Motory

4,5 z 41620 opinii
Motory, nazywane również jednośladami, to wyjątkowe pojazdy. Nie tylko pozwalają na pokonanie dystansu z punktu A do punktu B. To umożliwiają również samochody. Jednak motocykle mają w sobie również "to coś", czego brakuje samochodom - umożliwiają czerpanie prawdziwej przyjemności z podróży. Nic dziwnego, że każdego roku rośnie liczba ich zwolenników.

Motory dla początkujących

Szczególną kategorią wśród motorów są motory turystyczne. Umożliwiają one wygodne pokonywanie nawet dalekich dystansów. Zazwyczaj są wyposażone w duży silnik, umożliwiający dynamiczną jazdę nawet z pokaźnym bagażem, podróżując w dwie osoby. Mimo tego pozwalają na spore oszczędności na paliwie, w porównaniu z podróżowaniem samochodem osobowym. Jednak nie każdy czuje się pewny siebie na myśl o kupowaniu motocykla wyposażonego w dużą jednostkę napędową, szczególnie jeśli nie ma wcześniejszego doświadczenia w wykorzystywaniu tego środka lokomocji. Wielu producentów zauważyło takie obawy u swoich konsumentów i dostosowało do nich swoją ofertę. Możemy znaleźć np. motory turystyczne wyposażone w mniejsze silniki, rzędu 250 cm3, które nadal umożliwiają komfortowe pokonywanie większych odległości, będąc przy tym jeszcze bardziej oszczędne w zapotrzebowaniu na paliwo, ale również, co ważniejsze, wymagające mniejszych umiejętności technicznych od kierowcy, co jest szczególnie ważne w przypadku początkujących kierowców. Nie pociągają one zbytnio do nadużywania pełni mocy i rozpędzania do prędkości maksymalnych, gdyż nawet ta jest ograniczona w stosunku do dużych motorów.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Stan

Marka

Rok produkcji

Pojemność silnika (cm3)

Moc (KM)

Rodzaj paliwa

Skrzynia biegów

Typ silnika

Rodzaj napędu

Kolor

Informacje dodatkowe

Przebieg (km)

Pochodzenie

Kraj pochodzenia

Uszkodzony

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać? Poprzednie Następne

Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać?

Zakup pierwszego motocykla to chwila, w której emocje mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Najczęściej objawia się to nieodpowiednim strojem, nie zapewniającym motocykliście niemal żadnego bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed zakupem pierwszego stroju na motocykl?

Pielęgnacja samochodu po zimie – o czym należy pamiętać? Poprzednie Następne

Pielęgnacja samochodu po zimie – o czym należy pamiętać?

Zima nie zachęca do regularnej pielęgnacji samochodu. Podpowiadamy, jak doprowadzić do samochód do czystości po sezonie jesienno-zimowym.

Jak dobrać oponę do felgi? Poprzednie Następne

Jak dobrać oponę do felgi?

Prawidłowy dobór opon do felgi jest bardzo ważny. Sprawdź, jak dobrać oponę do felgi.

Jaki alkomat kupić? Ranking alkomatów Poprzednie Następne

Jaki alkomat kupić? Ranking alkomatów

Alkomaty to urządzenia, które mogą znaleźć zastosowanie u każdego kierującego. Jaki alkomat wybrać? Oto ranking najpopularniejszych alkomatów.

Opony wielosezonowe – czy warto? Poprzednie Następne

Opony wielosezonowe – czy warto?

Wielu kierowców decyduje się na opony wielosezonowe – czy warto zakładać opony wielosezonowe? Sprawdź, jakie mają wady i zalety.

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać? Poprzednie Następne

Monitor do kamery cofania – jaki wybrać?

Kamery cofania spotkasz zazwyczaj w samochodach marek premium lub w topowych wersjach wyposażenia. Tymczasem niewiele osób wie, że w prosty sposób można ją zamontować nawet w starszym, ubogo wyposażonym samochodzie. Monitory do kamery cofania codzienne ułatwiają manewrowanie setkom kierowców.

;