PODRĘCZNIK KONFIGURACJI INTEGRACJI Z CENEO NA PLATFORMIE SKLEPOWEJ SKY-SHOP


1. Generowanie pliku XML

Plik xml jest generowany automatycznie przez oprogramowanie sklepu. W celu uzyskania adresu pliku xml niezbędnego do rozpoczęcia współpracy, należy zalogować się do panelu administracyjnego sklepu, a następnie wybrać zakładkę Konfiguracja -> Integracje -> Porównywarki. Z dostępnej listy należy wybrać Ceneo.pl.
Przed wygenerowaniem pliku xml należy upewnić się czy generowanie pliku jest aktywne (1). Po kliknięciu opcji „Edycji” (2), w nowym oknie pojawi się adres pliku xml dla Ceneo.pl.
Niezbędne do integracji z serwisem Ceneo.pl dane takie jak: nazwa producenta, kod producenta czy kod EAN należy uzupełnić w panelu administracyjnym sklepu wybierając zakładkę Produkty -> Lista produktów -> Edycja produktu.
W oknie edycji produktu istnieje również możliwość wyboru czy dany produkt ma być generowany do pliku XML , a tym samym prezentowany w serwisie. W polu „Nie pokazuj do porównywarek” należy zaznaczyć odpowiednio „Tak” / „Nie”.

Oprogramowanie sklepu umożliwia mapowanie kategorii sklepowych do kategorii występujących w Ceneo.pl. Poprawne zmapowanie kategorii przyspieszy integrację produktów oraz zminimalizuje możliwość błędnego przypisania produktu. W celu zmapowania kategorii należy przejść do zakładki Konfiguracja -> Integracje -> Porównywarki, a następnie przy porównywarce Ceneo przejść do „Powiązania kategorii”.
Po wybraniu kategorii w sklepie np. „Pierwsza kategoria” należy przejść do pola „Kategoria porównywarki” i przypisać odpowiadającą kategorię w serwisie np.: „Sprzęt AGD/AGD wolnostojące/ …”, a następnie zapisać zmiany.