Wtryskiwacze i końcówki wtryskiwaczy

4,5 z 36516 opinii
Wtryskiwacz jest to integralną częścią systemu hydraulicznego wtrysku paliwowego. Wtryskiwacze i końcówki wtryskiwaczy mają za zadanie:
podać odpowiednią dawkę paliwa pod właściwym ciśnieniem. Paliwo podawane jest do komory spalania.
zapewnić odpowiednie i równomierne rozpylenie paliwa.

Wtryskiwacze i końcówki wtryskiwaczy różnią się od siebie. Wyróżnić można:
wtrysk pośredni, którego konstrukcja jest typu czopikowego.
wtrysk bezpośredni, którego konstrukcja jest typu wielootworowego.
Wtryskiwacze muszą współpracować z pompą sekcyjną oraz z pompą rozdzielaczową, co połączone jest przewodem z wysokim ciśnieniem.
Cały układ paliwowy jest bardzo istotny, gdyż to on jest odpowiedzialny za dostarczanie energii, czyli paliwa oraz powietrza. To on odpowiada za napełnienie cylindrów paliwem, co z kolei prowadzi do prawidłowej pracy silnika.
Wybranie dobrego wtryskiwacza, wiąże się z typem silnika. Tak zwana dysza wtrysku ma za zadanie kształtować odpowiedni kąt wtrysku oraz zasięg, a także właściwe rozproszenie paliwa. Mówiąc wprost odpowiada za właściwy kąt i wysokość strużki paliwa.
Pojazdy nie posiadające komory wstępnej, w przypadku tym układ zasilania nazywany jest wtryskiem bezpośrednim (wyróżniamy wtryski czopikowe cylindryczne i stożkowe) . Tutaj wykorzystuje się wtryski otworkowe. W silniku posiadającym komorę wstępną, końcówka wtryskiwacza jest pośrednia, to takich otworków nie ma.
Bardzo ważne jest, by wtryskiwacze i końcówki wtryskiwaczy dobierać indywidualnie, czyli na podstawie kodu silnika. Wtryskiwacz dobierany musi być pod silnik i warto zaznaczyć, że mimo iż wtryskiwacze są do siebie podobne, to jednak nie powinniśmy poprawiać fabryki. Jeśli zalecany jest Bosch czy Delphi, to taki powinien być zamontowany. Istnieje na rynku wiele podróbek i zamienników, ale zamontowanie czegoś takiego w aucie wiąże się z uszkodzeniami, co z kolei podniesie koszty eksploatacji. Zamienniki bez atestów i tanie podróbki mogą doprowadzić do wypalenia tłoka poprzez nieodpowiedni zasięg wtrysku i za bogatą dawkę paliwa.
Zagrożeniem jakie może się przyczynić do uszkodzenia końcówek wtryskiwaczy jest z kolei zanieczyszczone paliwo, dlatego muszą być one bardzo wytrzymałe..

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Model

Typ

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód? Poprzednie Następne

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód?

Kierowcy parkujący pod tzw. chmurką dobrze wiedzą, jakie niekorzystne niespodzianki mogą czekać ich samochody. Spadające liście, ptasie odchody, deszcz, śnieg i zlodowacenia sprawiają, że karoseria pojazdu jest narażona na zniszczenie.

Jak wybrać płyn chłodniczy? Poprzednie Następne

Jak wybrać płyn chłodniczy?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu z łatwością można było kupić nowy samochód chłodzony powietrzem. Obecnie jednak w układzie chłodzenia aut stosuje się bardziej efektywne rozwiązania, bazujące na płynie chłodniczym.

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię! Poprzednie Następne

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię!

Porsche ujawniło swoją najnowszą, trzecią już generację modelu Cayenne. Nowy samochód będzie oferowany w dwóch wersjach. Jego zmiany głównie dotyczą wnętrza, chociaż nadwozie przeszło delikatny face lifting. Zobaczcie sami nowe cacko niemieckiego producenta.