Zabawki dla dziewczynek

4,7 z 162236 opinii
Zabawki to coś, co zdecydowanie jest niezbędne dziecku do rozwoju. To one pozwalają mu na poznawanie świata we właściwy sposób, pod bacznym okiem rodzica. Zabawki rozwijają, uczą, pomagają dzieciom odnaleźć się w świecie na swój własny sposób. Mądry rodzic musi jednak wiedzieć, w jakie zabawki dla dziecka warto inwestować.

Jakie zabawki nadają się dla dziewczynek?

Gusta pod względem zabawek dziewczynek i chłopców, znacznie się od siebie różnią. Chłopcy lubią samochody, narzędzia i sprzęty rolnicze. Dziewczynki natomiast przede wszystkim lubią zabawki, które odzwierciedlają w jakiś sposób realne życie, czyli przykładowo codzienne obowiązki mamy. Bawią się zatem plastikowymi kuchniami, które czasem są pokaźnych rozmiarów i posiadają liczne dodatki, pozwalające na bawienie się w bardzo realistyczny sposób. Lubią także lalki, wózki dla lalek, domki dla nich. A więc wszystko to, co wiąże się z gotowaniem, opieką nad czymś itp. Dziewczynki bardzo interesują się także modą. Dlatego podobają im się zestawy ubranek dla lalek, które mogą dowolnie wymieniać. Atrakcyjne z ich punktu widzenia są także zestawy do malowania dla dzieci czy też do projektowania własnych ubrań. Można zatem powiedzieć, że zabawki dla dziewczynek to realne życie jednak w pomniejszonej wersji. Oczywiście decydując się na wybór zabawki dla dziewczynki, warto brać pod uwagę przede wszystkim jej wiek. Wówczas zabawka będzie dopasowana do jej poziomu rozwoju i pozbawiona elementów, które mogłyby w jakiś sposób okazać się dla niej niebezpieczne.
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Przeznaczenie:
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Wiek dziecka
Bohater
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Klocki LEGO dla dziewczynek Poprzednie Następne
Szukasz kolorowych klocków LEGO dla dziewczynki? Sprawdź, jakie klocki LEGO dla dziewczynek wybrać.
Prezent dla 5-latka. Kreatywne i edukacyjne gry oraz zabawki Poprzednie Następne
„Prezent dla 5 latka” – to hasło, które wielu rodzicom, wujkom i ciociom może spędzać sen z powiek. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego upominku dla dziecka w tym wieku nie jest prostą sprawą – jeśli podejmiesz decyzję impulsywnie, zamiast radości na twarzy dziecka możesz zobaczyć rozczarowanie. Jakie zabawki dla 5 latka będą zatem na pewno trafione? To proste – wszystkie te, które chowają się pod hasłem „kreatywne”. Mamy dla ciebie listę gotowych propozycji.
Prezent dla 3-latka. Zabawki dla dziewczynki i chłopca Poprzednie Następne
Wybór prezentu dla niemowlęcia to bułka z masłem, ale przedszkolak nie zareaguje już radością na wszystko, co mu ofiarujemy. Jakie więc zabawki dla 3 latka wywołają okrzyk zachwytu i zajmą malucha na długie godziny? Mamy kilka wartościowych propozycji – oto trafione prezenty na 3 urodziny.
Najciekawsze zabawki edukacyjne Poprzednie Następne
Czym się bawić? Warto rozejrzeć się za takimi zabawkami, które zapewniając rozrywkę, przekazują przy okazji cenną wiedzę i umiejętności. Które zasługują na uwagę rodziców, a przede wszystkim dzieci?
Jaki prezent dla dziecka do 200 zł? Propozycje Poprzednie Następne
Dawanie prezentów jest super! Zwłaszcza, gdy obdarowujemy nimi dzieci. Pomysłów na podarunki dla najmłodszych można byłoby mnożyć w nieskończoność. Poniższe zestawienie powstało właśnie po to, żeby ułatwić wam zadaniem podczas wybierania odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka, ale i nie tylko.
Zabawki dla 10-latka Poprzednie Następne
Dziecko potrzebuje stymulujących zabawek na każdym etapie rozwoju. Wybierzesz zestaw dla małego architekta lub naukowca, a może wymagające gry planszowe. Sprawdź, jakie zabawki dla 10-latka są pewnym hitem dla starszaków.
Klocki konstrukcyjne dla dzieci – 5 polecanych zabawek Poprzednie Następne
Szukasz nowej zabawki dla swojego dziecka? Znakomitym wyborem są klocki konstrukcyjne, które łączą w sobie zabawę z edukacją. Sprawdź!
Zabawki antystresowe i progresywne – czym są i dlaczego warto je kupić? Poprzednie Następne
Dzieciństwo to czas beztroski, jednak zdarzają się sytuacje, w których dziecko jest szczególnie narażone na stres. Jak temu zaradzić? Dowiedz się więcej!
Pluszaki dla dziewczynki - nie tylko misie Poprzednie Następne
Twoja córka uwielbia pluszaki? Bawi się nimi znacznie częściej niż innymi zabawkami i spokojnie zasypia, tuląc je do siebie? Dowiedz się więcej!
Zabawki dla dzieci z ADHD wspomagające koncentrację Poprzednie Następne
Choć zabawa służy przede wszystkim rozrywce, można wykorzystać ją jako sposób wspomagania koncentracji i nauki społecznych kompetencji. W takim właśnie celu powstały zabawki dla dzieci z ADHD. Dowiedz się, jakie akcesoria dla dzieci nadpobudliwych ruchowo pomogą im trenować skupienie i zmniejszyć objawy dokuczliwej dolegliwości.

Zabawki - opinie