Porównanie Beko FSE52321DBD vs Amica 514GcES3.33ZpTsA(XVL)

Beko FSE52321DBD
Beko FSE52321DBD
Amica 514GcES3.33ZpTsA(XVL)
Amica 514GcES3.33ZpTsA(XVL)
Cena od1 037,93 od1 349,00
Ocena
4,9
30 opinii
4,87 5 0 (4,9)
4,6
16 opinii
4,55 5 0 (4,6)
Najlepsze oferty

Dane podstawowe

Producent Beko Amica
Klasa energetyczna A A
Rodzaj frontu Nowoczesny Nowoczesny
Chłodne drzwi Nie Nie
Wyświetlacz Tak Tak
Zegar Tak Tak

Płyta grzewcza

Liczba pól grzejnych 4 4
Ruszt Emaliowany -
Sterowanie Mechaniczne Pokrętła
Zapalarka gazu Tak Tak

Piekarnik

Pojemność piekarnika 55 l 65 l
Liczba funkcji piekarnika 6 10
Grill Posiada Posiada
Termoobieg Tak Tak
Rożen Nie Nie
Wnętrze piekarnika Emalia łatwoczyszcząca Emalia łatwoczyszcząca
Prowadnice - Wytłaczane
Termosonda - Nie

Bezpieczeństwo

Ochrona przeciwpyłowa Tak Nie
Moc przyłączeniowa - 3,1 kW

Parametry fizyczne

Szerokość [cm] 50 50
Kolor Czarne Szare

Funkcje Termoobieg, Grill, Zegar Termoobieg
Konstrukcja Szuflada Szuflada
Rodzaj piekarnika Elektryczny Elektryczny
Rodzaj prowadnic w piekarniku Drabinkowe Wytłaczane

Cechy Produktów

łatwość czyszczenia
łatwość obsługi
funkcjonalność
jakość wykończenia
wyposażenie
klasa energetyczna

Opinie

Opinie kupujących
  • Oli Ocena: 5/5 Bardzo delikatnie chodzą pokrętła do gazu w przeciwieństwie do kuchenki koszmaru firmy BOSCH, w przypadku której, dla komfortu użytkowania, do załączania gazu trzeba by użyć klucza francuskiego :-). Ponadto kuchenka BEKO charakteryzuje się wysoką gęstością płomienia co zdecydowanie przyspiesza gotowanie. czytaj więcej
  • Ula Ocena: 5/5 Zakup to strzał w dziesiątkę pod względem estetycznym i praktycznym. czytaj więcej
  • s...l Ocena: 5/5 Produkt bardzo estetyczny. Moim zdaniem jedyną wadą jest brak drugiej blachy do pieczenia czytaj więcej
  • w...o Ocena: 5/5 Subtelna czytaj więcej
  • m...8 Ocena: 5/5 Kuchenke mam od kilku dni ale jestem zadowolona z zakupu . Ogólnie kuchenka jest swietna :) Na plus design kuchenki wyglada nowoczesnie i ładnie . Duzy plus za ruszt zeliwny garnki nie zsuwaja sie . Chłodny front drzwi - no tu troszke producent przesadził przy 100 stopniach jest chłodny ale przy 200 juz nagrzewaja sie drzwi . I napiusane jest ze powinen byc pałak do rusztu a go nie bylo czytaj więcej
  • A.K Ocena: 4,5/5 narazie moge ocenic wizualnie i jest ok,na funkcjonalnosc przyjdzie czas pozniej poniewaz mam ja od kilku dni ale wydaje sie ze bedzie spelniac oczekiwania , w opisie podane jest rozno ale prosze sie tym nie sugerowac poniewaz jest to tylko proforma taki sobie stojak czyli rozno bez rozna :) czytaj więcej

Podsumowanie

Ilość punktów 7/9 6/9
Najlepsze oferty

Opis pojęć użytych w porównaniu

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna - wskazuje na poziom zużycia energii podczas pracy. Zgodnie ze standardami UE kuchenki gazowo-elektryczne klasyfikuje się od najbardziej oszczędnej A do najmniej G. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się urządzenia klasy A+ i A++ zużywające jeszcze mniej energii

Chłodne drzwi

Chłodne drzwi to jedna z dodatkowych funkcji kuchenek gazowo-elektrycznych. Jest to zabezpieczenie przed poparzeniem. Podczas pracy piekarnika, drzwi i obudowa urządzenia nie nagrzewają się tak bardzo, by mogły stworzyć niebezpieczeństwo dla domowników. Taka funkcja jest tym bardziej potrzebna, jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta. Chłodne drzwi pozwalają również zmniejszyć zużycie prądu, który nie jest wykorzystywany do nagrzania drzwiczek i szyby piekarnika.

Liczba pól grzejnych

Liczba pól grzejnych - zależy przede wszystkim od wielkości płyty. Małe płyty (30-40 cm) posiadają zazwyczaj 2 pola i wybierane są jako wyposażenie małych mieszkań i kawalerek. Standardowej wielkości płyta (ok. 50 cm) zawiera 4 pola. Dostępne są również duże płyty (70-80 cm), wyposażone nawet w 6 lub 8 pól, które idealnie sprawdzają się w przypadku dużych rodzin lub w lokalach gastronomisznych.

Pojemność piekarnika

Pojemność piekarnika to parametr wyrażony w litrach. Na rynku dostępne są modele od 23 do 90 litrów. Wybór odpowiedniej pojemności urządzenia jest uzależniony od naszych potrzeb i możliwości mieszkaniowych, gdyż pojemność uzależniona jest od wymiarów piekarnika. Najmniejszą pojemność mają piekarniki kompaktowe o wymiarach 60cm x 45cm: 30-50 litrów, będą one odpowiednie do przygotowania jednej potrawy. Przy większej ilości sprawdzi się piekarnik o pojemności 50-80 litrów.

Liczba funkcji piekarnika

Liczba funkcji piekarnika to jeden z parametrów piekarnika, który jest częścią kuchenki gazowo-elektrycznej. Im więcej funkcji, tym więcej możliwości przygotowania różnych potraw. W zależności od modelu urządzenia, może ono posiadać funkcje podstawowe, takie jak: grzanie górne i dolne, grill lub wiatrak. Nowoczesne piekarniki mają jednak o wiele więcej funkcji, dzięki którym piekarnik daje nam więcej możliwości, np. umożliwia pieczenie na parze.

Grill

Grill to jedna z funkcji pieczenia dostępna w piekarniku kuchenki gazowo - elektrycznej. Jest to standardowa funkcja dostępna w prawie każdej kuchence, która umożliwia grillowanie potraw bez użycia tłuszczu. Możemy nim również uzyskać chrupiącą powierzchnię potrawy, np. chrupiącą skórkę kurczaka lub zapieczony ser na zapiekance. Aby było to możliwe należy umieścić potrawę bezpośrednio pod źródłem ciepła i ustawić odpowiedni tryb w piekarniku.

Ochrona przeciwpyłowa

Ochrona przeciwpyłowa to jedna z funkcji dostępnych dla kuchenek gazowo-elektrycznych. Jest to forma zabezpieczenia, która uruchamia się wtedy, gdy palnik zostanie przez przypadek zalany wodą, co zdarza się dość często. Jeśli nastąpi zalanie palnika, zabezpieczenie przeciwpyłowe odcina dopływ gazu. Jest to ważne, w przeciwnym razie może dojść do zatrucia się domowników gazem, który jest bardzo trujący i niebezpieczny.

Funkcje

Funkcje kuchenki elektrycznej - to tryby funkcjonowania kuchenki, które ułatwiają jej użytkowanie. Najpopularniejsze wybory to: grzanie z góry, gdzie grzałka zamontowana jest w górnej części piekarnika; grzanie z dołu, czyli grzałka dolna; grzanie z góry i z dołu, jednoczesne pieczenie z obu stron; grill, intensywne grzanie od góry; termoobieg, obieg powietrza w piekarniku, dzięki czemu potrawa jest ogrzewana z każdej strony; rozmrażanie, pracuje sam wentylator.

Konstrukcja

Konstrukcja – parametr kuchenki określający zasadniczy sposób jej budowy oraz rodzaj wykorzystanych w konstrukcji materiałów. Podstawowy podział kuchenek dokonany pod tym względem wyróżnia urządzenia wyposażone w pokrywę szklaną oraz kuchenki, w których zastosowano pokrywy metalowe. Dodatkowymi elementami konstrukcji kuchenki może być wyposażenie urządzenia w wysuwaną szufladę lub w uchylny schowek przeznaczone do przechowywania podstawowych akcesoriów kuchennych.