PODRĘCZNIK KONFIGURACJI INTEGRACJI Z CENEO NA PLATFORMIE SKLEPOWEJ CSTORE


1. Generowanie pliku XML

Plik xml generowany jest automatycznie przez oprogramowanie sklepu. W celu uzyskania adresu pliku należy zalogować się do panelu administracyjnego, a następnie wybrać zakładkę Porównywarki cen. Z dostępnej listy porównywarek należy wybrać Ceneo.pl.
Kliknięcie w „Generuj XML” powoduje wygenerowanie oferty sklepu do pliku xml. Należy pamiętać, aby wszelkie zmiany dokonane w sklepie wygenerować do pliku, korzystając z opisanej wyżej opcji. W przypadku nie wygenerowania zmian do pliku, przekazywane dane będą nieaktualne a tym samym prezentowana oferta będzie nieaktualna. Istnieje również możliwość dostarczenia do serwisu Ceneo.pl, linku generującego automatycznie ofertę raz dziennie.
Niezbędne do integracji z serwisem Ceneo.pl dane takie jak: nazwa producenta, kod producenta czy kod EAN należy uzupełnić w panelu administracyjnym sklepu wybierając zakładkę Produkty -> Zarządzaj.
W zakładce Produkty można również ustawić, które z nich mają być generowane do pliku xml, a tym samym prezentowane w serwisie Ceneo.pl. W celu wybrania produktów należy wybrać zakładkę „Porównywarki”, a następnie z dostępnej listy produktów zaznaczyć te oferty, które chcemy prezentować.