Żywienie i pielęgnacja koni

4,6 z 30162 opinii
Żywienie i pielęgnacja koni wcale nie jest takia prosta jak Nam się wydaje, wymaga to bardzo dużo pracy i poświęcenia z Naszej strony.
Koń jak dobrze wiemy jest dużym zwierzęciem a do tego bardzo energicznym, z tego właśnie względu powinny jeść pasze treściwą taką jak: ziarno owsa, kukurydzy czy jęczmienia. Konie oczywiście zajadają się też sianem łąkowym, jednak to im nie wystarcza w zupełności a szczególnie tym osobnikom które ciężko pracują, ich dieta powinna zawierać również bardziej wartościowe składniki. Zwierzęta te powinny być karmione co najmniej 3 razy dziennie i najlepiej codziennie o tej samej porze. Uwielbiają one również owoce takie jak jabłka czy warzywa takie jak marchewka, bardzo chętnie się Nimi zajadają, jednak nie samym jedzeniem zwierze żyje, konik powinien mieć też zawsze obok wiaderko z wodą z której będzie mógł zawsze skorzystać gdy tylko zachce mu się pić.
Pielęgnacja koni również wcale nie jest prosta, wymaga dużo cierpliwości i zaangażowania, najwięcej uwagi potrzebują kopyta i skóra zwierzęcia.
Kiedy koń wróci do stajni jego skórą od razu należy się zająć wymasować, wymyć i wysuszyć. Za pomocą włosianej gęstej szczotki należy czyścić suchą skórę konia, najlepiej codziennie, z kolei do czesania włosów najlepiej sprawdza się grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.
Codziennie powinniśmy wyczyścić zwierzęciu kopyta , czyli za pomocą kopystki wyczyścić podeszwę i rowki strzałki obornika, należy sprawdzać również czy między podkową nie ma żadnych bolesnych kamyczków.
Więc jak widać sama pielęgnacja u koni wymaga sporo poświęcenia i samozaparcia, ponieważ jakiekolwiek zaniedbanie z Naszej strony może skutkować cierpieniem zwierzęcia co niestety może doprowadzić do poważnych konsekwencji i powikłań. Pozostałe akcesoria - żywienie i pielęgnacja koni: zgrzebło igiełkowe, pędzelek do kopyt, kopystka z plastikową rączką, gąbki, gumki do grzywy, szczotko-kopystka, zgrzebło finlandzkie, grzebień aluminiowy, golarka do głowy konia, ściągacz do wody, torba na szczotki, żel brokatowy i wiele innych dodatków które są warte uwagi. Więc jak widzimy żywienie i pielęgnacja koni wymaga dużo poświęcenia z Naszej strony, koń jest bardzo wymagającym zwierzęciem ale za to daje Nam swoją miłość a myślę że to Nam wszystko wynagradza.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Rower dziecięcy jako prezent na komunię Poprzednie Następne

Rower dziecięcy jako prezent na komunię

Już niedługo sezon komunijny, tak więc należy pomyśleć nad prezentami dla swoich pociech. Warto zdecydować się na sprawdzoną niespodziankę - dziecięcy rower. Spełnij marzenie swojego dziecka i podaruj mu uśmiech w ten wyjątkowy dzień. Zajrzyj na Ceneo.pl

Deskorolka fish — opcja dla prawdziwych hobbystów Poprzednie Następne

Deskorolka fish — opcja dla prawdziwych hobbystów

Deskorolka typu fish świetnie nadaje się do jazdy po mieście. Choć za jej pomocą nie wykonamy spektakularnych trików, ma ona swoje zalety, o których piszemy w niniejszym poradniku.

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć? Poprzednie Następne

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć?

Twój wyjazd na narty zbliża się wielkimi krokami, do takiej wyprawy należy się, rzecz jasna, odpowiednio przygotować. a Ty dalej nie wiesz co powinno znaleźć się w Twojej walizce? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Proteiny w proszku czy w jedzeniu — porady dla aktywnych Poprzednie Następne

Proteiny w proszku czy w jedzeniu — porady dla aktywnych

Moda na uprawianie sportu i prowadzenie zdrowego stylu życia trwa w najlepsze, a nieodłączną częścią postępów w sporcie jest bogata w proteiny dieta. Każda osoba zainteresowana tematem zetknęła się zapewne z dylematem — proteiny w proszku czy w jedzeniu?

Mikronarzędzia - zestaw naprawczy, który możesz mieć zawsze przy sobie Poprzednie Następne

Mikronarzędzia - zestaw naprawczy, który możesz mieć zawsze przy sobie

Chcesz być gotowy na nieprzewidziane awarie, ale nie masz zamiaru nosić przy sobie ciężkiego multitoola?