Topory i maczety

4,6 z 107803 opinii
Topory i maczety to nie tylko rodzaje białej broni, ale również wielofunkcyjne narzędzia, które mogą na przykład ułatwić przetrwanie na survivalowej wyprawie.

Topory to jedne z pierwszych narzędzi wykorzystywanych przez ludzi, liczą one sobie już 14 tysięcy lat! Maczety pierwotnie używane były do wyrąbywania ścieżek w gęstej dżungli. W swej budowie przypominają one szerokie tasaki. Mimo że taki sprzęt zaliczamy do broni białej, z powodzeniem może się on również przydać na co dzień. Maczety możemy użyć przykładowo do karczowania krzaków na działce czy przecierania sobie ścieżki w gęstych zaroślach. Kupując tego typu sprzęt warto zwrócić uwagę na to, by broń była poręczna. Musi być więc w miarę lekka oraz wyprofilowana tak, aby nie wyślizgnęła się z dłoni. Kupując maczetę czy topór powinniśmy także sprawdzić, czy w zestawie znajduje się ochronne etui, w którym można bezpiecznie i komfortowo przechowywać sprzęt.

Duży wybór broni białej w tym także toporów i maczet znajdziesz na Ceneo.pl. Są tu produkty takich firm jak Cold Steel, CRKT czy Herbetz.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Topory i maczety - opinie