Uchwyty stojaki i podstawy głośnikowe

4,5 z 41087 opinii
Podstawa pod głośnik może być wysoka lub niska, gruba lub chuda, różowa, czarna, metaliczna lub tęczowa. Takimi kategoriami kieruje się przeciętny człowiek wybierając stojaki w sklepie. Powinny one pasować do kanapy, poduszek czy do koloru ścian. Wielu ludzi myśli, że nie ma większego znaczenia na czym postawią lub powieszą swoje głośniki. Natomiast osoby, które lubią i potrafią docenić dobry dźwięk, wiedzą że bardzo ważną kwestią jest skrupulatne dobranie wszystkich elementów kina domowego. Nie trzeba kupować drogich, gotowych zestawów głośników. Przy odpowiednim rozmieszczeniu i dobraniu podstaw uzyskamy zadowalające nas efekty dźwiękowe.

MATY ABSORBUJĄCE DRGANIA

Kupując zestaw regałowy najlepiej ustawić głośniki na półkach lub regałach. W celu osiągnięcia najlepszych efektów dźwiękowych należy wybrać podkładki gumowe lub z innego materiału pochłaniającego drgania. W przeciwnym razie drgania sprawią, że część rzeczy ustawionych na tym samym regale, znajdzie się na podłodze. Podkładki sprawią, że drgania nie przeniosą się na mebel.
Zestaw kolumnowy ma podobne preferencje. Takie głośniki również mogą stać na matach absorbujących drgania, a także na dywanie, który akurat znajduje się w pomieszczeniu.
UCHWYTY I STOJAKI
Dysponując dużą sumą na koncie, możemy dobrać stojaki nowoczesne, których wygląd idealnie pasuje do wystroju wnętrza. Jednak przy wyborze należy brać pod uwagę rodzaj głośnika i zalecaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Zasada jest prosta, im mniej punktów styku tym lepiej. Głośniki odpowiadające za tony niskie, tzw. subwoofer, powinien stać na kolcach. Jeśli powierzchnia stojaka będzie zbyt duża, będzie on rezonował, co obniży jakość dźwięku. Waga do jakiej są przystosowane stojaki to około 3 kg.
W doborze uchwytów ściennych ważna jest przede wszystkim odległość głośnika od ściany. Dodatkowym atutem będzie także możliwość obracania w dwóch płaszczyznach, pionowej i poziomej. Nośność takich uchwytów to średnio 6 kg.
W obu przypadkach należy pamiętać o luźnym poprowadzeniu kabli głośnikowych, najlepiej umieszczając je w osłonce i prowadząc ją po stojaku lub uchwycie.
Jeśli chcemy poczuć się jak na sali koncertowej lub jak w prawdziwym kinie wcale nie musimy wydawać dużej sumy pieniędzy na sprzęt grający. Najważniejsze jest odpowiednie dobranie podstaw i uchwytów głośnikowych, a także prawidłowe rozmieszczenie i wygłuszenie pomieszczenia, aby dźwięk odbijał się od ścian i nie został przez nie zaabsorbowany.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Kolor

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Słuchawki bezprzewodowe JBL recenzja -  Zobacz wideo i opinie Poprzednie Następne

Słuchawki bezprzewodowe JBL recenzja - Zobacz wideo i opinie

Skonfrontuj parametry topowych modeli słuchawek bezprzewodowych dzięki Ceneo. Zobacz wideo i poznaj opinie zadowolonych klientów. Sprawdź ceny produktów i porównanie parametrów słuchawek.

Aftershokz TrekZ Titanium – słuchawki dla aktywnych – recenzja Poprzednie Następne

Aftershokz TrekZ Titanium – słuchawki dla aktywnych – recenzja

Czy aktywność fizyczna i słuchanie muzyki jest związane z odcięciem od świata zewnętrznego? Absolutnie nie. Słuchawki dla aktywnych - AfterShokz Trekz Titanium są komfortowe, a jednocześnie bezpieczne. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii przewodzenia kostnego. Jesteście ciekawi, jak to działa?

Sennheiser CX Sport - test bezprzewodowych słuchawek sportowych Poprzednie Następne

Sennheiser CX Sport - test bezprzewodowych słuchawek sportowych

Przebiegłem kilkadziesiąt kilometrów, aby sprawdzić, jak w praktyce sprawują się sportowe słuchawki bezprzewodowe Sennheiser CX Sport.

Sony WH-1000XM2 - test słuchawek z aktywnym tłumieniem hałasu Poprzednie Następne

Sony WH-1000XM2 - test słuchawek z aktywnym tłumieniem hałasu

Podróżowałem z nimi w samolocie, pociągu czy komunikacji miejskiej kilka tysięcy kilometrów, aby sprawdzić czy Sony WH-1000XM2 to słuchawki, które chcę mieć ze sobą na stałe.

Sony SRS-XB31 - test bezprzewodowego głośnika odpornego na wodę Poprzednie Następne

Sony SRS-XB31 - test bezprzewodowego głośnika odpornego na wodę

Atrakcyjny wygląd, mocny, basowy dźwięki, odporność na wodę, pył i upadki, długi czas pracy na baterii i łączność Bluetooth - nowy głośnik Sony SRS-XB31 na papierze wygląda świetnie. Sprawdziłem, jak urządzenie radzi sobie w praktyce i czy warte je kupić.

Uchwyty stojaki i podstawy głośnikowe - opinie