Znicze

4,5 z 31844 opinii
Kiedyś w dzień Wszystkich Świętych wszystkie cmentarze zdawały się płonąć. Z daleka widać było łunę a ludzie chętnie spacerowali pomiędzy rzęsiście oświetlonymi pomnikami. Dziś wygląda to nieco inaczej, przede wszystkim ze względu na zmianę samych zniczy i wkładów do nich. Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie kupowali najtańsze znicze sprzedawane pod cmentarzem. Taki znicz był tylko zwykła, zazwyczaj kamionkową formą wylaną woskiem. Oczywiście nikt nie myślał o ochronie przed wiatrem czy deszczem i znicze takie płonęły jak pochodnie dając mocne i żywe światło.
Obecnie, wraz z rozwojem całego przemysłu funeralnego, zwiększył się wybór wszystkich produktów z nim związanych. Znicze i wkłady dostępne są teraz nie tylko w wielu kolorach, ale posiadają też różną formę. Najczęściej kupowane są znicze zamknięte, gdyż czas ich wypalania jest zdecydowanie dłuższy i nie grozi im zalanie deszczem, dość często pojawiającym się w październiku listopadzie, a więc w miesiącach, kiedy cmentarze są najintensywniej odwiedzane.
Tu pojawia się jeszcze jeden istotny czynnik – cena, wahająca się w zależności od wielkości znicza materiału z jakiego został wykonany. Wiadomo, że w tzw. sezonie, czyli w okolicach dnia Wszystkich Świętych raczej nikłe są szanse na skorzystanie z jakiś wyjątkowych promocji. O wiele lepiej jest zaopatrzyć się zawczasu w znicze i wkłady, które w pozostałych miesiącach są znacznie tańsze i można je kupić praktycznie w każdym większym sklepie lub hurtowni.
Znicze i wkłady
Tylko oferty
Cena
Producent
Czas palenia (h)
-
Typ
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Modne znicze 2019 Poprzednie Następne

Modne znicze 2019

Zapalanie zniczy zmarłym to tradycja wywodząca się z pogańskich obrzędów, które miały na celu odstraszyć złe duchy i pozwolić ogrzać się duszom. Dziś jest to symbol pamięci o zmarłym, stawiany na nagrobku podczas odwiedzin na cmentarzu. Jakie znicze wybrać przed dniem Wszystkich Świętych 2019?