Porównanie Dulux Acryl Matt 10L vs Dulux EasyCare Nieskazitelna Biel 9L

Dulux Acryl Matt 10L
Dulux Acryl Matt 10L
Dulux EasyCare Nieskazitelna Biel 9L
Dulux EasyCare Nieskazitelna Biel 9L
Cena od99,00 od171,90
Ocena
3,4
65 opinii
3,42 5 0 (3,4)
4,6
170 opinii
4,64 5 0 (4,6)
Wybrane oferty

Podstawowe informacje

Marka Dulux Dulux
Rodzaj Akrylowe Emulsyjne
Przeznaczenie Do sufitu Do ścian

Parametry fizyczne

Pojemność 10 L 9 L
Kolor Białe Białe
Odcień Biały Nieskazitelna Biel
Stopień połysku Matowe Matowe

Dane szczegółowe

Wydajność 12 m2/l 14 m2/l
Sposób rozcieńczenia Woda Bez rozcieńczania
Czas pełnego wyschnięcia (h) 12 2
Czas schnięcia w dotyku (h) 2 2
Czas pomiędzy położeniem drugiej warstwy (h) 4 2

Cechy Produktów

łatwość malowania
wygląd
wytrzymałość

Opinie

Opinie kupujących
  • a gate Ocena: 5/5
    DULUX Acryl Matt to super farba, żadnych problemów w malowaniu. Farba bardzo dobrze kryje. Idealny efekt przy dwukrotnym malowaniu.Zaletą jest konsystencja gęstej śmietany. Jeśli chodzi o zapach - szybko się ulotnił. Malowałam rano i po obiedzie, a wieczorem prawie nie było czuć zapachu. Super matowa. Ściany są śnieżnobiałe, dokładnie takie jak miały być. Używam farb DULUX od wielu lat i zawsze jestem bardzo zadowolona. 13 lat temu malowałam ściany farba DULUX jednokrotnego malowania - tak, była taka - efekt super, rzeczywiście wystarczyła jedna warstwa- bardzo ładne i trwałe kolory. 7 lat temu również malowałam farbą DULUX tym razem KOLORY ŚWIATA. Piękne kolory, trwałe. POLECAM. czytaj więcej
  • Agata R Ocena: 5/5
    Super wygląda nawet na suficie z tynkiem wapienno_cementowym oraz na ścianach. Z dobrym wałkiem dobrze się rozprowadza. czytaj więcej
  • Zdzisław Ocena: 4/5
    gęsta farba, malowanie bez problemów, wynik końcowy zadowalający. czytaj więcej
  • Piotruś Ocena: 5/5
    Farba Dulux easy care nie jest farbą profesjonalną. Malowanie nią dla laika na pewno nie będzie łatwa i przyjemna. Farba jest bardzo gęsta przez co jej rozprowadzanie wymaga większej uwagi. Dzięki swojej gęstości w ogóle nie chlapie. Jeśli chodzi o krycie to farba kryje Rewelacyjnie! Uważam, że farba ma świetną jakość w stosunku do ceny i jaką farbą byśmy nie malowali i tak bedziemy musieli odświeżyć pomieszczenia w których mieszkamy za 5-7lat. Kupno droższej farby np. takiej sigmy, która maluje się świetnie mija się z celem. Na pewno po nią wrócę czytaj więcej
  • Użytkownik Ceneo Ocena: 5/5
    Długo zastanawiałam się nad tym jaką farbę wybrać do pomalowania pokoi dziecięcych i ogromnego przedpokoju. Na początku zdecydowana byłam na farbę flugera jednak na wzornikach nie podobała mi się struktura farby i cena zaporowa....Zależało mi na zmywalnej farbie. Ostatecznie za namową doradcy i ekipy remontowej wybrałam farbę Duluxa Easy care. W leroy merlin farba za 9 litrów kosztowała 189 zł. Zadzwoniłam jeszcze do castoramy a tam za 10 l cena 148 zł. Farba bardzo ładnie pokryła poprzednią warstwę zżółkniętej bieli. Malowane na 2 razy , 20 litrów wystarczyło na 147 m2 ścian i sufitów. Bardzo podoba mi się eleganckie matowe wykończenie i kolor który jest idealnie biały nie beżowy, niebieski czy szary. Wadą farby jest zapach. Ja po kilku minutach przebywania w malowanych pomieszczeniach czytaj więcej
  • Grzegorz Ocena: 5/5
    Dobra farba jak za te pieniądze. Dobre krycie i w miarę trzyma się wałka więc nie chlapie. Generalnie mam do czynienia z farbami emulsyjnymi i wiem że można kupić w tej kasie ścieralności (zmywalności) lepsze produkty ale niestety za dużo większą kasę więc malując u siebie duże powierzchnie wybrałem właśnie easy care. czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 1/2 1/2
Wybrane oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Rodzaj

Rodzaj farby odnosi się do typu użytego środka wiążącego, czyli substancji, która łączy ze sobą pigmenty i tworzy trwały film farby na powierzchni. Najczęściej stosowane rodzaje farb to farby wodorozcieńczalne, alkidowe, lateksowe (akrylowe) i olejne. Farby wodorozcieńczalne rozpuszczone są w wodzie, a farby alkidowe w rozpuszczalnikach organicznych.

Przeznaczenie

Przeznaczenie w farbach odnosi się do jakiego rodzaju powierzchni lub materiałów farba jest przeznaczona do malowania. Przeznaczenie farby może określać, czy farba jest odpowiednia do malowania na powierzchniach wewnętrznych lub zewnętrznych, na metalu, drewnie, betonie czy też innych rodzajach podłoża.

Pojemność

Pojemność to ilość materiału, którą można pomieścić w pojemniku, naczyniu lub zbiorniku. Pojemność może być wyrażana w różnych jednostkach objętości, takich jak litry, mililitry, galony, kwarty, itp.

Stopień połysku

Stopień połysku w farbach określa poziom refleksyjności powierzchni pokrytej farbą. Oznacza to, jak bardzo powierzchnia odbija światło i czy ma ona matowe, półmatowe, półbłyszczące, błyszczące czy wysokobłyszczące wykończenie.

Wydajność

Wydajność farb określa ilość farby potrzebnej do pokrycia określonej powierzchni. Jest to ważna cecha farb, ponieważ wpływa na koszty i czas wymagany do przeprowadzenia malowania. Wydajność farb jest zwykle podawana w metrach kwadratowych na litr farby lub w metrach kwadratowych na jedno opakowanie farby. Im wyższa wydajność farby, tym mniejsza ilość farby będzie potrzebna do pokrycia danej powierzchni, co oznacza niższe koszty i krótszy czas potrzebny do malowania.

Sposób rozcieńczenia

Stopień rozcieńczenia w farbach odnosi się do stosunku ilości rozpuszczalnika (zwykle woda lub rozpuszczalnik organiczny) do ilości farby w mieszaninie. Jest to stosunek objętościowy lub wagowy, zwykle wyrażany w procentach.

Czas pełnego wyschnięcia (h)

Czas pełnego wyschnięcia w farbach to czas, który potrzebny jest do całkowitego wyschnięcia powłoki farby po jej nałożeniu na powierzchnię. Wyschnięcie farby to proces utwardzania, w którym składniki farby reagują ze sobą i z otaczającym powietrzem, co prowadzi do utworzenia trwałej powłoki na powierzchni. Czas pełnego wyschnięcia farby zależy od rodzaju farby, temperatury i wilgotności otoczenia oraz grubości warstwy farby.

Czas schnięcia w dotyku (h)

Czas schnięcia w dotyku to czas, jaki upływa od momentu nałożenia farby na powierzchnię do momentu, gdy farba przestaje być lepka i można ją dotknąć bez ryzyka zniszczenia wykończenia. Wartość ta może być określona przez producenta farby i jest zwykle podana na opakowaniu lub w specyfikacji produktu. Czas schnięcia w dotyku zależy od rodzaju farby, warunków aplikacji i warunków otoczenia, takich jak temperatura i wilgotność powietrza.