Data modyfikacji:

Ranking najlepszych myjek ciśnieniowych do 1000 zł

Myjki ciśnieniowe to uniwersalne narzędzia przydające się właścicielom domów, garaży,, ogrodów i samochodów. Z urządzeń tego rodzaju korzystają także profesjonalne firmy sprzątające ponieważ zapewniają one niezwykle wysoką skuteczność usuwania nawet najtrudniejszych zabrudzeń, przyspieszają pracę i nie wymagają używania dużej ilości środków chemicznych, które mogą uszkadzać oczyszczane powierzchnie. Podpowiadamy zatem, jaka myjkę do 1000 złotych najlepiej wybrać.
najlepsze myjki ciśnieniowe d0 1000 zł

Myjka ciśnieniowa – co warto wiedzieć o urządzeniu?

Myjka ciśnieniowa jest niezwykle prosta w obsłudze, choć podczas operowania na różnych typach powierzchni może wymagać od użytkownika zmiany techniki czyszczenia, a także stosowania dodatkowych akcesoriów dołączonych do urządzenia. Sprzęt czyści zabrudzenia za pomocą strumienia wody pod wysokim ciśnieniem.
We wnętrzu myjki umieszczona jest specjalna pompa, zasysa ona ciecz pobieraną bezpośrednio z kranu lub zaworu, z którym połączona jest za pomocą węża. Pompa podwyższa ciśnienie wody, a następnie kierują ją do dyszy, z której wydostaje się ona z dużą siłą na zewnątrz, dzięki temu jest ona w stanie dotrzeć z łatwością do nawet niezwykle wąskich i głębokich przestrzeni, usuwając bród, którego normalnie nie da się pozbyć za pomocą tradycyjnych ręcznych narzędzi.
Świetnie radzi sobie też ze starymi zanieczyszczeniami, które mocno wynikły w powierzchnię materiałów takich jak kamień lub beton. Pozbędziemy się więc z jej pomocą osadu z komina lub elewacji budynku oraz tłustych plam na podjeździe pozostałych np. po oleju silnikowych. Z pomocą myjki można też doprowadzać do porządku powierzchnie metalowe, takie jak ogrodzenia, bramy lub karoserie aut. Jaka myjka do mycia samochodu czy tarasu do 1000 zł będzie dobrym wyborem?

Myjka ciśnieniowa do 1000 złotych – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Oczywiście wybór odpowiedniej myjki ciśnieniowej nie jest specjalnie łatwy zadaniem, podczas zakupów musimy bowiem zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które opisaliśmy poniżej.

Typ myjki

Myjki ciśnieniowe możemy podzielić na dwa podstawowe typy, zasilane energią elektryczną lub silnikiem spalinowym. Te pierwsze to tańsze i bardziej uniwersalne urządzenia, które odznaczają się niższą wagą i kompaktowymi rozmiarami. Ponieważ są zasilane za pomocą prądu o standardowym napięciu 230 V muszą być stale podłączone do gniazdka elektrycznego, co czasem wiąże się z użyciem wielometrowego przedłużacza i może ograniczać ruchy użytkownika.
Myjki spalinowe to rozwiązanie dla profesjonalistów. Sprzęt ten przeznaczony jest do najbardziej wymagającej pracy np. na placach budowy lub w zakładach przemysłowych. Jest on zasilany za pomocą silnika spalinowego, co sprawia, że użytkownik jest uniezależniony od dostępności do źródła zasilania.
Napęd ten jest jednak bardzo głośny w trakcie pracy, wymaga uzupełniania paliwa, a także zwiększa ciężar oraz wymiary urządzenia. Jak w przypadku każdego silnika istnieje także znacznie większe ryzyko jego uszkodzenia lub awarii, dlatego przed pierwszym użyciem po dłuższym czasie przestoju jego mechanizm wymaga odpowiedniej konserwacji i kontroli.

Moc myjki i generowane przez nią ciśnienie wody

O skuteczności myjki decyduje w dużej mierze jej ciśnienie robocze, im jest wyższe, tym lepiej radzi sobie ona z najbardziej trudnymi zabrudzeniami. Jeżeli chodzi o ten parametr górują tutaj oczywiście przede wszystkim sprzęty dla profesjonalistów.
Eksperci zalecają, by do użytku domowego sięgać po urządzenia z ciśnieniem roboczym na poziomie 70-170 barów, dzięki niemu bez problemu umyjemy chodnik, podjazd, elewacje, a także samochody, rowery lub narzędzia. Przeważnie modele oferujące większe ciśnienie pozwalają także na jego regulację wedle potrzeb.
Koniecznie zwracamy też uwagę na moc pompy, która wyrażana jest w watach. Do codziennej lub okazjonalnej pracy wystarczą w zupełności urządzenia 1200-1600 W. Jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, spędzamy dużo czasu w warsztacie, możemy sięgnąć po modele o mocy nawet do 3000 W.

Obsługiwana temperatura wody

Właściciele myjek ciśnieniowych wiedzą, że używanie ciepłej wody mam wiele dodatkowych zalet i pozwala szybciej pozbyć się najbardziej opornych zabrudzeń. Większość modeli oferuje wsparcie dla gorącej cieczy o temperaturze 40-50 stopni Celsjusza, która pomoże oczyścić zabłocone opony.

Długość węża

Istotną cechą myjki może być długość jej węża, który jest podłączony do źródła wody. Jeżeli mamy duży ogród lub działkę warto sięgnąć po modele z jak najdłuższymi wężami. Pamiętajmy jednak, że urządzenia takie nie sprawdzą się na niewielkich przestrzeniach, tym bardziej, że długi wąż znacząco zwiększa wagę urządzenia.

Dodatkowe akcesoria

Ważnym elementem myjki są jej dodatkowe funkcje. Z pewnością przydatny będzie np. pojemnik na chemiczny środek czyszczący, gdy natrafimy na szczególnie trudne do pozbycia się zabrudzenia. Równie pomocne są wymienne dysze pozwalające kontrolować szerokość strumienia wody, a tym samym dokładność mycia.
Najpopularniejsze z nich to dysze płaskie, punktowe i rotacyjne. Te pierwsze przeznaczone są do bardziej wrażliwych powierzchni, drugie pozwalają na dokładniejsze mycie niewielkich przestrzeni, a ostatnie przeznaczone są do najbardziej opornego brudu. Atutem jest też możliwość przypięcia szczotek i pianownic, poprawiających jakość czyszczenia, gdy używamy detergentów.
jaka myjka ciśnieniowa do 1000

Ranking najlepszych myjek ciśnieniowych do 1000 złotych

1. Karcher K5 Universal

Kompaktowa myjka z maksymalnym ciśnieniem 145 barów oraz mocy pompy 2100 W. Maksymalna temperatura wody to 40 stopni Celsjusza. Urządzenie waży 9,5 kilograma, wąż ma 8 metrów.

2. Karcher K3

Myjka o połowę tańsza od modelu K5, która oferuje ciśnienie wody na poziomie 120 barów. Moc pompy to 2100 W, maksymalna temperatura wody to 40 stopni Celsjusza. Model ma bardzo małe wymiary i waży zaledwie 6,5 kilograma.

3. Stihl RE 100 PLUS Control

Myjka ciśnieniowa do 1000 złotych o maksymalnym ciśnieniu 110 barów. Moc pompy to 2100 W, a poziom generowanego hałasu przy pełnym obciążeniu to 89 decybeli. Dysza 3-w-1 pozwala na łatwe przełączenie pomiędzy dyszą płaską, rotacyjną i przeznaczoną do rozpylania wody.

4. Bosch UniversalAquatak 135

Model o ciśnieniu maksymalnym na poziomie 135 barów, z pompą o mocy 1900 W. Maksymalna temperatura wody to 40 Celsjusza. Sprzęt odznacza się cichą pracą i oferuję pojedynczą dyszę pracującą w trzech różnych trybach.

5. Makita Hw101

Tania myjka ciśnieniowa do domu od firmy Makita. Maksymalne ciśnienie to 100 barów, a moc silnika 1300 W. Sprzęt podgrzewa wodę do temperatury 50 stopni Celsjusza. Waga sprzętu to nieco ponad 6 kilogramów. Długość węża wynosi 3 metry.
Zdjęcie: Envato Elements