Zabawki dla niemowląt

4,7 z 159632 opinii
Zabawki dla dzieci są skierowane nie tylko do tych starszych, chodzących i dobrze radzących sobie z trzymaniem niektórych przedmiotów. Można je także bez żadnych obaw kupować niemowlętom. Tutaj jednak trzeba być szczególnie ostrożnym pod względem dopasowania ich do wieku dziecka oraz jego zdolności.

Jakie zabawki nadają się dla niemowląt?

Oczywiście ilość zabawek dla niemowląt nie jest na rynku aż tak duża, jak przykładowo dla dzieci starszych. Jednak wybór wśród zabawek tego typu, także jest dość duży. Dla małego dziecka zdecydowanie warto zakupić matę edukacyjną, która pozwala maluchowi na jeszcze lepszy rozwój oraz zabawkę. Poza tym warto także inwestować w typowe zabawki, takie jak karuzele do łóżeczek czy też grzechotki, którymi dziecko może zająć się podczas spaceru w wózku. Z typowych zabawek na pewno dziecku potrzebne są na samym początku gryzaki, którymi dzieci także chętnie się bawią w łóżeczku. Warte zakupu są także zabawki muzyczne, przykładowo mówiące misie czy też kwiatki. Najważniejsze jest jednak to, by zabawka była odpowiednio miękka. Niemowlę ma bowiem problemy z prawidłowym utrzymaniem niektórych rzeczy, dlatego jest to kwestia bezpieczeństwa. Dziś na rynku są przeróżne zabawki dla niemowląt. Skupiają się one przede wszystkim na zabawkach edukacyjnych, muzycznych oraz interaktywnych. Ważne dla takiego malucha są także pluszaki i maskotki, które lubi gromadzić w łóżeczku. Na początku dziecko bardzo szybko się rozwija, dlatego warto dostosowywać zabawki do miesiąca jego życia.
Tylko oferty
Cena
Producent
Wiek dziecka
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Piosenki i kołysanki dla dzieci Poprzednie Następne
Kto nie wspomina kołysanek z dzieciństwa? Kołysanki i piosenki pomagają się wyciszyć i z łatwością pomogą ukołysać twoją pociechę do snu. Piosenki na dobranoc nie tylko ułatwiają usypianie dziecka, ale także rozwiną jego wyobraźnię i muzykalność.
Pianinko dla dzieci Poprzednie Następne
Nie wiesz jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, która będzie pełnić funkcję edukacyjną i jednocześnie da mu dużo frajdy? Interaktywne pianino elektryczne dla niemowlaka jest wspaniałą zabawką, która uczy i cieszy.
Prezent dla nowo narodzonego dziecka: Jak wybrać Szumisia dla noworodka? Poprzednie Następne
Wyprawka niemal gotowa. Za kilka dni przyjdzie na świat nowy członek rodziny. Zastanawiasz się jednak, co jeszcze potrzeba takiemu maluchowi, aby łatwiej było mu odnaleźć się w nowym świecie. Miś Szumiś przychodzi z pomocą. Nie dość, że jest piękną przytulanką, to jeszcze pomoże w zasypianiu i odtworzy dźwięki, jakie noworodek zna z życia płodowego. To idealny pomysł na prezent dla nowo narodzonego dziecka.
Karuzela nad dziecięce łóżeczko – o czym pamiętać podczas zakupu? Poprzednie Następne
Ma nie tylko stanowić ciekawą dekorację, ale przede wszystkim wspomóc rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i słuchowej Twojej pociechy. Podpowiadamy, czym powin...
Jaki kojec dla dziecka? Poprzednie Następne
Rodzice w sprawie użytkowania kojca dla dziecka są podzieleni. Jedni śmiało przyznają, że to absolutny hit, a inni do przedmiotu podchodzą sceptycznie. Zapoznaj się z rankingiem kojców dla dziecka oraz poznaj ich wady i zalety. Sprawdź, który kojec jest najlepszy. Przeczytaj.
Zabawki interaktywne dla 6-miesięcznego dziecka Poprzednie Następne
jako rodzice nieustannie zachęcacie niemowlę do nauki nowych rzeczy, stymulujecie jego zmysły, rozbudzacie myślenie i zapamiętywanie. Pomogą wam w tym zabawki interaktywne dla 6-miesiecznego dziecka.
Jaki gryzak dla dziecka kupić? Poprzednie Następne
Twój maluch zaczął się intensywnie ślinić, wszystko wkłada do ust i jest marudny? Jeśli tak, wiele wskazuje na to, że wkrótce pojawią się u niego pierwsze zęby. Słowo „ząbkowanie” mrozi krew w żyłach niejednego z rodziców. Podpowiadamy, jaki gryzak dla dziecka kupić, aby przetrwało ten trudny czas odrobinę łatwiej.
Nauka literek – jakie zabawki wybrać? Poprzednie Następne
Nauka literek otwiera przed dzieckiem całe morze nowych możliwości, a także pomaga ułatwić szkolny start. Wejdź i dowiedz się więcej!

Zabawa niemowląt - opinie