PODRĘCZNIK KONFIGURACJI INTEGRACJI Z CENEO NA PLATFORMIE SKLEPOWEJ EBEXO


1. Generowanie pliku XML

Plik xml jest generowany automatycznie przez oprogramowanie sklepu. W celu uzyskania adresu pliku xml niezbędnego do rozpoczęcia współpracy, należy zalogować się do panelu administracyjnego sklepu, a następnie wybrać zakładkę Integracje -> Lista integracji.
Z listy dostępnych porównywarek należy wybrać Ceneo.pl. Należy zwrócić uwagę czy generowanie pliku XML jest aktywne – w kolumnie „Aktywne” powinno widnieć zaznaczone pole przy Ceneo.pl. W kolumnie Link widoczny jest adres wtyczki XML dla Ceneo.pl.
Kolejnym krokiem jest przejście do ustawień dla danej porównywarki. Oprogramowanie Ebexo w zakładce Konfiguracja umożliwia generowanie wszystkich produktów do pliku XML.
W zakładce Ustawianie szczegółów możliwy jest wybór poszczególnych kategorii, które całościowo będą generowane do pliku XML.
Zakładka Pojedyncze produkty umożliwia z kolei wybór pojedynczych produktów mających się generować do pliku XML.
Niezbędne do integracji z serwisem Ceneo.pl dane takie jak: nazwa producenta, kod producenta czy kod EAN należy uzupełnić w panelu administracyjnym sklepu wybierając zakładkę Produkty -> Produkty -> Lista produktów / zestawów oraz kolejno przechodząc do okna edycji produktu.