Turbiny i filtry

4,6 z 66719 opinii
Kominek w domu bez wątpienia wprowadza przyjemny nastrój, ciepłą atmosferę i oczywiście jest źródłem ogrzewania w chłodne dni i noce. Wpasuje się w każdy styl wnętrza, od klasycznego, przez glamour, po nowoczesny.
Różnego rodzaju akcesoria kominkowe będą pomocne w użytkowaniu kominka, utrzymywaniu go w czystości oraz dodatkowo ozdobią przestrzeń koło niego.

Kosze i pojemniki na drewno

Popularne i praktyczne są kosze, stojaki i kubły na drewno, najczęściej wiklinowe lub stalowe. Ich ceny wahają się od kilkunastu do nawet kilkuset złotych, w zależności od materiału, wymiarów i wzornictwa.

Akcesoria do czyszczenia

Jeśli chcemy utrzymywać kominek w należytej czystości, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki. Piankami, sprayami czyszczącymi skutecznie usuniemy osad z szyby kominkowej. Pomocne będą również miotełka i łopatka do popiołu oraz wycior. W sklepach możemy kupić tzw. serwitory kominkowe, czyli całe zestawy do utrzymania kominka w czystości - np. łopatka, zmiotka, pogrzebacz, szczypce, wybierak do popiołu. Często są zdobione, więc są zarazem praktyczne jak i dekoracyjne. Żeby nie brudzić podłogi pod kominkiem, możemy postawić pod nim blachę (stalową lub mosiężną), lub też szklaną podstawkę. Przyda się również pojemnik na popiół, np. w formie dekoracyjnego wiadra. Możemy również zainwestować w specjalny odkurzacz do popiołu (tradycyjny nie nadaje się do tego celu).

Inne akcesoria kominkowe

Jeżeli mamy małe dzieci, podczas użytkowania kominka dobrym pomysłem jest postawienie przed nim barierki zabezpieczającej lub specjalnego parawanu. To prosty sposób chroniący ciekawskie maluchy przed oparzeniami.
Sznury uszczelniające skutecznie zabezpieczą pomieszczenie przed wydobywaniem się dymu z kominka. Miech (dmuchawa), czyli urządzenie do tłoczenia powietrza, pomaga w szybkim rozpaleniu ognia, tak samo jak różnego rodzaju podpałki. Żeby kominek był bardziej stylowy, możemy zaopatrzyć się w takie akcesoria kominkowe jak mosiężne kratki, np. w złotym kolorze, lub kupienie designerskiej obudowy, np. w stylu ludwikowskim. Popularną praktyką jest również wieszanie zdjęć, o ile pozwala na to budowa kominka.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje