Wyposażenie jeźdźca

4,6 z 30162 opinii
Jeździectwo jest obiektem zainteresowania coraz większej ilości osób zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Aby jednak rozpocząć swoją przygodę z końmi, należy na samym początku wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Jak więc powinno wyglądać wyposażenie jeźdźca?

Po pierwsze - spodnie do jazdy konnej

Najważniejszym elementem wyposażenia jeźdźca są bryczesy, czyli specjalne spodnie do jazdy konnej. Na siedzeniu oraz wewnętrznych stronach nogawek nie mają one szwów. Posiadają również wzmacniające naszywki ze skóry lub materiału syntetycznego, które zapobiegają otarciom skóry podczas jazdy na koniu.

Po drugie - buty do jazdy konnej

Przed rozpoczęciem jazdy konnej, należy zakupić specjalne buty wykonane ze skóry lub też gumy. Powinny one solidnie przytrzymywać nogę i posiadać długie cholewki, które będą chronić łydki przed otarciem. Choć mogą również wystarczyć zwykłe gumowce, to buty jeździeckie znacznie lepiej będą wyglądać w trakcie jazdy. Gumowce z kolei są niebezpieczne z powodu szerszej podeszwy, która może uwięzić nogę w strzemieniu podczas upadku z konia.

Ochrona głowy

Nie da się ukryć, że ochrona głowy jest najważniejsza. Toczek powinien być podstawowym elementem, które powinno posiadać wyposażenie jeźdźca. Jazda bez niego może stworzyć realne zagrożenie zdrowiu, a nawet życiu. Jeździec bez względu na doświadczenie oraz spokój konia musi posiadać toczek. Co więcej, w większości stajni jazda bez niego jest surowo zabroniona. Nie powinno się również oszczędzać na jego kupnie - im droższy, tym lepiej chroni on głowę.

Rękawiczki chroniące przed otarciem

Wyposażenie jeźdźca to również rękawiczki. Te zapewniają nie tylko lepszy chwyt wodzy podczas jazdy, ale również i chronią ręce przed otarciami. Najwygodniejsze okazują się rękawiczki ze skóry, jednak niższą ceną cechują się rękawiczki z bawełny, które również doskonale wywiązują się ze swojej roli. Zimą z kolei świetnie sprawdzą się rękawiczki wełniane, które - z wiadomych względów - ochronią także przed zimą i, najważniejsze, przed odmrożeniami w trakcie jazdy konnej.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Kolor

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Rower dziecięcy jako prezent na komunię Poprzednie Następne

Rower dziecięcy jako prezent na komunię

Już niedługo sezon komunijny, tak więc należy pomyśleć nad prezentami dla swoich pociech. Warto zdecydować się na sprawdzoną niespodziankę - dziecięcy rower. Spełnij marzenie swojego dziecka i podaruj mu uśmiech w ten wyjątkowy dzień. Zajrzyj na Ceneo.pl

Deskorolka fish — opcja dla prawdziwych hobbystów Poprzednie Następne

Deskorolka fish — opcja dla prawdziwych hobbystów

Deskorolka typu fish świetnie nadaje się do jazdy po mieście. Choć za jej pomocą nie wykonamy spektakularnych trików, ma ona swoje zalety, o których piszemy w niniejszym poradniku.

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć? Poprzednie Następne

Wyjazd na narty — w co warto się zaopatrzyć?

Twój wyjazd na narty zbliża się wielkimi krokami, do takiej wyprawy należy się, rzecz jasna, odpowiednio przygotować. a Ty dalej nie wiesz co powinno znaleźć się w Twojej walizce? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jaki rower miejski kupić? [Poradnik] Poprzednie Następne

Jaki rower miejski kupić? [Poradnik]

Rowery miejskie są świetnym sposobem na zadbanie o kondycję, a także na tani dojazd do pracy czy szkoły. Nowy sprzęt powinien być idealnie dopasowany do użytkownika. Dzięki temu jazda będzie komfortowa i przyjemna. Zobacz, czym kierować się przy wyborze roweru do miasta.

Aftershokz TrekZ Titanium – słuchawki dla aktywnych – recenzja Poprzednie Następne

Aftershokz TrekZ Titanium – słuchawki dla aktywnych – recenzja

Czy aktywność fizyczna i słuchanie muzyki jest związane z odcięciem od świata zewnętrznego? Absolutnie nie. Słuchawki dla aktywnych - AfterShokz Trekz Titanium są komfortowe, a jednocześnie bezpieczne. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii przewodzenia kostnego. Jesteście ciekawi, jak to działa?