głównej, takich jak obsługiwane porty i technologie.

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM to największa ilość, którą Twój komputer może pomieścić i wykorzystać do płynnego działania aplikacji i zadań.

Moc wbudowanego zasilacza

Ilość energii elektrycznej, którą może dostarczyć do podzespołów komputera. Wyrażana w watach (W), wpływa na stabilność działania systemu i możliwość podłączania nowych urządzeń.

Producent karty graficznej

Firma odpowiedzialna za projektowanie i produkcję karty. Najpopularniejszymi producentami są NVIDIA i AMD. Wybór producenta wpływa na wydajność, funkcje i kompatybilność karty z systemem oraz innymi podzespołami komputera.

Rodzaj karty graficznej

Parametr określający typ i wydajność karty - może być dedykowana (np. NVIDIA GeForce) lub zintegrowana (wbudowana w płytę główną). Wybór wpływa na możliwości graficzne i wydajność komputera.

Rodzina procesora

Rodzina procesora w laptopach to określenie linii produktów procesorów stworzonych przez danego producenta, np. Intel Core i5 lub AMD Ryzen. Każda rodzina może obejmować różne modele procesorów, oferujące różne poziomy wydajności i funkcji. Wybór rodziny procesora może wpłynąć na ogólną wydajność laptopa i jego zastosowania.

Typ pamięci RAM

Typ pamięci RAM w komputerach stacjonarnych określa standard fizyczny i technologiczny pamięci - może to być DDR3, DDR4, lub DDR5. Wybór wpływa na szybkość przesyłania danych i kompatybilność z płytą główną. Większość nowoczesnych komputerów korzysta z pamięci DDR4 ze względu na wyższą wydajność.