Zapachy i perfumy unisex

4,7 z 306571 opinii
Zapach unisex, czyli przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, zostały po raz pierwszy skomponowane w 1975 roku. Ich autorem był Yves Sain Laurent, który wykreował zapach Eau Libre. Ten zapach unisex zyskał sporą popularność, jednak o wiele większym zainteresowaniem cieszył się One Calvina Klein'a skomponowany w latach 90. Do dziś te zapachy unisex cieszą się dużym uznaniem. Zapachy unisex przeczą tradycyjnym podziałom, według których damskie perfumy są słodkie, kwiatowe, zamknięte w ozdobnych flakonach a produkty skierowane dla mężczyzn wyróżniają nuty drzewne czy cytrusowe a perfumy sprzedawane są w ciemnych, ascetycznych opakowaniach. Zapachy unisex najczęściej łączą w sobie słodkie i słone akordy. W tego typu kompozycjach nuty kwiatowe i owocowe przeplatają się z zapachem cytrusów, tworząc ponadczasowe, nieprzytłaczające wonie. Produkty dostępne w tej kategorii będą doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie świeże, rześkie kompozycje zapachowe. Zapachy unisex znakomicie sprawdzą się na co dzień, ponieważ są na tyle delikatne, że nie przytłoczą współpracowników czy osoby postronne.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Pojemność

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

5 męskich zapachów, które kochają kobiety Poprzednie Następne

5 męskich zapachów, które kochają kobiety

Potrzebujesz pomocy z wyborem męskich perfum? Nie wiesz jakie zapachy kobiety kochają najbardziej? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego na ten temat. Pozwól sobie na zmysłową przyjemność. Pamiętaj, że dobrze dobrane perfumy potrafią odzwierciedlić charakter.

Najlepsze męskie zapachy na lato Poprzednie Następne

Najlepsze męskie zapachy na lato

Lato zbliża się wielkim krokami. Sprawdź, jak wybierać letnie męskie perfumy — ranking popularności przygotowany przez nas z pewnością pomoże ci znaleźć odpowiedni zapach.

Najmodniejsze sportowe zapachy dla mężczyzn Poprzednie Następne

Najmodniejsze sportowe zapachy dla mężczyzn

Nieocenioną właściwością perfum jest to, że te idealnie dobrane dostosowują się do naszego trybu życia, podkreślając atuty, które chcemy zaakcentować. Taką cechę wykazują zwłaszcza zapachy sportowe.

Jak dobrać zapach perfum do osobowości? Poprzednie Następne

Jak dobrać zapach perfum do osobowości?

Zapachy, których używamy, są naszą wizytówką, podobnie jak ubiór. Perfumy mogą mówić wiele o swoim właścicielu. Sprawdź, jak dobrać perfumy w taki sposób, aby podkreślały twoją indywidualną osobowość.

5 perfumeryjnych nowości. Jak będzie pachniał 2017 Poprzednie Następne

5 perfumeryjnych nowości. Jak będzie pachniał 2017

5 perfumeryjnych nowości 2017

Zapachy unisex - opinie