Zbiorniki paliwa

4,5 z 50090 opinii
Elementy niezbędne do pracy silnika.
Układ paliwowy jest jednym z najważniejszych układów w całym pojeździe. Bez niego bowiem nie jest możliwy żaden ruch samochodu, a więc inne układy stają się bezużyteczne. Oczywiście układ paliwowy musi współpracować z innymi układami, jednak jego uszkodzenie lub usunięcie z pojazdu skutkuje natychmiastowym unieruchomieniem i brakiem możliwości kontynuacji jazdy. Oprócz pompy paliwowej, przewodów, wtryskiwaczy i tym podobnych elementów układu paliwowego podstawowym jego elementem są zbiorniki paliwa. Zależnie od rodzaju pojazdu może być to jeden zbiornik lub kilka współgrających ze sobą, pomiędzy którymi paliwo przelewa się grawitacyjnie, lub za pomocą dodatkowo montowanej pompki. Przy wielu zbiornikach paliwa, zazwyczaj tylko jeden jest tym głównym, z którego pobierane jest paliwo do układu zasilania, reszta stanowi pomoc i swoisty magazyn na większe ilości paliwa, a tym samym większy zasięg pojazdu.
Osobista stacja benzynowa.
Silnik samochodowy potrzebuje stałego dopływu paliwa, a więc zbiorniki paliwa są elementem niezbędnym do zapewnienia ciągłości jego pracy. W Celu zapewnienia tej ciągłości, co jakiś czas trzeba odwiedzić stację benzynową, aby zbiorniki paliwa nie zaznały pustki, a pompa paliwowa nie zassała powietrza, co mogłoby doprowadzić do zapowietrzenia układu paliwowego, a tym samym do problemów z rozruchem silnika. Nowoczesne samochody posiadają zazwyczaj układy automatycznego odpowietrzania układu paliwowego, co znacznie ułatwia rozwiązanie problemów z zapowietrzeniem, jednak starsze pojazdy wymagają często większej ingerencji, jak na przykład poszukiwania pod maską lub bliżej zbiornika paliwa, pompki ręcznej do przepompowania paliwa ze zbiornika do układu. Podróż paliwa rozpoczyna się w zbiorniku, jednak zanim dotrze do silnika samochodu osobowego czeka je droga przez całą długość auta, zbiorniki są bowiem montowane za tylną osią, pod powierzchnią bagażnika samochodu. Pompa paliwowa umieszczona jest bezpośrednio w zbiorniku paliwa, dalej paliwo przechodzi przez filtr paliwa, który ma za zadanie zatrzymywanie wszelkich nieczystości i zabrudzeń pływających w paliwie. Ostatecznie droga ze zbiornika kończy się w samym silniku na skutek wtrysku paliwa do cylindra.
Tylko oferty
Cena
Marka
Model
Typ
Producent
Jakość części (zgodnie z GVO)
Typ samochodu
Typ silnika
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Dobry prostownik samochodowy: jaki wybrać? Poprzednie Następne
W razie problemów z akumulatorem warto zaopatrzeć się w prostownik samochodowy. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę kupując prostownik oraz jakie modele dostępne na rynku są najlepsze.
Jakie żarówki samochodowe kupić? Rodzaje żarówek samochodowych Poprzednie Następne
Jakie żarówki samochodowe kupić? Zobacz rodzaje żarówek samochodowych dostępnych na rynku.
Regeneracja DPF. Na czym polega czyszczenie DPF? Poprzednie Następne
Jednym ze sposobów na ograniczenie produkcji szkodliwych cząsteczek jest wykorzystanie filtra DPF. Czym jest filtr DPF, jak działa i jak go wyczyścić?
Jak działa ogrzewanie postojowe? Poprzednie Następne
Jeżeli nie przepadasz za mrozem i nie masz ogrzewanego garażu, jednym z rozwiązań jest ogrzewanie postojowe. Zobacz, jak działa ogrzewanie postojowe.
Piszczący pasek: przyczyny, naprawa Poprzednie Następne
Wraz z nadejściem chłodniejszych dni w wielu samochodach pojawia się problem – piszczący pasek. Zobacz, skąd bierze się przeraźliwy pisk spod maski i jak mu zaradzić.
Jak wymienić klocki hamulcowe w samochodzie? Poprzednie Następne
Wymiana klocków hamulcowych nie jest trudna. Zobacz, jak wymienić klocki hamulcowe.
Najlepsze silniki benzynowe: ranking Poprzednie Następne
Szczególnie korzystnie wypadają silniki benzynowe, które są znacznie mniej szkodliwe dla środowiska, niż tracące na popularności motory wysokoprężne. Zobacz
Czyszczenie EGR. Najczęstsze objawy i przyczyny awarii Poprzednie Następne
Jak działa EGR, jak go wyczyścić i jakie są przyczyny awarii? Zobacz, co musisz wiedzieć o czyszczeniu EGR.
Jak prawidłowo naciągnąć pasek klinowy? Poprzednie Następne
Ślizgającego się paska klinowego nie wolno ignorować. Zobacz, jak naciągnąć pasek klinowy.
Poduszka silnika. Objawy uszkodzenia poduszki pod silnikiem Poprzednie Następne
Sorawdź, jakie są objawy zużytej poduszki pod silnikiem i jak ją wymienić.
Samochodowy rejestrator jazdy - jaki wybrać? Top 5 modeli Poprzednie Następne
Wideorejestrator może zaoszczędzić nam kłopotów i pieniędzy w razie wypadku i dochodzenia o odszkodowanie. Zobacz polecane modele.
Dobry alkomat – jak kupić Poprzednie Następne
Zabezpieczeniem przez kierowaniem w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości jest alkomat, który wskaże ci czerwone światło. Jak wybrać dobry alkomat, któremu można zaufać?
Małe auta miejskie – jaki samochód miejski kupić? Poprzednie Następne
Mocno zagęszczające się miasta i ciasne parkingi sprawiają, że małe auta miejskie mogą być doskonały wyborem. Zobacz, jaki samochód miejski kupić.
Jak skutecznie odnowić felgi aluminiowe domowym sposobem? Poprzednie Następne
Usunięcie całego brudu myjką ciśnieniową lub szamponem samochodowym jest w zasadzie niemożliwe. Jak skutecznie odnowić felgi aluminiowe? Sprawdź!
Jakiego SUV-a kupić? Poprzednie Następne
Moda na SUV-y trwa w najlepsze. Sprawdź, jakiego SUV-a wybrać.
Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł Poprzednie Następne
Jaki wideorejestrator do 200 zł kupić? Sprawdź nasze propozycje.