Przyłbice ochronne

4,5 z 47000 opinii

W ostatnim czasie zwrócono uwagę na fakt, że ochrona twarzy ma niezwykle istotne znaczenie, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy narażeni na zarażenie się chorobą zakaźną. Droga kropelkowa to najczęstszy sposób przenoszenia zarazków, dlatego tak ważne jest, aby chronić oczy, usta i nos. Przyłbica ochronna ma za zadanie nie tylko zasłaniać te miejsca przed rozbryzgiem cieczy, lecz również stanowi przeszkodę dla odłamków ciał stałych.

Czy warto robić samemu przyłbice ochronne oraz jakie znaczenie ma producent przyłbic?

Przyłbice ochronne, podobnie jak maseczki, mogą zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Chociaż powszechnie sądzi się, że przyłbice ochronne wykorzystywane są w głównej mierze przez personel medyczny, to coraz częściej osoby niezwiązane z medycyną pytają, gdzie kupić przyłbice ochronne. Warto podkreślić, że przyłbice są skutecznym środkiem ochrony przed infekcjami przenoszonymi drogą kropelkową. Bez wątpienia każdy szpital oraz praktyka dentystyczna powinna być zaopatrzona w ten rodzaj sprzętu medycznego. Pomimo że przyłbice można wykonać samodzielnie w domu, opłaca się zaufać producentom profesjonalnych przyłbic na twarz. Taka osłona sprawi, że najbardziej narażona na działanie szkodliwych czynników część ciała będzie chroniona przed wniknięciem do organizmu drobnoustrojów. Ponadto przyłbice ochronne zapewniają wygodę podczas wykonywania zajęć.

Zobacz również inne środki ochrony indywidualnej, które zamówisz przez internet na Ceneo

Artykuły BHP
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Typ
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Maska lakiernicza. Jak działa? Przed czym chroni? Poprzednie Następne
Kiedy warto założyć maskę lakierniczą? Zobacz, przed czym chronią maski lakiernicze i jaki rodzaj wybrać.
Maski antywirusowe czy antybakteryjne? Jaka jest różnica? Poprzednie Następne
Niemal codziennie w mediach można usłyszeć nowe doniesienia dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, że jego dotarcie do Polski pozostaje kwestią czasu. Czy popularne maski chirurgiczne są w stanie chronić przed infekcją? Wybrać maskę antywirusową czy antybakteryjną? A może nie ma pomiędzy nimi różnicy?