Trawy i trawniki

4,46 z 16215 opinii

Piękny, słoneczny dzień, a my wypoczywamy w naszym przydomowym ogródku na zielonej, starannie przystrzyżonej trawie. To marzenie niejednego posiadacza domku. Zdecydować się na trawnik z siewu czy z rolki?

Eksperci radzą, aby przy dużych trawnikach zdecydować się na posianie nasion. Przy mniejszych powierzchniach lepiej zdecydować się na rolkę – nie dość, że szybciej będziemy cieszyć się gęstym trawnikiem niż w przypadku siewu, to jeszcze będziemy mogli ją założyć nawet późną jesienią. Darń jest bowiem bardziej odporna na mróz niż kiełkująca trawa.

Obojętnie czy zdecydowaliśmy się na siew czy rolkę, przed udaniem się na zakupy musimy wiedzieć, ile materiału trzeba kupić. Przyjmuje się, że aby obsiać 100 m2 trawnika, potrzeba od 2,5 do 3,5 kg mieszanki traw (tzw. norma siewu jest podana na opakowaniu). Darń z rolki musimy zaś kupić z ok. 10-procentowym zapasem. Przeczytaj również uwagi producenta, jak powinno się ten materiał przechowywać. Nieprawidłowo składowany mogą się np. zaparzyć.

Tanie trawy i trawniki kupisz na Ceneo.pl. W ofercie mamy kilkaset produktów, spośród których z pewnością wybierzesz tek, który spełnia twoje potrzeby i już wkrótce będziesz mógł się cieszyć zieloną pachnącą trawką.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje