INTEGRACJA I AKTUALIZACJA OFERT

Zakończył się proces przystępowania Twojego sklepu do współpracy z Ceneo. W dalszych krokach będziemy oczekiwać na pierwszą wpłatę zasilającą konto przedpłat Twojego sklepu. Nasz system automatycznie wykryje wpłaconą kwotę i aktywuje Twoje konto. To czy kwota została zaksięgowana możesz sprawdzić w panelu sklepowym Ceneo w zakładce Zarządzanie sklepem - > Płatności -> Faktury. W momencie zaksięgowania kwoty rubryka Data księgowania zostanie uzupełniona.
Saldo sklepu widoczne jet również na stronie głównej panelu sklepowego Ceneo.
Jeśli pieniądze pojawią się na koncie, sklep będzie oczekiwał na pierwsze przetworzenie pliku XML. Godziny pobrań pliku XML można zweryfikować w panelu sklepowym Ceneo w zakładce Zarządzanie sklepem -> Aktualizacja oferty -> Twoje ustawienia.

Co dzieje się podczas pierwszego przetworzenia pliku XML??


Oferty zawarte w pliku XML są pobierane do kolejki ofert oczekujących na integrację. Przetworzenie pliku nie oznacza ich automatycznego wyświetlenia na stronach Ceneo. Jeśli do pliku zostały wygenerowane dane takie jak kod EAN, kod producenta, kody Bloz czy ISBN odpowiednio dla leków i książek, które jednoznacznie określają produkt, oferty zostaną zintegrowane automatycznie z produktami Ceneo w przeciągu kilku dni roboczych. Jeśli produkty nie posiadają kodów, konieczna będzie ręczna integracja ofert. W takim wypadku integracja ofert może potrwać zdecydowanie dłuższy okres czasu, dlatego zachęcamy do samodzielnego przypisywania ofert do istniejących w naszym katalogu produktów za pomocą narzędzia dostępnego w panelu sklepowym Ceneo Zarządzanie sklepem -> Przypisywanie ofert -> Aktywacja. Jeśli integracja ofert sklepu nie będzie możliwa po stronie Ceneo, we wskazanej zakładce pojawi się również komunikat o powodzie odrzucenia oferty (pole Uwagi).
Jeśli w naszym katalogu nie posiadamy jeszcze produktów, które masz w swojej ofercie, konieczne jest założenie produktów przez pracowników Ceneo. Aby przyspieszyć ten proces, wyślij do nas maila z prośbą o założenie wskazanych produktów.

Jakie dane podlegają aktualizacji na podstawie pliku XML?

Podczas cyklicznych aktualizacji nadpisywane są informacje dotyczące cen, dostępności, nazw, widoczności w usłudze Kup Teraz, stanów magazynowych. Aktualizowane są też opisy i zdjęcia widoczne przy ofertach, a oferty, które nie występują już w pliku XML są ukrywane z widoczności na Ceneo (nie są one trwale usuwane, jeśli pojawią się w pliku ponownie, zostaną przywrócone bez konieczności ponownego ich integrowania). Automatycznej aktualizacji nie podlega galeria zdjęć produktu Ceneo, jego nazwa, opis i specyfikacja. Katalogiem produktów zarządzają pracownicy Ceneo, dlatego jeśli chcesz np. zaktualizować zdjęcia przy produktach Ceneo na podstawie danych wygenerowanych do pliku XML Twojego sklepu, wyślij do nas wiadomość mailową.

Potrzebujesz częstszych aktualizacji?? Przystąp do usługi i sprzedawaj produkty za pośrednictwem „Kup teraz”. Zgłoś się do nas na adres: wsparciesklepu@ceneo.pl – postaramy się dostosować przetworzenia do Twoich potrzeb.
 

FINANSE

Współpraca na Ceneo oparta jest o konto przedpłat. Dzięki temu sam decydujesz jaką ilość środków przeznaczasz na promocję w serwisie Ceneo. Saldo sklepu widoczne jet również na stronie głównej panelu sklepowego Ceneo.
Z konta pobierane są opłaty za wszystkie podstawowe usługi w serwisie Ceneo takie jak:
 • opłaty za przekliki
 • prowizje za sprzedaż w usłudze Kup Teraz
 • dodatkowe opłaty za licytację pozycji
 • podświetlanie ofert
 • promowanie na stronie kategorii
 • boksy reklamowe

Dla wykupionych dodatkowych usług takich jak:
 • kampanie reklamowe
 • Ochrona Marki
 • API
 • Teksty promocyjne
wystawiane są osobne faktury, które należy opłacić (środki nie są pobierane z konta przedpłat). Informacja o nieopłaconych fakturach znajduje się na stronie głównej panelu sklepowego Ceneo.
W momencie wyczerpania się środków na koncie przedpłat wysyłana jest informacja na adres email wskazany w zakładce Zarządzanie sklepem - > Płatności.
W tym samym miejscu można wprowadzić kwotę, dla jakiej ma być wysyłane dodatkowe powiadomienie o kończących się środkach na koncie.

Kiedy otrzymam fakturę za zasilenie konta?

Faktury wystawiane są maksymalnie do 7 dni od zaksięgowania wpłaty. Można pobrać je w firmie elektronicznej w panelu sklepowym Ceneo w zakładce
Zarządzanie sklepem -> Płatności -> Faktury. Jeśli w okresie do wystawienia kolejnej elektronicznej faktury, konto zostanie zasilone kilkukrotnie, wszystkie wpłaty znajdą się na jednej zbiorczej fakturze.
W zakładce tej będą również dostępne faktury wystawione za wykupione usługi dodatkowe np. kampanie reklamowe.
Pobranie e-faktury nastąpi po kliknięciu w Numer faktury.

Jak ponownie zasilić konto?


Wpłaty na konto należy dokonać w panelu sklepowym Ceneo w zakładce Zarządzanie sklepem - > Płatności wybierając jedną z dwóch opcji: Przelew lub Przelew PayU.

Zadeklarowanie kwoty skutkuje dodaniem faktury proforma do zakładki Zarządzanie sklepem -> Płatności -> Faktury, z której możną ją pobrać. Należy pamiętać o tym, aby w tytule podać numer proformy.
 

DODATKOWE FORMY PROMOCJI

W panelu sklepowym Ceneo dostępne są narzędzia i usługi, które pomogą Ci dodatkowo wypromować oferty sklepu na stronach Ceneo. W zakładce Promocja sklepu znajdują się między innymi:

Licytowanie pozycji


Licytowanie pozycji to usługa, dzięki której masz bezpośredni wpływ na pozycje zajmowane przez Twoje oferty na stronie produktu.

Wysoka pozycja, to szansa na większą sprzedaż i ruch w Twoim sklepie, a dzięki prezentacji logo sklepu, także doskonały sposób na budowanie wizerunku marki.

Podświetlanie ofert


W ramach tej usługi oferty sklepu, poprzez podświetlenie ich na żółto, będą wyróżnione spośród ofert innych sprzedających. Dodatkowo, pogrubiona czcionka będzie przykuwać uwagę klientów mocniej, niż w przypadku standardowej prezentacji oferty. Ten sposób promocji pozwoli na skuteczne wyróżnienie na listingu ofert.

Promowanie - strona kategorii


Usługa pozwala na promowanie ofert sklepów na początku listy produktów na stronie kategorii. Wybrane przez Ciebie produkty będą wyświetlane w osobnym boksie o nazwie „Promowane oferty” i będą opatrzone logo sklepu. Prezentowany w ten sposób produkt będzie przekierowywać użytkowników bezpośrednio do sklepu.

Boksy reklamowe


Boksy reklamowe wyświetlane są na stronie głównej Ceneo.pl, na stronach kategorii oraz na stronach poszczególnych produktów w serwisie Ceneo. Dzięki tej opcji masz możliwość dodatkowej promocji swojej oferty na stronach Ceneo.pl.
Jeśli zaś interesuje Cię dodanie dodatkowych informacji pod nazwą oferty i wyróżnienie go gwiazdką zapoznaj się z ofertą Tekstu Promocyjnego
W panelu sklepowym Ceneo znajdują się również narzędzia pomagające zweryfikować i zoptymalizować promocję w serwisie Ceneo: zakładka Raporty i analityka.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Narzędzi analitycznych, dzięki którym:
 • sprawdzisz swoje wyniki i porównasz je z konkurencją
 • poznasz dane historyczne i prognozy
 • dowiesz się na jaki wzrost ruchu możesz liczyć poprawiając pozycję swoich ofert
 • sprawdzisz obszary wymagające poprawy
 • poznasz posunięcia konkurencji

 

ZAUFANE OPINIE

Program „Zaufane Opinie Ceneo.pl” jest największym i najstarszym programem badającym wiarygodność internetowych sklepów w Polsce. System opiera się o internetowe ankiety, które są wypełniane przez tych klientów, którzy dokonali faktycznego zakupu w sklepie internetowym.

Warunkiem koniecznym jest prawidłowe zainstalowanie skryptu. Skrypt pozwoli wysłać ankiety do Klientów sklepu oraz umożliwi ocenę jakości oferowanych usług. Duża część dostawców oprogramowania umożliwia instalację skryptu Zaufanych Opinii jednym kliknięciem.

Dlaczego warto przystąpić do programu??

 • Zyskasz pozytywny wpływ na pozycję i obecność na rynku.
 • Zbudujesz pozytywny wizerunek firmy.
 • Wyróżnisz swoją ofertę na Ceneo.pl symbolem "Zaufane Opinie".
 • Otrzymasz opinie tylko od klientów, którzy rzeczywiście złożyli zamówienie w Twoim sklepie.
 • Otrzymasz precyzyjną ocenę transakcji przeprowadzonej w Twoim sklepie.
 • Uczestnictwo w Programie Zaufane Opinie jest jednym z trzech kryteriów do bezpłatnego uzyskania srebrnego pakietu Narzędzi Analitycznych.
 • Posiadanie odznaki Zaufanych Opinii wpływa pozytywnie na pozycję oferty sklepu - zwiększa szansę na wyświetlanie jej w Strefie Polecanych Ofert.
 

KOSZTY DOSTAWY

Jedynym ze sposobów zwiększenia konwersji i ograniczenia klików nieprowadzących do zakupu jest prawidłowe ustawienie kosztów dostawy. Dzięki temu użytkownicy nie będą musieli przechodzić na stronę sklepu w celu weryfikacji tej informacji.

Prawidłowe zdefiniowanie kosztów dostawy jest również warunkiem koniecznym do uruchomienia usługi Kup Teraz i zwiększenia sprzedaży w sklepie.

Koszty dostawy ustawiane są w Panelu Sklepowym Ceneo w zakładce Koszty dostawy -> Podstawowe cenniki.
Możesz również wyróżnić swoją ofertę poprzez oferowanie darmowej dostawy dla sprzedawanych produktów.
 

KUP TERAZ

Już teraz możesz zacząć dodatkowo zarabiać i zwiększyć atrakcyjność  swoich ofert, sprzedając swoje produkty bezpośrednio na Ceneo.pl.

Dzięki opcji „kup teraz” dostępnej na Ceneo.pl zyskujesz do 20% dodatkowych zamówień! Uczestnictwo w tej usłudze zwiększa również szansę na obecność w Strefie Polecanych Ofert – trzech pierwszych pozycjach na liście produktów. Zamówienia przekazywane są do sklepu automatycznie, a koszt związany z płatnościami PayU ponosi Ceneo.pl. Ponadto najkorzystniejsza oferta koszykowa są eksponowane, co dodatkowo zwiększa liczbę kliknięć nawet o 30%!
Dodatkowe źródło zamówień – dzięki usłudze możesz zwiększyć swoje zamówienia o 20%. Ważne –  Twoja oferta będzie nadal prezentowana w zakładce „Kup w sklepie”.

Użytkownicy będą chętniej wybierali Twoją ofertę – każdy zakup w usłudze „Kup Teraz” będzie objęty Programem Ochrony Kupujących.
Opłacone zamówienia i zweryfikowani kupujący - logowanie odpowiednim loginem dają pewność zrealizowanej sprzedaży.
Prosty i przejrzysty mechanizm zakupowy na Ceneo.pl oraz szeroki wybór dostępnych form płatności  będzie motywował użytkowników do częstszych zakupów w Twoim sklepie.
Pełna kontrola nad produktami prezentowanymi w zakładce „Kup Teraz” – to Ty wybierasz oferty, które się tam pojawią.
Możliwość zarządzanie zamówieniami i wpłatami od użytkowników bezpośrednio z panelu Ceneo.pl. Prosty i funkcjonalny system do obsługi dla Ciebie.
Gwarantowane częstsze aktualizacje ofert prezentowanych w usłudze „Kup Teraz”.
Atrakcyjne warunki cenowe - sprzedaż produktów poprzez zakładkę „Kup Teraz” będzie rozliczana tylko za zrealizowane zamówienia, bez stałych kosztów za prezentację oferty oraz obsługę szybkich płatności.
Sprawdź konfigurację usługi Kup Teraz w panelu sklepowym Ceneo w zakładce Kup Teraz -> Konfiguracja i zacznij cieszyć się dodatkową sprzedażą.


Potrzebujesz pomocy?