Misie Szumisie

4,7 z 113657 opinii

Wyobraź sobie siebie na plaży. Leżysz na ciepłym, miękkim piasku i słyszysz, jak fale z charakterystycznym szelestem uderzają o brzegi. To jeden z najbardziej relaksujących dźwięków na świecie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że każdy maluszek lepiej zasypia i śpi przy lekkim szumie, tym bardziej, że podobny dźwięk słyszał przez 9 miesięcy w brzuchu mamy.

Kiedy i po co używać misia szumisia?

Misie szumisie powstawały z myślą o tych dzieciach, którym trudno jest zasnąć. Noworodki dokładnie pamiętają, jak to było u mamy pod sercem, dlatego biały szum (odgłos słyszany przez dziecko w fazie prenatalnej), który wydaje z siebie miś, kojarzy się im z ciepłem i bezpieczeństwem.

Jak wyglądają misie szumisie?

Te specyficzne przytulanki można kupić, najczęściej, w trzech wariantach:

  1. Szumiś-Główka – maskotka składa się z samej główki, w środku której umieszczony jest szumiący mechanizm. W zależności od producenta zabawki, miś wydaje maksymalnie 5 rodzajów szumu. Zwykle są to: dwa różne dźwięki suszarki, szum wód płodowych z biciem serca, szum padającego deszczu i fal morskich.
  2. Szumiś Chłopiec lub Dziewczynka – większy model maskotki, który jest dostępny w wersji dziewczęcej i chłopięcej
  3. Szumiś-Maskotka – również większy miś, posiadający rączki i nóżki. Może stać się wiernym towarzyszem, np. w wózku podczas spacerów.

W niektórych modelach mogą się znaleźć szeleszczące elementy, np. w rączkach maskotki. Najczęściej każdy z wariantów po 60 minutach zaczyna się stopniowo wyciszać, tak by nie wybudzić maluszka, a następnie sam się wyłącza.

Nie tak dawno temu na rynek wyszły również szumisie ze specjalną funkcją niani oraz z alarmem. Dzięki nim rodzic uzyskuje informację o tym, że dziecko się obudziło lub płacze. Dobrą wiadomością jest również to, że z większości maskotek można wyciągnąć szumiący mechanizm, a misia spokojnie wyprać w pralce.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

$$_Usuń filtr

Rodzaj

Wiek dziecka

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Zabawki do wózka łóżeczka i fotelika - opinie