Różańce komunijne

Pierwsza Komunia Święta to jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w życiu dziecka. Oprócz religijnego znaczenia tej chwili, która oznacza początek dojrzałej drogi ku wierze, to także niezwykłe wydarzenie rodzinne. Warto, by wśród pamiątek Komunii nie zabrakło takich, które będą towarzyszyć chłopcom i dziewczętom na stałe.

Wspaniały podarunek, który może przypominać o sile modlitwy każdego dnia. Różańce komunijne pozostaną z dziećmi na całe życie

Dzieci pierwszokomunijne poznają wielki skarb wiary - Eucharystię, uczą się refleksji nad własnymi uczynkami i poznają moc modlitwy. Różaniec pomógł wielu ludziom, kierując ich słowa i myśli ku Matce Bożej. Wiele prezentów podczas tego wydarzenia przynosi dzieciom nieskrywaną radość, jest spełnieniem ich marzeń, pozwala poczuć się wyjątkowo. Komunijny różaniec może służyć pomocą wtedy, gdy czar innych prezentów minie wraz z dziecięcym wiekiem. Być może niejeden lub niejedna z nas wciąż przesuwa w palcach te same paciorki, których po raz pierwszy dotknął podczas swojej komunii.Eleganckie, dyskretne, ale jednocześnie w żywych kolorach, dopasowane do dziecięcej wrażliwości - takie różańce komunijne najlepiej sprawdzą się jako pamiątki tego niezwykłego dnia. Tradycyjnie dla dziewcząt przeznacza się kolor różowy, dla chłopców niebieski, ale obecnie mamy możliwości większego wyboru. Piękne wzory z imitacji masy perłowej lub koralowej również pasują do komunijnych sukienek i alb. Zresztą - każdy różaniec stanie się wyjątkowy wtedy, gdy często będzie się pojawiał w dłoniach najmłodszych.
;