Żywienie i pielęgnacja koni

4,6 z 52567 opinii
Żywienie i pielęgnacja koni wcale nie jest takia prosta jak Nam się wydaje, wymaga to bardzo dużo pracy i poświęcenia z Naszej strony.
Koń jak dobrze wiemy jest dużym zwierzęciem a do tego bardzo energicznym, z tego właśnie względu powinny jeść pasze treściwą taką jak: ziarno owsa, kukurydzy czy jęczmienia. Konie oczywiście zajadają się też sianem łąkowym, jednak to im nie wystarcza w zupełności a szczególnie tym osobnikom które ciężko pracują, ich dieta powinna zawierać również bardziej wartościowe składniki. Zwierzęta te powinny być karmione co najmniej 3 razy dziennie i najlepiej codziennie o tej samej porze. Uwielbiają one również owoce takie jak jabłka czy warzywa takie jak marchewka, bardzo chętnie się Nimi zajadają, jednak nie samym jedzeniem zwierze żyje, konik powinien mieć też zawsze obok wiaderko z wodą z której będzie mógł zawsze skorzystać gdy tylko zachce mu się pić.
Pielęgnacja koni również wcale nie jest prosta, wymaga dużo cierpliwości i zaangażowania, najwięcej uwagi potrzebują kopyta i skóra zwierzęcia.
Kiedy koń wróci do stajni jego skórą od razu należy się zająć wymasować, wymyć i wysuszyć. Za pomocą włosianej gęstej szczotki należy czyścić suchą skórę konia, najlepiej codziennie, z kolei do czesania włosów najlepiej sprawdza się grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.
Codziennie powinniśmy wyczyścić zwierzęciu kopyta , czyli za pomocą kopystki wyczyścić podeszwę i rowki strzałki obornika, należy sprawdzać również czy między podkową nie ma żadnych bolesnych kamyczków.
Więc jak widać sama pielęgnacja u koni wymaga sporo poświęcenia i samozaparcia, ponieważ jakiekolwiek zaniedbanie z Naszej strony może skutkować cierpieniem zwierzęcia co niestety może doprowadzić do poważnych konsekwencji i powikłań. Pozostałe akcesoria - żywienie i pielęgnacja koni: zgrzebło igiełkowe, pędzelek do kopyt, kopystka z plastikową rączką, gąbki, gumki do grzywy, szczotko-kopystka, zgrzebło finlandzkie, grzebień aluminiowy, golarka do głowy konia, ściągacz do wody, torba na szczotki, żel brokatowy i wiele innych dodatków które są warte uwagi. Więc jak widzimy żywienie i pielęgnacja koni wymaga dużo poświęcenia z Naszej strony, koń jest bardzo wymagającym zwierzęciem ale za to daje Nam swoją miłość a myślę że to Nam wszystko wynagradza.
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie buty do jazdy konnej wybrać? Poprzednie Następne
Nauka jazdy na koniu z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym rodzajem spędzania aktywnego wypoczynku. Powstają ośrodki jeździeckie, stadniny, mniejsze agroturystyki i stajnie dla koni. Jest to sport niosący ze sobą sporo przeżyć i emocji, ale należy także do tych bardziej wymagających. Musimy się do niego specjalnie przygotować i zakupić odpowiedni strój, czy buty do jazdy konnej. Jak je wybrać?
Strój i akcesoria do jazdy konnej - jakie wybrać? Poprzednie Następne
Jazda konna to sport dla każdego - wystarczy odpowiednie przygotowanie. Dzięki nam dowiesz się, jaki sprzęt potrzebny będzie aby zacząć przygodę z jazdą konną.
Toczek do jazdy konnej. Jak wybrać toczek konny? Poprzednie Następne
Pamiętaj, że twój kask powinien spełniać pewne warunki. Na co zwrócić uwagę, wybierając kask – toczek? Wejdź i przeczytaj!
Nauka jazdy konnej - kiedy i jak zacząć? Poprzednie Następne
Mówią, że nauka jazdy konnej trwa przez całe życie, ale nigdy nie jest za późno, by spróbować swoich sił w jeździectwie. Możesz szybciej niż myślisz samodzielnie wyjechać konno do lasu lub na łąkę. Sprawdź, ile kosztuje nauka jazdy konnej dla początkujących i co kupić na pierwszą lekcję jazdy konnej.
Hipoterapia - dlaczego warto uprawiać jazdę konną? Poprzednie Następne
Koń jaki jest, każdy widzi. Kiedyś wykorzystywany głównie do celów pociągowych, obecnie pracuje m.in. jako… p sychoterapeuta. Hipoterapia to rehabilitacja lecznicza. Po-winna być prowadzona przez wykwalifikowanego hipoterapeutę na zlecenie lekarza. Celem hipoterapii jest poprawa fizycznego i psychicznego stanu człowieka. Na czym polega hipo-terapia i ile kosztuje? Przeczytaj.
Kamizelka ochronna do jazdy konnej- niezbędne akcesoria jeździeckie Poprzednie Następne
Bezpieczeństwo stało się priorytetem w jeździectwie. Międzynarodowa Federacja Jeździecka wprowadziła nakaz jazdy konnej w kasku. Odchodzi się od noszenia toczków, które chroniły jedynie przed otarciami, ale nie zapewniały amortyzacji podczas upadku z konia. Coraz bardziej popularne stają się kamizelki do jazdy konnej, i słusznie, bo zmniejszają ryzyko urazów kręgosłupa i narządów wewnętrznych. Jak wybrać kamizelkę ochronną? Przeczytaj.
Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze? Poprzednie Następne
Podobno umiejętności jazdy na rowerze się nie zapomina. Najpierw jednak należy tę umiejętność zdobyć. Choć nauka jazdy na rowerze nie jest skomplikowana i wiele osób opanowało jednoślad intuicyjnie, możesz w prosty sposób wspomóc swoje dziecko. Mniej siniaków i obdarć jest tego warte. Satysfakcja będzie równie wielka. Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?
Wyjątkowo odjechane sanki dla twojego dziecka Poprzednie Następne
Jazda na sankach jest dla dzieci nieodłączną częścią zimy. Ta popularna zimowa atrakcja może być jednak jeszcze ciekawsza. Sprawdź nasze propozycje!
Skakanie na skakance – efekty, które cię zaskoczą! Poprzednie Następne
Tani i łatwo dostępny przyrząd treningowy, który pozwoli ci schudnąć, poprawić kondycję i wymodelować sylwetkę - skakanka! Sprawdź!
Spalacze tłuszczu – opinie, efekty, działanie Poprzednie Następne
Dowiedz się, czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń i poznaj opinie osób, które stosowały je przez dłuższy czas. Przeczytaj.
Ćwiczenia na triceps. Trening na mięsień trójgłowy Poprzednie Następne
Marzysz o silnych i dobrze zbudowanych ramionach? Nic prostszego! Sprawdź nasze ćwiczenia na triceps i zacznij trenować już dziś.
Bukłak na wodę. Co to jest i jaki kupić? Poprzednie Następne
Bukłak na wodę to wygodna alternatywa dla tradycyjnego bidonu. Zobacz, jaki bukłak na wodę wybrać.