Zmiany klimatyczne są dla nas nieubłagane. Coraz gorętsze lata zmuszają do poszukiwania źródeł ochłodzenia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby dla nas długi urlop na morskim wybrzeżu. Jednak co jeśli nie mamy takiej możliwości? Najbardziej oczywistym rozwiązaniem okazuje się wentylator przenośny.

Cechy wentylatora przenośnego
Wiatraki tego typu są przede wszystkim poręczne oraz łatwe do ustawienia praktycznie w każdym „kącie pokoju”. Ponadto są zdecydowanie tańsze niż klimatyzatory, a także bardziej oszczędne pod względem zużycia energii elektrycznej.
Oczywiście wentylatory przenośne posiadają również swoich przeciwników. Zarzuca im się, że są hałaśliwe i mało efektywne. Dodatkowo wiele osób określa je jako mało bezpieczne, ze względu na wirujące ramiona wiatraka.

Rodzaje wentylatorów przenośnych
Najbardziej popularne wentylatory to nadal te stojące – na regulowanej stopce umożliwiają nam swobodne manipulowanie wysokością nawiewu. Często wyposażone są w funkcje obrotową, siły nawiewu, a nierzadko również wyłącznika czasowego. Droższe modele posiadają nawet pilot umożliwiający sterowanie wiatrakiem na odległość.
W warunkach biurowych idealnym typem wentylatora przenośnego będzie model biurkowy. Urządzenie to posiada niewielkie wymiary, jednak często potrafi zaskoczyć nas siłą nadmuchu. Niestety wiele spośród tych urządzeń nie posiada funkcji obrotowej, przez co możemy narazić się na zawianie zimnym strumieniem powietrza.
Kolejnym rodzajem jest wentylator cyrkulacyjny. Urządzenie to poza standardowym chłodnym nawiewem ma za zadanie wprowadzić powietrze w pokoju w realny ruch, a tym samym ochładzać całość pomieszczenia. Modele te nie mają funkcji obrotowej, jednak skutecznie obniżają temperaturę w upalne dni.
Ostatnim rodzajem wentylatora przenośnego jest coraz popularniejszy model kolumnowy. Urządzenia tego typu są bardziej estetyczne niż tradycyjny wentylator, jednak zapewniają nawiew w jednej płaszczyźnie. Natomiast ich ogromną zaletą jest bardzo szeroki zakres programowania, liczne funkcje oraz możliwość zapamiętania indywidualnych ustawień.

Cena wentylatora przenośnego
Ceny wentylatorów przenośnych są bardzo zróżnicowane i zależą od ich wielkości oraz funkcjonalności, a także materiałów, z których są wykonane. Miniaturowe modele, które zasilane są przez złącze usb to wydatek rzędu zaledwie kilkunastu złotych. Dla przeciętnego użytkownika wystarczające powinny być urządzenia w kwocie 100-150 złotych, choć dostępne są również modele zdecydowanie droższe.
Jednym z kosztownych hitów jest wentylator przenośny, który nie posiada standardowego wiatraka. Jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Niestety koszt takiego modelu to wydatek rzędu 2 tysięcy złotych.
Jak wybrać wentylator przenośny?
Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Jeśli kupujemy wentylator do niewielkiego gabinetu, w którym będziemy pracować głównie przy biurku zdecydujmy się na model stołowy. Jeśli natomiast chcemy uzyskać ochłodę w dużym pomieszczeniu zastanówmy się nad cyrkulacyjnym wentylatorem przenośnym.
Warto pamiętać, że im więcej funkcji posiada upragniony przez nas model, tym łatwiejsze jest jego użytkowanie. Przed zakupem zastanówmy się jednak, czy na pewno będziemy korzystać z określonych opcji.
Na szczęście producenci z roku na rok poszerzają gamę dostępnych urządzeń tego typu. Coraz częściej możemy wybrać wentylator przenośny o nietuzinkowym wykończeniu lub kolorze. Poza klasycznymi białymi lub srebrnymi modelami pojawiają się barwy niebieskiego czy też różowego.
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Tylko oferty:
Lokalizacja sklepu:
Moc:
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Funkcje
Załączone wyposażenie
Moc
Ilość prędkości
    Pozostałe:
Kolor
Średnica
Ilość śmigieł
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje
Sprawdź w swojej lokalizacji:
Wentylatory przenośne > Kraków