Tuning mechaniczny

4,5 z 36516 opinii
Tuning mechaniczny, nazywany jest też tuningiem właściwym, jest to modyfikacja pewnych elementów samochodu. Zmodyfikować można: silnik, układ paliwowy, napędowy, hamulcowy, kierowniczy, dolotowy i podwozie. Celem takiej modyfikacji jest polepszenie właściwości jezdnych, parametrów technicznych i zwiększenie mocy auta. Przy podwoziu zaś dzięki tuningowi mechanicznemu można osiągnąć lepszą przyczepność i stabilności. Dzięki temu że w samochodach można stosować tuning mechaniczny, takie samochody po nim osiągają szybsze przyśpieszenie, większą prędkość maksymalną oraz prowadzenie takiego pojazdu i panowanie nad nim jest łatwiejsze.
Wzmocnienie silnika:
a} Tłoki i korbowody- Dzięki wymianie tych części można otrzymać większy moment obrotowy bez obawy że zniszczymy elementy układu korbowo-tłokowego. A także dzięki tej wymianie możemy uzyskać większą moc. Korbowody i tłoki musimy wymienić na kute, można też wymienić filtr powietrza na taki filtr która będzie miał większą przepustowość. Możemy również wymienić skrzynię biegów albo tłumik czy użyć wzmocnionego sprzęgła. Oraz wyprostować i wypolerować rury układu dolotowego i wydechowego.
b} Intercooler- Montuje się go w silnikach z turbosprężarką lub ewentualnie z sprężarkami mechanicznymi. Turbosprężarka powoduje że do cylindra może wejść większa ilość powietrza, a to z kolei zwiększa moc silnika. Zaś zastosowanie intercoolera ,,intercooler jest to taka dodatkowa chłodnica", powoduje że chłodzi on powietrze sprężone w sprężarce zanim dotrze ono do silnika. Pozwala to zmniejszyć zużycie niektórych elementów i lepiej wykorzystać turbosprężarkę.
c} Wałek rozrządu- Powoduje one zwiększenie mocy w naszym pojeździe, lecz przed wymieniem go należy pamiętać. Po pierwsze konieczna będzie wymiana także innych części. Po drugie musimy dobrać taki wałek który nie zniszczy nam innych elementów. Dlatego za wymianę wałka powinniśmy brać się dopiero na końcu.
d} Można również zastosować zmianę fazy rozrządu, użyć wysokoenergetycznych świec zapłonowych oraz wymienić gaźnik.
Wzmocnienie podwozia:
a} Obniżenie zawieszenia- Dzięki temu nasz samochód będzie lepiej trzymał się drogi i miał większą przyczepność.
b} Alufelgi- Pozwalają na szybsze odzyskanie kontaktu z nawierzchnią.
c} Można także wzmocnić hamulec i wymienić mechanizm różnicowy na mechanizm o większym tarciu.
Pamiętajmy że tuning mechaniczny w porównaniu do tuningu optycznego jest bardziej cięższy i skomplikowany. Najważniejsze jest to aby dobrze go przeprowadzić bo jeśli coś zostanie przeprowadzone źle, to możemy uzyskać odmienne oczekiwane efekty.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Model

Typ

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

K&N UKŁAD DOLOTOWY KN 57-1526 Napisz opinię / Zadaj pytanie

UKŁAD DOLOTOWY KN KOD 57-1526 Aby wyszukać filtr skorzystaj z elektronicznego katalogu który znajduje się w części sklepu Przydatne linki.

K&N UKŁAD DOLOTOWY KN 69-8001TS Napisz opinię / Zadaj pytanie

UKŁAD DOLOTOWY KN KOD 69-8001TS Aby wyszukać filtr skorzystaj z elektronicznego katalogu który znajduje się w części sklepu Przydatne linki.

K&N FILTR POWIETRzA KN 33-2928 Napisz opinię / Zadaj pytanie

FILTR POWIETRzA KN KOD 33-2928 Aby wyszukać filtr skorzystaj z elektronicznego katalogu który znajduje się w części sklepu Przydatne linki.

PRO Racing Kierownica ProRacing 5125 zamszowa Black Napisz opinię / Zadaj pytanie

Kierownica sportowa wykonana z wysokiej jakości materiałów. Średnica: 35 cm Odsadzenie: 8cm Materiał: aluminium i zamsz.