Zderzaki

4,5 z 36516 opinii
Zderzaki należą do części karoserii samochodowej. Początkowo ich montowanie miało jedynie wymiar pragmatyczny, związany z kwestiami bezpieczeństwa. Zadaniem zderzaków jest łagodzenie zderzeń samochodu z innym pojazdem, pieszym lub przeszkodą, do których dochodzi przy niewielkiej prędkości. Zderzaki są więc w stanie uchronić samochód przed większymi uszkodzeniami, na przykład w trakcie parkowania, oraz pasażerów przed obrażeniami. Dlatego zderzaki są narażone na liczne zadrapania i otarcia, a nawet złamania i rozerwania.
Poza tym praktycznym aspektem zderzaki mogą być związane z estetyczną stroną pojazdu. Zderzaki są istotnym elementem designerskim przy tuningu. Dotyczy to zwłaszcza zderzaków chromowanych.
Przy kupowaniu zderzaków zwróć uwagę na markę samochodu, dla której zderzaki są przeznaczone, ponieważ zderzaki mogą mieć różne kształty (między innymi zderzaki otwarte na halogeny lub bez wycięcia na wydech). Z Ceneo.pl zaopatrzysz się w zderzaki przednie i tylne, chromowane i niechromowane.
Jeżeli uważasz, że wymiana zderzaka na nowy to kwestia przekręcenia kilku śrubek – jesteś w błędzie. Poszczególne marki samochodowe stosują różne sposoby montażu. Dlatego lepiej wymianę zderzaka zlecić mechanikowi.
Nieważne, czy kierujesz się względami bezpieczeństwa czy walorami estetycznymi – na Ceneo.pl znajdziesz zderzaki wręcz stworzone dla Twojego mechanicznego rumaka.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Marka

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje