Wodery i spodniobuty wędkarskie

4,6 z 107803 opinii
Jesteś wędkarzem? Masz dosyć przemoczonych butów i ubrań? Idealne dla Ciebie będą wodery i spodniobuty wędkarskie! W tym artykule pokaże Ci największe podobieństwa i różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami ubioru wędkarskiego.

Wodery i spodniobuty - różnice i podobieństwa.

Należy zacząć od tego, że wodery najczęściej są zrobione z gumy i zakrywają całe nogi. Jest to tańszy rodzaj izolacji od wody. Dobre wodery możemy kupić już za 80-120zł(polecam szczególnie Polskiego producenta - PROS). Możemy wybrać model podstawowy, taki jaki używają między innymi rybacy na morzu lub wydać trochę więcej pieniędzy, dla lepszego wzmocnienia naszych woderów w miejscu kolan czy podeszwy kalosza. Spodniobuty w przeciwieństwie do woderów sięgają najczęściej klatki piersiowej, a pomagają je utrzymać regulowane szelki. Wykonane są bardzo często z neoprenu lub specjalnych tkanin oddychających przez co wędkarz podczas łowienia nie będzie się pocił tak mocno jak w przypadku zwykłych woderów. Należy pamiętać, że do spodniobutów należy również dokupić odpowiednie obuwie, gdyż te najczęściej zakończone są skarpetą z neoprenu. Całkowity koszt takiego zakupu robi się więc, odpowiednio większy.

Wodery i spodniobuty wędkarskie - cena i producenci.

Wiodącymi producentami w naszym kraju są takie firmy jak PROS, Traper, Mikado, Taimen, Scierra czy Simms. Najtańsze wodery to to wydatek rzędu 80zł, zaś najlepsze spodniobuty mogą nas kosztować kilka tysięcy złotych. Cena zawsze rośnie adekwatnie do oferowanej przez producenta jakości. Firmą budżetową jest rodzimy Traper oraz Wschodni Taimen - to tutaj kupimy najtańsze oddychające spodniobuty. Jeżeli jednak łowimy regularnie kilka razy w tygodni, możemy zainwestować w sprzęt z wyższej półki od firmy Simms(pochodzi z USA, a jej produkty są testowane na wodach Alaski).

Wodery i spodniobuty wędkarskie - akcesoria.

Wodery są sprzętem nie wymagającym, po każdym wędkowaniu wystarczy je wypłukać w letniej wodzie i wysuszyć. Inaczej się ma sprawa z oddychającymi spodniobutami. Warto zainwestować w odpowiednie preparaty do impregnacji takich spodni oraz wyprać je po każdorazowym użyciu. Dzięki temu mamy gwarancję, że posłużą nam bardzo długo. Przy ich wyborze nie możemy zapomnieć o odpowiednich butach podbitych filcem. Dla lepszego kontaktu z podłożem, możemy również dokupić specjalne kolce.

Wodery i spodniobuty - podsumowanie.

Wybierz to czego potrzebujesz. Jeżeli masz niski budżet i łowisz raz na jakiś czas, dobrym wyborem będą wodery. Jeżeli zaś jesteś zaciętym wędkarzem, to wybierz spodniobuty, które zapewnią Ci odpowiedni komfort podczas połowów. Pamiętaj, aby dbać o zakupiony sprzęt, bo dzięki temu będzie Ci służył latami.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje