PODRĘCZNIK KONFIGURACJI INTEGRACJI Z CENEO NA PLATFORMIE SKLEPOWEJ ABC24.PL


1. Generowanie pliku XML

Plik xml jest generowany automatycznie przez oprogramowanie sklepu. W celu uzyskania adresu pliku xml niezbędnego do rozpoczęcia współpracy, należy zalogować się do panelu administracyjnego sklepu, a następnie wybrać zakładkę Dodatki -> Porównywarki -> Integracja ceneo.pl ze sklepem abc24.pl.
Niezbędne do integracji z serwisem Ceneo.pl dane takie jak: nazwa producenta, kod producenta czy kod EAN należy uzupełnić w panelu administracyjnym sklepu wybierając zakładkę Produkty i klikając na wybrany produkt.
W polu „Identyfikator produktu nadawany przez producenta” należy wpisać kod EAN.

Oprogramowanie sklepu umożliwia mapowanie kategorii sklepowych do kategorii występujących w Ceneo.pl. Poprawne zmapowanie kategorii przyspieszy integrację produktów oraz zminimalizuje możliwość błędnego przypisania produktu. W celu zmapowania kategorii należy wybrać zakładkę Kategoria -> Edycja. Po wybraniu kategorii w sklepie np. „E-papieros” należy przejść do pola „Kategoria ceneo:” i przypisać odpowiadającą kategorię w serwisie np.: „Dom i wnętrze/Delikatesy/Trafika/E-papierosy i akcesoria/E-papierosy” następnie kliknąć „Zapisz nowe ustawienia kategorii”.