Wakeboard

4,6 z 30162 opinii
Wakeboard to jedna z coraz bardziej popularnych dyscyplin sportowych wykonywanych przez zawodowców jak i, zwykłych amatorów. Sport ten zachwyca nie tylko wysokim poziomem adrenaliny, ale również wysokim prestiżem.
Czym jest wakeboard?
To połączenie kilku sportów wodnych, trochę snowboardu, surfingu i kitesurfingu. Aby cieszyć się pełną satysfakcją z jego uprawiania potrzebujemy przede wszystkim chęci, zaparcia, samodyscypliny i nieco równowagi. Niezbędna będzie również deska oraz skuter wodny, który będzie ją napędzał. Może to być również motorówka albo sam wyciąg. Kiedyś waker ciągnięty przez motorówkę czy skuter wodny oznaczał wyższą klasę, gdyż samo zorganizowanie takiego napędu wymagało dużej ilości pieniędzy. Dzisiaj rynek oferuje wersję dla każdego, nie trzeba mieć dużo pieniędzy, żeby spróbować wakeboardu. Wyciągi wodne oferują podobne, wręcz identyczne wrażenia jak napęd motorówką czy skuterem wodnym. Aktualnie na terenie Polski istnieje kilkanaście wyciągów, dzięki którym deska rozpędza się nawet do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, co daje wysoką adrenalinę każdemu poszukiwaczowi przygód.
Jak się przygotować?
Po pierwsze, nie trzeba kupować od razu deski. Przy każdym wakeparku wodnym znajduje się wypożyczalnia sprzętu, który idealnie sprawdzi się na sam początek. Warto się trochę przygotować. Rozgrzewka mile widziana przy brzegu. Kilka przysiadów, podskoków i krótki bieg po piasku, co zmniejszy ryzyko naciągnięcia na przykład ścięgien, a przede wszystkim poważnej kontuzji. Po rozgrzewce można śmiało rozkoszować się wiatrem, wodą i wszelkimi rodzaju akrobacjami nabywanymi wraz z umiejętnościami.
Trudne początki.
Jak mawiają: początki są zawsze trudne. Jeśli je przetrwasz i zdobędziesz umiejętność łatwego utrzymania się na desce, możesz śmiało nazwać się wakerem! Ćwiczenie czyni mistrza i pomyśl o tym ilekroć wyciąg wyrwie ci z rąk drążek. Pamiętaj, aby nos deski nie wchodził pod wodę, wtedy automatycznie pochylasz się do przodu, przez co tracisz równowagę. Aby z tego wybrnąć musisz jak najszybciej puścić z rąk drążek, tak czy siak wyrwie ci go z rąk. Kilka razy poćwiczysz, a wakeboard stanie się twoim ulubionym sportem! Głowa do góry.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje