Sklepy muzyczne Kraków

Zapoznaj się z topowymi sklepami muzycznymi w Krakowie. Sprawdź prezentowane oferty poniżej i wybierz coś dla siebie. Szeroka gama produktów pozwoli porównać i wybrać odpowiedni sprzęt muzyczny, a także różnego rodzaju dodatki i akcesoria. Odwiedź sklep, który znajduje się najbliżej Ciebie.

Kontakt

Salon Muzyczny Tryton
Adres: Focha 1, 30-111 Kraków
Telefon: 797 709 961

Muzyczny Kraków

Kraków jest miastem w którym bardzo łatwo jest skorzystać z rozmaitych usług czy kupić coś, czego w innych miejscowościach nie da się znaleźć. Szczególnie deficytowym produktem w miastach mniejszych niż Kraków są salony muzyczne. Dobre sklepy muzyczne, to sklepy specjalistyczne, w których znajdziemy nie tylko proste instrumenty, lecz przede wszystkim bardzo wysokiej jakości, dla zawodowych muzyków. To w takich sklepach muzyka zaczyna grać już na widok wystawionego pianina czy gitary. Oczywiście nie wszystkie salony muzyczne będą takie same, ponieważ w zależności od ilości miejsca, będzie w nim więcej lub mnie instrumentów.


czytaj więcej

Jaki sklep muzyczny wybrać do zakupu wymarzonego produktu?

W zależności od jakości produktów, należy zwrócić uwagę na jakość oraz trwałość sprzętu. Dla kogoś, kto chce prosty element, ale nie ma zbyt dużo pieniędzy, każdy sklep w Krakowie będzie dobry. Jednak warto wiedzieć, że w przypadku bardzo skomplikowanych urządzeń oraz rozmaitych jakości, zdecydowanie polecane sklepy muzyczne spełnią swoje zadanie. Między innymi dlatego, iż będzie tam odpowiednia obsługa, która nie tylko dobierze urządzenie, lecz także dopasuje według umiejętności oraz oczekiwań.

Co zawierają najlepsze sklepy muzyczne?

W zależności od wielkości lokalu, będzie to bardzo profesjonalny i rozbudowany sklep lub mały sklepik z niewielkimi elementami.

  1. Gitary i basy - w tej grupie znajdą się rozmaite gitary, od elektrycznych po zwykłe. Można tam też znaleźć Ukulele oraz basy akustyczne i elektroakustyczne. Dla osób, które poszukują strun do własnej gitary czy wzmacniaczy, ta grupa będzie najlepszym wyborem.
  2. Klawiszowe - to bardzo różnorodna grupa, w której znajdą się pianina akustyczne, estradowe, fortepiany akustyczne i cyfrowe, akordeony, syntezatory, keyboardy, wzmacniacze oraz elementy, stosowane przy tego rodzaju sprzętach. W zależności od potrzeb oraz rodzaju muzyki, którą chcemy tworzyć, do wyboru jest sporo, jednak dobrze doradzony sprzęt jest bardzo istotny.
  3. Perkusyjne – każdy przeciętny człowiek zna konkretny instrument jako perkusja. Tymczasem jest to połączenie talerzy, bębnów oraz elementów takich jak pałki, które w konkretnym połączeniu dają niesamowity rodzaj muzyki. W takiej grupie można zatem zakupić cały zestaw perkusji akustycznych lub elektronicznych, lub po prostu pojedyncze sprzęty takie jak mikrofony, talerze, werble czyli bębny, czy rozmaite akcesoria. Często bowiem się zdarza, że coś z zestawu się zepsuło i trzeba dokupić brakujący element.
  4. Dęte – to produkty, z których wydostaje się dźwięk po wtłoczeniu do nich powietrza. W tej grupie znajdują się: flety proste i boczne, trąbki, saksofony, harmonijki ustne, oboje, klarnety, oraz melodyki, czyli produkty klawiszowe, które potrzebują jednak wdmuchanego powietrza.
  5. Smyczkowe - czyli skrzypce, wiolonczele, kontrabasy oraz altówki.
  6. Akcesoria – w każdy rodzaju muzyki bardzo przydają się konkretne elementy, które może nie są niezbędne, lecz bardzo ułatwiają pracę. W takiej sytuacji są statywy, stojaki, mikrofony, stoliki, słuchawki, kable, specjalna odzież, nuty, książki, płyty DVD, futerały czy środki do pielęgnacji.
  7. Instrumenty szkolne – w tej grupie znajdują się wszystkie elementy, wykorzystywane na lekcjach muzyki. Będą to tamburyna, trójkąty, flety, bębenki czy grzechotki.

    Kupno odpowiedniego instrumentu nigdy nie powinno być powodowane chwilową ochotą, lecz powinna to być przemyślana decyzja. Ponieważ profesjonalny sprzęt muzyczny jest bardzo drogi, jego zakup też powinien być wyważony i zakupiony z sensem. Jeśli bowiem dziecko marzy o gitarze, czy flecie, zamiast kupować mu już solidny profesjonalny sprzęt, warto rozważyć wypożyczenie, żeby dziecko się zorientowało, czy po kilku dniach nie znudzi mu się muzyka i nie zechce przerwać nauki. W takiej sytuacji bowiem pozostajemy z zakupionym, niezbyt tanim urządzeniem, z którym nie wiadomo co zrobić. Nie każdy też nadaje się do danego instrumentu, gdyż osoba, która z niego korzysta, musi być do niego dopasowana, czyli nie za mała i nie za słaba, by np. dmuchać w puzon.