Zbiorniki paliwa

4,5 z 36516 opinii
Elementy niezbędne do pracy silnika.
Układ paliwowy jest jednym z najważniejszych układów w całym pojeździe. Bez niego bowiem nie jest możliwy żaden ruch samochodu, a więc inne układy stają się bezużyteczne. Oczywiście układ paliwowy musi współpracować z innymi układami, jednak jego uszkodzenie lub usunięcie z pojazdu skutkuje natychmiastowym unieruchomieniem i brakiem możliwości kontynuacji jazdy. Oprócz pompy paliwowej, przewodów, wtryskiwaczy i tym podobnych elementów układu paliwowego podstawowym jego elementem są zbiorniki paliwa. Zależnie od rodzaju pojazdu może być to jeden zbiornik lub kilka współgrających ze sobą, pomiędzy którymi paliwo przelewa się grawitacyjnie, lub za pomocą dodatkowo montowanej pompki. Przy wielu zbiornikach paliwa, zazwyczaj tylko jeden jest tym głównym, z którego pobierane jest paliwo do układu zasilania, reszta stanowi pomoc i swoisty magazyn na większe ilości paliwa, a tym samym większy zasięg pojazdu.
Osobista stacja benzynowa.
Silnik samochodowy potrzebuje stałego dopływu paliwa, a więc zbiorniki paliwa są elementem niezbędnym do zapewnienia ciągłości jego pracy. W Celu zapewnienia tej ciągłości, co jakiś czas trzeba odwiedzić stację benzynową, aby zbiorniki paliwa nie zaznały pustki, a pompa paliwowa nie zassała powietrza, co mogłoby doprowadzić do zapowietrzenia układu paliwowego, a tym samym do problemów z rozruchem silnika. Nowoczesne samochody posiadają zazwyczaj układy automatycznego odpowietrzania układu paliwowego, co znacznie ułatwia rozwiązanie problemów z zapowietrzeniem, jednak starsze pojazdy wymagają często większej ingerencji, jak na przykład poszukiwania pod maską lub bliżej zbiornika paliwa, pompki ręcznej do przepompowania paliwa ze zbiornika do układu. Podróż paliwa rozpoczyna się w zbiorniku, jednak zanim dotrze do silnika samochodu osobowego czeka je droga przez całą długość auta, zbiorniki są bowiem montowane za tylną osią, pod powierzchnią bagażnika samochodu. Pompa paliwowa umieszczona jest bezpośrednio w zbiorniku paliwa, dalej paliwo przechodzi przez filtr paliwa, który ma za zadanie zatrzymywanie wszelkich nieczystości i zabrudzeń pływających w paliwie. Ostatecznie droga ze zbiornika kończy się w samym silniku na skutek wtrysku paliwa do cylindra.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Model

Typ

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.